18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prosto w Kanał - Pierwsza pomoc

venomer • 2019-10-21, 23:19
Pierwsza pomoc w XXI wieku :)



djted

2019-10-22, 00:33
Van bendler ty ch*ju w czapce i tak cie rozpoznam

Essent

2019-10-22, 07:20
Mnie zastanawia czemu typ z padaczką trzyma telefon do góry nogami i ekranem skierowanym w drugą stronę :kawa:

BigCohones

2019-10-22, 08:35
Sami sadole wokoło typa hehehe :)
Obym Was nie spotkał jak pie**olnę gdzieś na zawał na chodniku......

PS6

2019-10-22, 08:51
Niestety ale tak to k***a wyglada...
Moge się założyć że 90% sadolow nie ma pojęcia co zrobić w czasie czyjegoś ataku padaczki ? Jak rozpoznać udar u innej osoby ? Jak prawidłowo poprowadzić resuscytację ? Jak prawidłowo położyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej ? Ale k***a nie !!!! Po ch*j jak można nagrywać i wrzucać na sadola...

Ciekawe czy też byś się cieszył i komentował gdyby to był twój stary, stara, starego stary lub stara lub inni stary, lub k***a ktokolwiek z rodziny. Jest czas dla żartu ale i czas by w końcu coś zrozumieć......

Buzka poj***ni sadole :-P :-P

~Angel

2019-10-22, 08:51
Właśnie dzięki takiemu podejściu mamy tyle ciekawych materiałów na stronie. Aż strach pomyśleć jakim ch*jem by tu wiało gdyby każdy wzywał pomoc :-/ .

edmund

2019-10-22, 09:49
dlatego też osobiście najbardziej lubię oglądać filmy , jak idzie jakaś p*zda wpatrzona w telefon i
w zabawny sposób ginie lub dzieje się jej krzywda

Emer88

2019-10-22, 13:30
Problem gapiów był od zawsze ale kiedyś nie był tak perfidny jak dzisiaj. Nie tak dawno bo jakieś 3tyg, temu miałem sytuację gdzie udzielałem pomocy kobiecie. Przystanek autobusowy mnóstwo młodzieży godziny szczytu dużo ludzi przechodziło obok. Kobieta szła na autobus i w pewnym momencie upadła reakcja ludzi była przerażająca większość się odsunęła ,odwróciła w drugą stronę inni chyba zaczęli nagrywać. Podbiegłem w kilka sekund do niej pozostawiając swój bagaż bez namysłu i zacząłem udzielać pierwszej pomocy po kilku chwilach z całego tego tłumu wyłamało się dwie młode dziewczyny. Dzięki tej reakcji ja mogłem prowadzić resuscytacje jedna dzwoniła na pogotowie a druga stanęła przy ulicy by nakierować karetkę od miejsca zdarzenia. Duża ilość osób w trakcie patrzyła na to co robię a reszta po prostu odeszła w obojętności. Na szczęście udało się szybko przywrócić czynności życiowe i pogotowie też było dość szybko na miejscu. Ale po zakończonej akcji widok tych wszystkich ludzi mnie tak wku....ł stali jak takie głąby umysłowe z pustym wyrazem na twarzy. Niektórzy mieli nawet dobry humor i sobie żartowali . Ja lubię czarny humor czy dział hard bo dość często miałem takie widoki w pracy na karetce czy oddziałach SOR . Teraz pracuję w wojsku od kilku lat jako ratownik i tam jest trochę inaczej. Tam jeżeli nie udzielisz pomocy to reszta Cię zajedzie. Bo w wojsku nie ma kolegów są bracia. Dlatego wybrałem służbę w wojsku . A to że lubię ten portal to moje skrzywienie ale i możliwość spojrzenia trochę inną perspektywą na swoją codzienność. Kiedyś tutaj było takie porzekadło SADOL UCZY I BAWI !!!

