18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

program do usuwania plików

Browarowy-Potwór • 2015-10-14, 22:27
Siema sadole. Zna któryś z was może jakiś program, który pomoże mi wyczyścić pojedyncze pliki z dysku w taki sposób, żeby było je jak najciężej potem wykryć ? Tak na wypadek wizyty kominiarzy ;)

~Vuko

2015-10-14, 22:35
Pozostaje Ci tylko fizyczne zniszczenie dysku. Ewentualnie zaszyfrowanie danych na multum sposobów i "zgubienie" kluczy.
Wszelakie usunięcie plików raczej nie jest zbytnio skuteczne jeśli chodzi o domowe sposoby odzyskiwania (fakt, różnie z tym bywa ale da się i takie odzyskać), nie mówiąc już o profesjonalnym odzyskiwaniu danych przy zaangażowaniu śledczych bądź firm, które się w tym specjalizują.

A najlepszą metodą jest pisanie tak, żebyś wyraził to co chcesz a zarazem nikt nie mógł się do tego przyj***ć.

Browarowy-Potwór

2015-10-14, 22:39
Jestem świadom, że nie ma opcji całkowitego wymazania, chodzi mi bardziej o utrudnienie w odzyskiwaniu. Coś bardziej efektywnego niż zwykłe shift+delete ;)

Mercury001

2015-10-17, 11:12
Jeżeli twój dysk twardy (komputer) zostanie przekazany do analizy w Laboratorium Kryminalistycznym, to nie ma w komercyjnym obiegu programów zapewniających skuteczne "ukrycie" jakichkolwiek danych. Zostaje tylko fizyczne, całkowite zniszczenie dysku. Oczywiście pamiętaj, że jakakolwiek TWOJA aktywność w sieci WWW zostaje trwale zapisana (nie tylko na dysku twardym), nawet jeżeli używasz szyfrowanych połączeń i "blokerów". Anonimowość to mit. Jedyna rada - używaj legalnych programów i nie rób głupstw ;-) - Choć już chyba za późno, co ?

is...........ay

2015-11-01, 12:50
Przenieś do kosza po prostu. Z czym problem? :kac: