18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Proces produkcji chipsów ziemniaczanych w GIFach

demz • 2013-04-05, 15:10
Te GIFy pokazują proces produkcji chipsów, a wszystko zaczyna się od rozładowania zwykłego ziemniaka.



Kiedyś rozładunek trwał ponad godzinę, ale dzięki nowej technologii jest to dużo mniej czasochłonne.



22 tony ziemniaków są rozładowywane w 20 minut.



Proces "uboju".
Rejects - odpadki



Niezdatne chipsy oddzielane są na bok.



Pakowanie - 100 opakowań na minutę.


korinogaro

2013-04-05, 21:59
Pokazuje proces produkcji? Jak dla mnie pokazuje jedynie przywiezienie surowca i odrzucenie wadliwych czipsów oraz pakowanie. Innymi słowy pokazuje wszystko oprócz produkcji.

dostępny_nick

2013-04-05, 22:11
A mnie zastanawia czemu rozładunek nie może być zrobiony zwykłym kiprem O.o? Tylko sobie musieli maszynkę wymyślić do podnoszenia naczepy. Przecież zwykły kiper trwałby parę minut, a nie 20. Wie ktoś czemu tak to działa?

Raiton

2013-04-05, 22:19
nie pomyślałem nigdy, że pewnego dnia na sadolu wrzuci ktoś jak robi się chipsy, no ja pie**ole ludzie! dajcie jakiś test IQ przy rejestracji czy coś bo te bezmózgi przejmują kontrolę nad szanującym przemoc i sexizm portalem!

demz

2013-04-05, 22:33
Raiton napisał/a:

nie pomyślałem nigdy, że pewnego dnia na sadolu wrzuci ktoś jak robi się chipsy, no ja pie**ole ludzie! dajcie jakiś test IQ przy rejestracji czy coś bo te bezmózgi przejmują kontrolę nad szanującym przemoc i sexizm portalem!



Wypraszam sobie teksty, że nie mam mózgu tylko dlatego, że nie spełniłem Twych kryteriów. Od przemocy i seksizmu masz dział hard. Nie chcesz się narazić na zwykłe, przyziemne rzeczy, to nie opuszczaj tamtego działu i tyle, skończ jęczeć. I przy okazji wrzuć coś, co będzie tu wg Ciebie pasować, bo jak na razie 0 tematów, ale do narzekania to pierwszy.

@down, wybacz, więcej gifów z tej serii nie znalazłem. :roll:

babycow

2013-04-05, 22:34
Czyli kazdy z nas moze sam zrobic czipsy? Dobrze rozumiem? kupuje 22 tony ziemniakow (a idac sladem gifow) - zmieniaja sie one w czipsy ? k***a... a myslalem, ze to bardziej skomplikowane.

ph...........w5

2013-04-05, 22:37
Top Chipsy z biedronki to najgorszy syf jaki istnieje na świecie - zawsze mnie po nich boli głowa.

Gi...........sz

2013-04-05, 22:40
A kto obiera ziemniaki ?

Pewnie musi to być jakiś prze ch*j który obiera tone ziemniaków w 20 minut. Mi się czasami nie chce obrać 10 kartofli na frytki.

demz

2013-04-05, 22:42
pseudorca napisał/a:

A kto obiera ziemniaki ?

Pewnie musi to być jakiś prze ch*j który obiera tone ziemniaków w 20 minut. Mi się czasami nie chce obrać 10 kartofli na frytki.



Do obierania ziemniaków są maszyny już od dawna. Podejrzewam, że w większości większych restauracji takie mają...

Yamissek

2013-04-05, 23:09
najlepsze chipsy, to TOP chipsy z biedronki, kto jadł ten wie !

regal

2013-04-05, 23:57
@up szczególnie o smaku kebaba :ok***a:

robzi1989

2013-04-06, 00:05
@up up wole z reichu za 45 centów

pakicito

2013-04-06, 11:32
Cytat:

rejecty ida to lays'ow a normalne do chipsow z Lidla i biedronki...


do laysów w większości idzie mieszanka azotu, tlenu i dwutlenku węgla