18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Promo Bitwy Narodów 2015 - Praga

Varyz • 2014-12-08, 23:34
A takie tam video cieszące oko :psycho: W maju (7-10) chyba warto się wybrać za czeską granicę nie tylko po piwo ;)
Może nasi coś ugrają - bo jak to mówią Francuzi: "Szanse są"



TB303

2014-12-08, 23:36
Cytat:

chyba warto się wybrać za czeską granicę nie tylko po piwo


Wiadomo, dochodzi jeszcze depenalizacja narkotyków.

19888891

2014-12-09, 11:00
Wow. Zawsze myślałem,że takie "walki" to w większości ściema typu wrestling, ale widzę, że typki konkretnie się okładają. Chyba tam pojadę... Noo.... piwo i depenalizacja to dodatkowa zachęta :-)

marqustd

2014-12-11, 14:57
A tam, j***ć Pragę. Miesiąc później Bitwa Narodów zawita do Malborka!

Vongin

2014-12-11, 15:01
Ja się pytam jak tu się liczy punkty czy ocenia kto wygrał? :D

Bernan

2014-12-11, 15:11
Czy tylko mi się wydaje że najlepszym wyborem jest buzdygan albo coś podobnego? Chyba najbardziej można to odczuć przez zbroję. Niech jakiś ekspert to objaśni.

Dhore

2014-12-11, 15:37
@up
Jestem ekspertem(należę do grupy rekonstrukcyjnej). Buzdygan, młoty rycerskie i halabardy typu glewia to bronie, które najbardziej da się odczuć przez zbroję, chociaż efekt i skutek po zadaniu takiego ciosu nie jest dużo większy od zadania go długim mieczem, czy tez półtoraręcznym(kwestia nazewnictwa).

Tak czy inaczej złamania, obicia, stłuczenia są kwestią codzienną. Jak ktoś się zamachnie, a w porę się nie zasłonisz to masz przej***ne :D

HeinrichKrauss

2014-12-11, 15:39
@Bernan Generalnie broń obuchowa typu "otwieracz do puszek" jak buzdygany, wekiery, korbacze jest często zakazywana ze względu na bhp. Tym sprzętem faktycznie można byłoby powgniatać zbroję, lub zrobić konkretniejsze kuku, a tego przecież nikt z organizatorów by nie chciał, prawda?

Tak samo cała broń sieczna jest tępa, co widać zresztą, patrząc na ich sprzęt. Jedno ale - na różnych innych pokazach, zwłaszcza u siebie, Ruscy rzadko przejmują się wspomnianym bhp. Paru na rok zwykle trafia do Valhalli, czy gdzie tam idą.

Mam tylko pytanie - ktoś może mi wytłumaczyć, czemu ci wszyscy goście walczą takimi ciotowatymi parodiami mieczy? Domyślam się, że szajs łatwiej wymienić, ale jak stać ich na puszki, to powinno ich też stać na broń choć trochę pasującą do realiów...

Ba...........bo

2014-12-11, 15:59
Piwko za temat , sam bym się tak pobawił ale taka pełna zbroja to chyba spory wydatek z tego co wiem.. :/

Kiedyś byłem w takim bractwie rycerskim ale zanim zdążyłem się rozkręcic, to dostałem robotę i tak oto skończył się czas wolny na treningi i inne swoje pasje.. Ech.. rzeczywistośc..

Może kiedyś...

krusell

2014-12-11, 16:14
Może ktoś podać tytuł tego kawałka który leci w tle ?

thewhitestar

2014-12-11, 17:01
Nie jestem orłem z historii ale w Bitwie Narodów to oni na muszkiety walczyli, a nie jakieś mieczyki... o tu macie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Lipskiem
I tam dostaliśmy niestety tęgi wpie**ol, a szkoda bo ta bitwa mogła zmienić losy całej Europy, gdzie Francja pod ramię z Polską rozdawałyby karty reszcie graczy... Ech..

St...........us

2014-12-11, 17:38
Mam marzenie wziąć udział w takiej bitwie, ma ktoś jakieś informacje jak się wkręcić w takie rzeczy?

ryspolit

2014-12-11, 18:39
@StaryWiarus najpier musialbys sie zajac rekonstrukcja historyczna i pocwiczyc bo to nie jest takie latwe jak sie wydaje, sam troche walcze wiec wiem co mowie, poza tym to nie jest tanie hobby

chrzanik1992

2014-12-11, 21:18
kiedyś brałem udział w takiej walce tylko że 1 vs 1, dostałem sprzęt od znajomego, moge śmiało powiedzieć, że zabawa zajebista a uczucie kiedy stoicie oko w oko a potem ruszacie na siebie i się napierdzielacie super, wszystko buzuje, coś dla prawdziwego faceta. Oczywiście przegrałem bo typek miał zbroje płytową :D