18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Próbna matura

MCMerci • 2013-11-26, 16:59
Drodzy Sadole!
Wiem ,przygotować maść na ból dupska, ale napiszę jak dziś wyglądała próbna matura, o ile to w ogóle maturą lub jakimkolwiek sprawdzianem można nazwać.
Matura była składana przez postępowy OPERON oraz jeszcze bardziej postępową gazetę "Gówno Wyborcze".
Po pierwszej stronie, gdzie zobaczyłem te niuanse, myślałem, że będę przygotowany na wszystko.
Gdy zobaczyłem artykuł "znanego i postępowego profesora" Baumana, z moich ust wydał się okrzyk:

Powodzenia w szukaniu arkuszu pytań, bo wygląda na to, że na razie jest niedostępny. Ciekawe dlaczego? :shock:
Może dlatego że szanowny "profesorek" wychwalał w swoim artykuliku konsumpcjonizm o treści "jednym uchem wleci, drugim wyleci", mówiąc że stare się wymienia jak najszybciej(a kiedy jego wymienią?)? Może także dlatego, że miał w nim za nic rzeczy trwałe, a zachęcał do wyzbywania się rzeczy starych jako niepotrzebnych, a kupnie rzeczy jak najnowszych, oraz stwierdził że media nie mają podawać konkretnych informacji, lecz zapewnić jedynie "chwilową rozrywkę" użytkownikowi, z której "i tak nic nie będzie pamiętał"? Jest to jawne :wytrysk: na twarz milionom Polaków, którzy czytali ten artykuł. Tak samo jakbym ja podszedł do kogoś i powiedział "Nie muszę mówić mądrze, ważne byś mnie słuchał". :samoboj:
Oprócz Baumana, arkusz zawierał pytania tylko do tekstu(o wypracowaniach wspomnę poniżej), które zajmowały 90% miejsca.
Były zadane tak, że czytelnik musiał przeczytać CAŁY ARTYKUŁ. Nawet jeśli nie na wstępie, to przynajmniej parę razy jeden akapit na potrzeby jednego zadania(naprawdę, jak czytałem te pierdy to się we mnie gotowało). Zadania były miarowo proste, ale skonstruowane tak, że uczeń mógł odpowiedzieć na nie albo mając patriotyzm, przywiązanie nie tylko ojczyźniane ale i osobowe za wartości, albo w sposób dla testu "poprawny". :lodowka:
Wypracowania były w szalonej liczbie sztuk 2. Pierwszy fragment, "Lalki", wyrażał pochwałę dla studenta-socjalisty, twierdzącego że nie musi płacić czynszu, jeśli państwo i społeczeństwo nie zapewnia mu pieniędzy takich, aby starczyło mu na czynsz i dodatkowo jego potrzeby(po co szukać roboty-państwo da).
:idzwch*j:
Drugi fragment, "Pana Tadeusza" dotyczył kłótni między Telimeną i Hrabią, jako bardziej "światowych i uczonych", a Tadeuszem, który uważał, że polska przyroda jest lepsza, niż włoska.
Spośród całej epopei narodowej, ociekającej patriotyzmem, parówy musiały wybrać kosmopolityczne gówno, jeszcze tak ułożone, że niektórzy serio pisali, że Tadeusz to taki "polaczek-cebulaczek"(ch*j murzyński każdemu kto tak pisał w dupala).
Ogólnie cała matura była przesiąknięta "wartościami" pielęgnowanymi przez nasze państwo, któremu chyba się zdania w Konstytucji pomyliły (STAĆ na straży wartości i patriotyzmu polskiego a nie SRAĆ na straże wartości patriotyzmu polskiego).
Cały arkusz napisałaby małpa ze średnią znajomością polskiego i żadną znajomością lektur, ale to dosłownie ociekało propagandą: "wiwat multi-kulti, wiwat nieroby, walić kraj, niech żyje socjalizm".

Od takiego gówna, JAK NAJDALEJ. :noga:

Ziembas

2013-11-26, 20:37
Co Ty pie**olisz? On nic nie powiedział, że trzeba się wyzbyć trwałej pamięci itp. Tekst jest strikte obiektywny i odnoszący się do smutnych realiów. Wrzuci taki idiota z gównem w głowie swoją opinię o tekście którego nawet nie potrafił zinterpretować.

Rogall0

2013-11-26, 20:41
pie**ol maturę, zostań ninją!

sidian

2013-11-26, 20:41
MCMerci napisał/a:

Drugi fragment, "Pana Tadeusza" dotyczył kłótni między Telimeną i Hrabią, jako bardziej "światowych i uczonych", a Tadeuszem, który uważał, że polska przyroda jest lepsza, niż włoska.
Spośród całej epopei narodowej, ociekającej patriotyzmem, parówy musiały wybrać kosmopolityczne gówno, jeszcze tak ułożone, że niektórzy serio pisali, że Tadeusz to taki "polaczek-cebulaczek"(ch*j murzyński każdemu kto tak pisał w dupala).



