18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Produkowali marihuanę wartą miliony

Dalione • 2013-09-02, 13:15
Ponad 3,5 tysiąca roślin konopi znaleźli policjanci w powiecie jarosławskim na Podkarpaciu. Gdyby uzyskane z konopi narkotyki trafiły na rynek, przestępcy mogliby zarobić na nich blisko 5 milionów złotych. Według funkcjonariuszy było to prawdziwe laboratorium produkujące narkotyki.



Konopie rosły pod dachem, w byłej fermie drobiarskiej. Była to profesjonalna, w pełni zautomatyzowana uprawa. Policjanci zatrzymali dotąd sześciu podejrzanych, członków zorganizowanej grupy przestępczej, do której należała uprawa.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt do uprawy roślin oraz 3534 rośliny konopi w różnej fazie wzrostu. Zabezpieczyli też ponad 17 kg gotowego wyprodukowanego narkotyku. Obliczenia wykazały, że można z nich uzyskać ponad 81 kg wysokiej jakości suszu (marihuany). Jej wartość w hurcie to ok. 1 mln 600 tys. złotych. Dodatkowo z roślin można było pozyskać kilkaset kilogramów tzw. "sieki". Służy ona jako wypełniacz, ewentualnie jako narkotyk dla niewymagającego odbiorcy, za której sprzedaż można uzyskać około 3 mln zł.

Członkowie grupy przestępczej wykorzystali w przedsięwzięciu obiekt oraz infrastrukturę po upadłej fermie drobiarskiej, zlokalizowany na obrzeżach miejscowości. Wynajmowali go rzekomo na potrzeby legalnej produkcji.
Faktycznie utworzyli w nim nielegalną plantację marihuany. Zaadaptowali wnętrze obiektu poprzez podział i zabudowę specjalnych stref umożliwiających profesjonalną uprawę konopi. Rośliny były wysiewane w jednej strefie i zgodnie ze sztuką oraz zasadami ogrodnictwa, systematycznie przenoszone do kolejnych pomieszczeń-stref. Przyśpieszało to prawidłowy wzrost rośliny i minimalizowało straty produkcyjne.

W każdej ze stref panowały optymalne warunki dla wzrostu roślin, strefy posiadały w pełni zautomatyzowane wyposażenie, dostarczające roślinom poprzez odpowiednie urządzenia optymalną ilość światła, ciepła i wody. Zastosowano też środki chemiczne przyśpieszające wzrost roślin. Dla zapewnienia kamuflażu plantacji system wentylacji wyposażono w filtry i agregaty prądotwórcze zapewniając im zewnętrzne zasilanie spoza publicznej sieci energetycznej. Plantacja była w pełni zautomatyzowana. W sumie przestępcy na przystosowanie budynku do potrzeb plantacji mogli wydać nawet 700 tys. zł.

Policjanci ustalili, że zamiarem grupy było dwukrotne powtórzenie cyklu wegetacyjnego i przeniesienie plantacji w inne miejsce. Grupa mogłaby w ten sposób zarobić około 10 milionów zł.

Funkcjonariusze ustalili, że w skład grupy wchodzi dziewięć osób. Na razie zatrzymali sześć z nich. Mają zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, jak również zorganizowania i prowadzenia plantacji konopi, a także wytworzenia znacznej ilości środka odurzającego. Wobec zatrzymanych osób stosowany jest izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Policja rozesłała listy gończe za trzema osobami. Wystawiła za nimi także europejski nakaz aresztowania.

Zaj***ne z rmf fm, ciekawi mnie co powiedzą na ten temat "sadole", kolejny super przestępca złapany czy może super zjeby i super ch*jowe ustawy są w tym kraju?

Adam94

2013-09-02, 19:11
Kolejna udana akcja naszych bohaterów..
Teraz mogę spać spokojnie..

ray19

2013-09-02, 20:39
"Według funkcjonariuszy było to prawdziwe laboratorium produkujące narkotyki." To teraz czekam na plantację metamfetaminy. ^^

logan76

2013-09-02, 22:05
Pewno, lepiej niech społeczeństwo pije alkohol i robi " borutę ". Niech się menele rozmnażają. Palenie NIE, bo jeszcze ludzie zapalą i przejrzą na oczy. Po alkoholu nie trzeba zmierzać się z własnymi demonami, bo po co masz zrozumieć siebie a dzięki temu cały świat. Ci " ONI " wiedzą, że Marja jest " niebiezpieczna " i nigdy jej nie zalegalizują. Ludzie by się stali za bardzo wyluzowani, a takimi ciężko manipulować.

lukiss12

2013-09-02, 22:06
Gdyby było legalnie to ci panowie może by mogli hodować gdzieś w polu i legalnie zarabiać. Może mniej chemii by było w tym:)

Zielonek92

2013-09-02, 22:26
Na pewno nie znaleźli tego sami jakaś szmata musiała szepnąć słówko panom policjantom...

