18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

PRL - Nic tak nie boli złodzieja jak zamek elektryczny

GTNofficial • 2015-08-12, 22:42
Co jak co ale zgodnie ze zdaniem redaktora, który oczywiście mylić się nie mógł ze względu na panujący ustrój... nic tak nie męczy i nie boli złodzieja jak zamek elektryczny, który nie ma prądu :-)


Ostrovsky

2015-08-12, 22:49
co prawda to prawda

Punkus

2015-08-13, 00:22
kuuurde 4200zł za zamek, poj***ło ich :v

TRQPL

2015-08-13, 10:06
Na dzisiejsze to 4,2 PLN

KrisCFC

2015-08-13, 10:10
Punkus napisał/a:

kuuurde 4200zł za zamek, poj***ło ich :v



Nie bardziej niż ludzi oddających dwie - trzy roczne wypłaty za kawałek blachy na kółkach. (samochód) ;)

Gołyniemiec

2015-08-15, 13:41
@up, zgadzam się z Krisem, chyba że samochody to czyjaś pasja to wtedy niech se wydaje bo mu się zwróci jak nie materialnie to duchowo ale jak ktoś kupuje gablotę po to by szpanować przed sąsiadami to imbecyl, mi Skoda Fabia od czterech lat starcza i to z giełdy za dwie miesięczne pensje, wystarczyło wyklepać a zarabiam całkiem całkiem jak na swój wiek i nie narzekam. Ale chciałem co innego napisać, mój stary kiedyś kupił sobie elektryczny zamek i jak kiedyś była przerwa w dostawie prądu to nie mogliśmy wejść do mieszkania przez półtorej godziny, a to było tuż po stanie wojennym a ja miałem wtedy cztery czy pięć lat. He he.

Du...........77

2015-08-15, 14:10
Gołyniemiec napisał/a:

@up, zgadzam się z Krisem, chyba że samochody to czyjaś pasja to wtedy niech se wydaje bo mu się zwróci jak nie materialnie to duchowo ale jak ktoś kupuje gablotę po to by szpanować przed sąsiadami to imbecyl, mi Skoda Fabia od czterech lat starcza i to z giełdy za dwie miesięczne pensje, wystarczyło wyklepać a zarabiam całkiem całkiem jak na swój wiek i nie narzekam. Ale chciałem co innego napisać, mój stary kiedyś kupił sobie elektryczny zamek i jak kiedyś była przerwa w dostawie prądu to nie mogliśmy wejść do mieszkania przez półtorej godziny, a to było tuż po stanie wojennym a ja miałem wtedy cztery czy pięć lat. He he.


Nie można tak łatwo oceniać, czy dany zakup jest idiotymem, czy też nie.
Mam znajomego, który jeździ samochodem wartym 10 tysięcy, a na ręce ma zaeagrek warty 25.
Nie jest jakoś specjalnie dziany, ani też biedny - menadżeruje w jakiejś niezłej restauracji.
Kocha zegarki i jest przeszczęśliwy, że tak dobry czasomierz posiada, taką ma pasję.
Ach i nie jest to żaden Rolex, tudzież Omega, żeby każdy biedak mu zazdrościł, a znaczniej bardziej zacna manufaktura ze znacznie mniejszym rozgłosem.

modramastar

2015-08-15, 14:46
A właśnie jak zabraknie pradu w takim zamku to bedzie on cały czas zamknięty. :)

qbcki

2015-08-15, 21:10
@TRQPL

Na dzisiejsze to 0,42zł czyli 42 grosze.
W 1944 to sie chyba twoj prapradziadek rodził, bo denominacji w 95' to ty nie pamietasz na pewno.