Nellum

2019-10-22, 14:13
zajebiste :D mam nadzieję, że filmik zdobędzie dużo piw

Hrabia Drapula

2019-10-22, 16:51
mądrze wykorzystać, troszkę zmienić i jedna z lepszych kampanii społecznych by była
jest to niewątpliwe bardzo duży problem i myślę że kilka osób powinni ukarać za nieudzielenie pomocy i nagłośnić dla przykładu
ciekawe co taka tempa dzida by myślała leżąc z jakimś atakiem i stado gamoni ją nagrywało

krasnal_hałabała

2019-10-22, 19:03
Emer88 napisał/a:

Problem gapiów był od zawsze ale kiedyś nie był tak perfidny jak dzisiaj. Nie tak dawno bo jakieś 3tyg, temu miałem sytuację gdzie udzielałem pomocy kobiecie. Przystanek autobusowy mnóstwo młodzieży godziny szczytu dużo ludzi przechodziło obok. Kobieta szła na autobus i w pewnym momencie upadła reakcja ludzi była przerażająca większość się odsunęła ,odwróciła w drugą stronę inni chyba zaczęli nagrywać. Podbiegłem w kilka sekund do niej pozostawiając swój bagaż bez namysłu i zacząłem udzielać pierwszej pomocy po kilku chwilach z całego tego tłumu wyłamało się dwie młode dziewczyny. Dzięki tej reakcji ja mogłem prowadzić resuscytacje jedna dzwoniła na pogotowie a druga stanęła przy ulicy by nakierować karetkę od miejsca zdarzenia. Duża ilość osób w trakcie patrzyła na to co robię a reszta po prostu odeszła w obojętności. Na szczęście udało się szybko przywrócić czynności życiowe i pogotowie też było dość szybko na miejscu. Ale po zakończonej akcji widok tych wszystkich ludzi mnie tak wku....ł stali jak takie głąby umysłowe z pustym wyrazem na twarzy. Niektórzy mieli nawet dobry humor i sobie żartowali . Ja lubię czarny humor czy dział hard bo dość często miałem takie widoki w pracy na karetce czy oddziałach SOR . Teraz pracuję w wojsku od kilku lat jako ratownik i tam jest trochę inaczej. Tam jeżeli nie udzielisz pomocy to reszta Cię zajedzie. Bo w wojsku nie ma kolegów są bracia. Dlatego wybrałem służbę w wojsku . A to że lubię ten portal to moje skrzywienie ale i możliwość spojrzenia trochę inną perspektywą na swoją codzienność. Kiedyś tutaj było takie porzekadło SADOL UCZY I BAWI !!!



Czyli jednym słowem brakuje w społeczeństwie tego co jest u was w jednostce, nazywa się to "Esprit de Corps".
Semper Fidelis, przyjacielu!

T0B1

2019-10-22, 20:39
PS6 napisał/a:

Niestety ale tak to k***a wyglada...


ch*ja wygląda, nie raz miałem okazję spotkać ludzi, którzy pomagali nieprzytomnym czy zakrwawionym osobom, sam też pomogłem żulowi z rozj***ną mordą. Nie żyjemy w średniowieczu ani w kraju trzeciego świata.
PS6 napisał/a:

Moge się założyć że 90% sadolow nie ma pojęcia co zrobić w czasie czyjegoś ataku padaczki ? Jak rozpoznać udar u innej osoby ? Jak prawidłowo poprowadzić resuscytację ? Jak prawidłowo położyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej ? Ale k***a nie !!!! Po ch*j jak można nagrywać i wrzucać na sadola...


Wie - wystarczy wezwać cholerną pomoc, czy to przez telefon pod numer alarmowy, czy rozejrzeniem się za kimś innym, kto akurat może będzie wiedział jak lepiej pomóc. Jak nie umie się "lepiej" udzielać pierwszej pomocy to to z reguły najlepsze co można zrobić zamiast udawać i nie daj bóg pogorszyć sprawę - najważniejsze to takiej osoby nie zostawić na skonanie. Pierwsza pomoc to po pierwsze chęć pomocy, a nie umiejętności.

PS6 napisał/a:

Ciekawe czy też byś się cieszył i komentował gdyby to był twój stary, stara, starego stary lub stara lub inni stary, lub k***a ktokolwiek z rodziny. Jest czas dla żartu ale i czas by w końcu coś zrozumieć......
Buzka poj***ni sadole


Tak, śmialibyśmy się, bo każdy sadol to żałosny stulejarz i nie spotkasz tu dorosłych facetów, którzy zdążyli sobie machnąć dziecko albo kilka. Autorzy filmiku mocno się wysilili, żeby od razu było widać, że filmik to żart. No ale znalazł się PS6, na którego to nie wystarczyło :homer:

MindBodyLightSound

2019-10-23, 13:33
Essent napisał/a:

Mnie zastanawia czemu typ z padaczką trzyma telefon do góry nogami i ekranem skierowanym w drugą stronę



Idź Ty do okulisty...

xv89

2019-10-23, 20:31
Co to za gówno dla gimbazy?