18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Projekt Skwierzyna - Polskie realia w filmie dokumentalnym

chillouted • 2012-11-18, 14:55
Projekt Skwierzyna to film dokumentalny ukazujący realia właściwe dla małych miast i niedużych społeczeństw. Film składa się z czterech części : Prolog, część ciemna, część jasna i epilog. Zapraszam do oglądania :

Prolog :





Część Ciemna :



oc...........an

2012-11-19, 03:23
Wszystko pięknie tylko co mnie k***a obchodzi, że mieszkasz na zadupiu cywilizacji i nie masz jaj, żeby rozpocząć dorosłe życie gdzieś indziej. Nie mówię już jechać za granicę, ale nawet do większego miasta. Ale po ch*j, lepiej narzekać, ale mówić, że się Skwierzyny nie wymieni na żadną inną miejscowość bo sentyment z dzieciństwa i takie tam.

Samo przesłanie filmiku z prologu to porażka - miejscowość bez perspektyw, ch*jnia, smród, bród i ubóstwo, ale nie wymienię tej miejscowości na żadną inną więc ch*j ci w dupę. Genialne!

femiflower

2012-11-19, 03:34
Ja pie**ole bilet za max 100zł i żyjesz gdzie Ci się podoba. Mieszkałem w podobnej miejscowości i przeprowadziłem się 4lata temu do Wrocławia, to nie jest takie trudne, znaleźć perspektywy, pracę, miłość życia, ale zawsze można zamiast tego nagrywać debilne filmiki.

Lothlórien

2012-11-19, 06:08
bored85 napisał/a:

o chłopie. w gorzowie nie lepiej. ostatnio godzine szukaliśmy klubu by skończyć na randomowej domówce bo wszystko zamknięte.



No to w takim razie inne większe miasto najbliżej -Poznań. Wystarczy chcieć. Starsi mieszkańcy tego Skwierzyna nie mają zapewne odwagi/pieniędzy/wiary, aby zmienić dotychczasowe życie -ale osobiście nie widzę problemu, aby młodsi mogli się wyprowadzić.

p.s. Jestem kobietą ^^

Krak

2012-11-19, 08:06
A ja chętnie bym zamieszkał w takiej spokojnej miejscowości, rozrywkę potrafię sobie zorganizować. Nikt niczego nie musi mi podawać , zachęcać. Potrafię sam.
Takie pie**olenie w tym filmie to typowa roszczeniowa postawa, jak k***a górnik o piętnasta pensję.

se...........mp

2012-11-19, 09:02
A może by to tak wszystko jebnąć i zamieszkać w Skwierzynie ...

lier

2012-11-19, 10:00
No ba Chojnice najlepsze :)

Azazel91

2012-11-19, 13:54
Chyba nie rozumiecie o co chodzi. Autor filmiku dotyka problemu miasteczek nie dających perspektyw, generujących coraz więcej kryminalistów, dresów, żuli i wandali obok ludzi znudzonych życiem. Mam nadzieję że władze tej gminy i samorządy innych terytoriów obejrzą ten filmik i pomyślą co zrobić żeby było dobrze.

Doomik

2012-11-19, 14:28
oglądać nie mogę, autor po prostu nie do końca zrobił to jak powinien. Bardzo łatwo jest wywnioskować, że nie różni się niczym, od większości ludzi tam mieszkających, tylko że zainwestował w telefon z kamerą ;) Sam osobiście z takiej miejscowości pochodzę. Dziurawe drogi, pijane dresy i inne takie to normalka. Ale co Cię tam trzyma ziomeczku ? Jedź na studia, zamieszkaj w akademiku, baw się przednio i do tego zdobądź wykształcenie. Niestety takie miasteczka są wpisane w nasz byt, bo jest to pozostałość bo przemyśle, który kiedyś istniał. No ale co zrobisz, przesiedlisz tych ludzi ? Ty masz być sobą, na pohybel całego gówna które Cię otacza i z którym masz codziennie kontakt. A ja właśnie wychodzę, kupuję bilet na centralnym, jadę 250km pociągiem, i wracam do mojej mieściny na 2 dni, i wiesz co ? Kurewsko się cieszę! :)

plaski46

2012-11-19, 17:25
w ryj wyłapać tam szybko idzie i nic poza tym

Koniec Świata

2012-11-19, 18:27
Miejscowość jakich wiele. W moim mieście jest poniekąd podobnie. Osiedla pełne patusów i kapturów w wieku 16-25 lat, którzy żyją jakimś marzeniem o stworzeniu Bronxu w swoim otoczeniu. Stąd wszystko upie**olone bazgrołami, a szyby wiat przystankowych są regularnie wybijane. Pobicia, kradzieże, wandalizm są tak częste w okolicy, że ludzie przestali zwracać na to uwagę. Idąc wieczorem można natknąć się na podejrzane bandy pół-kretynów w zwiewnych dresach wychowanych na hip-hopie.

AntyNwo

2012-11-19, 21:46
niby nudy a zobaczcie jaki kreatywny :)