Co k***a? Jak to przeczytałem, to zawołałem to samo, co bohater twojego filmu. Pan Tadeusz epopeją narodową? Gdzie k***a? Jak k***a? Z której, k***a, strony? Czy was już tam w gimbazach myśleć nie uczą?

Mickiewicz, stary Litwin, w grobie się ze śmiechu przewraca, jak was uczą, że Pan Tadeusz to patriotyczna epopeja narodowa. Litości.

AfternoonJasper

2013-11-26, 20:42
A moja bądź co bądź katolicka szkołą miała własne matury próbne. Tekst źródłowy był z Focusa o hipnozie, a wypracowanie albo przedstawienie NOWOSILCOWA (DZIADY 3) albo konflikt pokoleń (ODA DO MŁODOŚCI, KTO NAM POWRÓCI) ch*j wam w dupę nygusy.

signereth

2013-11-26, 20:44
No tak bo oni są tak bardzo światowi i oczytani bo GW taka zła. Patrioci za 5 groszy.

The.prophecy

2013-11-26, 20:45
Czytam to podsumowanie i... wyjść z podziwu nie mogę, że takie słowa płyną spod ręki osoby bez matury (nie ujmując nikomu).
Odzyskuję wiarę w pokolenie gimnazjum, widać nie wszystkich udało się zniszczyć!

kukfa

2013-11-26, 20:45
Do autora filmu: Gościu dobrze ze dodałeś wątek z Wojciech Mecwaldowskim to masz ode mnie piwko, bo tak to prócz nędzy i rozpaczy w twej recenzji nic nie znalazłem wartościowego . Ty humanisto siedmiu boleści .

kazimera

2013-11-26, 20:48
Arkusze zniknęły jak teczka baumana

disvision

2013-11-26, 20:51
A co do Twojego podsumowania, to właśnie we wnioskach powinieneś napisać, że Mickiewicz starał się przekazać nam patriotyczne wartości, które reprezentował Pan Tadeusz we wskazanym fragmencie.

Ale cytując klasyka "Matura to bzdura". Jeszcze łatwiejsza niż ta główna z poprzedniego roku. Czekamy teraz na nowy program nauczania, który jest zmuszony do zdania kilku niepotrzebnych rozszerzeń.

Miłego dnia... żartowałem :evil:

op...........ve

2013-11-26, 20:56
i tak nie zdasz :-D

cornishon69

2013-11-26, 20:58
sidian napisał/a:



Co k***a? Jak to przeczytałem, to zawołałem to samo, co bohater twojego filmu. Pan Tadeusz epopeją narodową? Gdzie k***a? Jak k***a? Z której, k***a, strony? Czy was już tam w gimbazach myśleć nie uczą?

Mickiewicz, stary Litwin, w grobie się ze śmiechu przewraca, jak was uczą, że Pan Tadeusz to patriotyczna epopeja narodowa. Litości.



Ziembas napisał/a:

Co Ty pie**olisz? On nic nie powiedział, że trzeba się wyzbyć trwałej pamięci itp.



Nie wróże obu nawet tych marnych 30%

dokke

2013-11-26, 21:02
Propaganda, propaganda i jeszcze raz propaganda, to jest to, co siejesz tym tekstem. Poza tym, powiedz mi jak można tak okrutnie pisać? Mnóstwo błędów składniowych i mój wzrok aż woła o pomstę do nieba za taką stylistykę tekstu. Mam nadzieję że po ogłoszeniu wyników wyślą cię z powrotem do gimbazy

lion.

2013-11-26, 21:05
Ziembas napisał/a:

Co Ty pie**olisz? On nic nie powiedział, że trzeba się wyzbyć trwałej pamięci itp. Tekst jest strikte obiektywny i odnoszący się do smutnych realiów. Wrzuci taki idiota z gównem w głowie swoją opinię o tekście którego nawet nie potrafił zinterpretować.



Tutaj kolega ziembas posprzatal Ciebie i twój lewacki temat. Na jakich środkach trzeba być żeby tekst o wielozadaniowości i konsumpcjonizmie zinterpetować jako propaganda.

Pochwała socjalizmu w fragmencie lalki. Tu już równo poleciałeś. O ile dobrze pamiętam narrator przyznawał studentowi oryginalość a nie podziw.

A w maturze chodzi o to żeby rozróżnić tumana od osoby bardziej inteligentnej. A potem taki lewak jak ty 11 listopada w Warszawie burdel robi i myśli, że patriota.

Jaki jest cel tego tematu? Źle ci poszło to teraz na sadisticu szukasz powodu by się dowartościować krzycząc Bauman? Jeden bałwan i drugi bałwan.


Joseph_Fritzl

2013-11-26, 21:06
Tą maturę napisałem w 1h :) (nie jestem jakimś omnibusem, zwykły koleś jestem) to świadczy o poziomie dzisiejszej edukacji.