18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Próba włamania

CrazyEdek • 2021-01-28, 13:53
Profesjonalizm przede wszystkim.


nowynick

2021-01-28, 14:32
Nie wiem jak u Was, ale większość drzwi otwiera się na zewnątrz, można kopać do woli :-D

htp

2021-01-28, 16:35
nowynick napisał/a:

Nie wiem jak u Was, ale większość drzwi otwiera się na zewnątrz, można kopać do woli



Drzwi powinny otwierać się do wewnątrz.
1. Otwierając drzwi na zewnątrz można kogoś przechodzącego uderzyć, szczególnie na klatkach schodowych. (zalecenie nie dotyczy ostatnich drzwi na ostatnim piętrze, czy wolnostojących budynków, szczególnie z podwójnymi drzwiami)
2. Człowiek w panice (np. pożar) odruchowo ciągnie drzwi do siebie.

zwierzak30

2021-01-28, 17:17
htp napisał/a:

Drzwi powinny otwierać się do wewnątrz.
1. Otwierając drzwi na zewnątrz można kogoś przechodzącego uderzyć, szczególnie na klatkach schodowych. (zalecenie nie dotyczy ostatnich drzwi na ostatnim piętrze, czy wolnostojących budynków, szczególnie z podwójnymi drzwiami)
2. Człowiek w panice (np. pożar) odruchowo ciągnie drzwi do siebie.




1. "wolnostojących budynków" Tylko z tym masz rację.Bo na tym filmiku,kurierzy pukają do drzwi zewnętrznych.Reszta nie dotyczy.
2. Nie wiem jak tam u ciebie,ale u mnie się drzwi otwiera.W którąkolwiek stronę. Nie ciągnie. :) śmieszki :)
A co do paniki. Bardziej intuicyjne jest sp***alanie "z drzwiami".Naciskam klamkę,pcham drzwi i sp***alam.Po co tracić zbędny czas na zatrzymywanie się,otwieranie i ponowne rozpędzanie?Wytracać pęd?Cenne sekundy?
Bo kogoś mogę pie**olnąć drzwiami? Plissss
Co do intuicji. Zależy do czego się twój mózg (ciało) przyzwyczaił(o).
Dla ciebie do wewnątrz. Dla mnie na zewnątrz. :)


Prof._Kot_Budd

2021-01-28, 17:36
nowynick napisał/a:

Nie wiem jak u Was, ale większość drzwi otwiera się na zewnątrz, można kopać do woli


htp napisał/a:

Drzwi powinny otwierać się do wewnątrz.
1. Otwierając drzwi na zewnątrz można kogoś przechodzącego uderzyć, szczególnie na klatkach schodowych. (zalecenie nie dotyczy ostatnich drzwi na ostatnim piętrze, czy wolnostojących budynków, szczególnie z podwójnymi drzwiami)
2. Człowiek w panice (np. pożar) odruchowo ciągnie drzwi do siebie.



Dzięki wam wpadłem na genialny pomysł: drzwi podwójne z których zewnętrzne otwierają się do wewnątrz, z w.w. względów bezpieczeństwa, a wewnętrzne otwierane są na zewnątrz - utrudniające włam. Lecę po patent :D

Karboksylator

2021-01-28, 17:53
htp napisał/a:

Drzwi powinny otwierać się do wewnątrz.
1. Otwierając drzwi na zewnątrz można kogoś przechodzącego uderzyć, szczególnie na klatkach schodowych. (zalecenie nie dotyczy ostatnich drzwi na ostatnim piętrze, czy wolnostojących budynków, szczególnie z podwójnymi drzwiami)
2. Człowiek w panice (np. pożar) odruchowo ciągnie drzwi do siebie.



pie**olisz głupoty. wg przepisów bhp ( droga ewakuacji) drzwi powinny otwierać się na zewnątrz.

Kormork

2021-01-29, 10:01
Kolor skóry nawet po odgłosach "widać".