St...........el

2013-09-02, 22:40
Mnie najbardziej interesuje, co spowodowało ich wykrycie. Nie kupuję bajki z kablowaniem, takie operacje muszą być nieźle i ostrożnie przeprowadzane...

Herkin13

2013-09-02, 22:43
Nie do końca tak było jak jest napisane w artykule, ale oczywiście musieli sobie przypisać zasługę za mistrzowsko przeprowadzoną akcję. Jestem z Jarosławia i słyszałem o tej akcji już około 8 miesięcy temu. Dziwne, że dopiero teraz o tym piszą. Ale ok do rzeczy.
Tak naprawde policja nie znalazła by tego do dzisiaj gdyby nie zwarcie instalacji, odpowiedzialnej o naświetlanie jazzu.
Powstał pożar i gdy na miejsce przyjechali strażacy odkryli z czym mają doczynienia i odrazu zadzwonili po policje. Tak wyglądała zajebiście przeprowadzona akcja naszego organu ścigania.
Szkoda, bo raz, że dużo dobrego tematu wypłynęło by w Polske ( mimo, że już od dłuższego czasu nie jaram ) a, dwa to szkoda niektórych osób, które zostały złapane bo znam paru osobiście, a jeden z nich to naprawdę zajebisty gość nieszkodzący nigdy nikomu, nie pijący i palący, poprostu chciał sobie zarobić. Niestety tak bywa . . . Pozdrowienia dla niego

Fa...........hi

2013-09-02, 23:53
@up to by poszło za granicę w większości

a tak ogólnie to zanim przeczytałem twój post to byłem przekonany że nie posmarowali komuś ;D szacunek dla nich za tak ciężką prace tyle tego ogarnąć to jest sztuka

koras1897

2013-09-03, 00:13
No to na Podkarpaciu może być na jesieni pucha hehe.

Dalione

2013-09-03, 09:42
Herkin13 napisał/a:

Nie do końca tak było jak jest napisane w artykule, ale oczywiście musieli sobie przypisać zasługę za mistrzowsko przeprowadzoną akcję. Jestem z Jarosławia i słyszałem o tej akcji już około 8 miesięcy temu. Dziwne, że dopiero teraz o tym piszą. Ale ok do rzeczy.
Tak naprawde policja nie znalazła by tego do dzisiaj gdyby nie zwarcie instalacji, odpowiedzialnej o naświetlanie jazzu.
Powstał pożar i gdy na miejsce przyjechali strażacy odkryli z czym mają doczynienia i odrazu zadzwonili po policje. Tak wyglądała zajebiście przeprowadzona akcja naszego organu ścigania.
Szkoda, bo raz, że dużo dobrego tematu wypłynęło by w Polske ( mimo, że już od dłuższego czasu nie jaram ) a, dwa to szkoda niektórych osób, które zostały złapane bo znam paru osobiście, a jeden z nich to naprawdę zajebisty gość nieszkodzący nigdy nikomu, nie pijący i palący, poprostu chciał sobie zarobić. Niestety tak bywa . . . Pozdrowienia dla niego



Przecież Ty piszesz o kompletnie innej akcji o której było mówione w mediach, nie rób ludziom z głowy siana :) . Sam o tym słyszałem, ale teraz widocznie złapali jeszcze kogoś. To o czym piszesz nawet nie jestem pewien, ale chyba był artykuł na sadisticu z tego.

Browaryt

2013-09-03, 10:49
to kto w końcu podkablował?

Herkin13

2013-09-03, 11:37
"Przecież Ty piszesz o kompletnie innej akcji o której było mówione w mediach, nie rób ludziom z głowy siana :) . Sam o tym słyszałem, ale teraz widocznie złapali jeszcze kogoś. To o czym piszesz nawet nie jestem pewien, ale chyba był artykuł na sadisticu z tego. "


Wiem o czym pisze i nie wmawiaj mi, że robie komuś wode z mózgu. Wioska pod Jarosławiem nazywa się Mokra i tam też mieści się opuszczony "kurnik" możesz sprawdzić sobie w necie.

@up.
Nie posmarowali ekipie od montaży sprzętu przeciwpożarowego ;)

kilaz91

2013-09-03, 12:58
Znając życie i Polskie prawo dostaną po 3 lata - tyle samo co za 0,5g suszu "narkomanów" :D

KaOeNDeI

2013-09-03, 15:59
Ja pie**olę! Kurzenia na cały tydzień!