18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

PRL Marsz militarny

Sz...........an • 2012-08-31, 00:24


Filmik przedstawiający marsz militarny Polski z 1959 roku.

anionimek

2012-08-31, 16:28

jest klimat :P

Lotharius

2012-08-31, 16:46
Super ;) Ostatnia taka defilada była w 2006r, teraz już się takiego czegoś nie robi bo są za duże koszty i nie stać naszego "rządu". Ma ktoś nagranie z 2006r ?

Nietakjaktrzeba

2012-08-31, 17:00
Tak sobie myśle, że dla tych wszystkich ludzi którzy oglądali defiladę w 1959 roku te pokazy to musiało być coś. Większość pewnie jeszcze pamiętała ledwo zipiące czołgi i samoloty którymi próbowaliśmy sie bronić podczas wojny, a tu odrzutowce, nowoczesny naziemny sprzęt bojowy, za pewne robiło na nich wrażenie...


adamonos123

2012-08-31, 17:10
Dla LWP zawsze piwko. To była Armia, nie to co nasze obecne papierowe wojsko.

AnteTheOne

2012-08-31, 17:52
vatherland napisał/a:

Dobre, ale to jest mocniejsze!




8:57 Orzełek bez korony, to było smutne !

cornishon69

2012-08-31, 18:19
Wtedy mieliśmy więcej orkiestry niż dzisiaj właściwego wojska ^^

kermicik

2012-08-31, 18:28
Przez chwile mialem wrazenie ze wlaczylem TVN

xts

2012-08-31, 18:30
mój dziadzio był dowódcą tego klucza @ 3:15

kokos19

2012-08-31, 19:17
Robi wrażenie, szczególnie eskadry odrzutowców, pewnie teraz większości z tych szyków nie dałoby się zrobić z powodu małej ilości samolotów.

NORDBERT

2012-08-31, 20:04
piekna marionetka CCCP

wudun

2012-08-31, 21:03
Większość z tu komentujących nie ma zielonego pojęcia o wojsku. Ani tamtym, ani obecnym. Tamto to były szroty ofiarowane nam(oczywiście za cenę wyższą niż nowe) wymieniane sprzęty armii czerwonej.

Dzisiaj mamy sytuację taką że, sprzęt faktycznie mamy trochę nieodpowiedni ale nie tak miała wyglądać sytuacja polityczna w Europie. Według planu mieliśmy po obaleniu komunizmu stać się drugim Izraelem(jeżeli ktoś wyjedzie z żydami jest debilem i niech poczyta o co mi chodzi;). Teraz na szczęście(jeszcze ostrożnie) odchodzimy od doktryny pro USA a zaczynamy inwestować w sprzęt z rynku rodzimego.

Jeżeli chodzi o zasoby ludzkie. Tak samo jak wojsko z defilady jak i ruskie obecnie mogą nam naskoczyć. Mamy jedną z najlepiej wyszkolonych armii. Od obalenia komunizmu mamy cały czas wojska poza granicami. UNFOR, EUFOR, Wojna w Iraku jak i obecna w Afganistanie daje nam takich rzeźników jakich ten kraj nie widział od zakończenia 2 wojny światowej. Rosja miała problemy z Gruzją. Ja nie widzę problemu gdybyśmy chcieli zabrać Obwód Kaliningradzki.

W obronie polaków już dawno powinniśmy zaprowadzać demokrację na Białorusi;)

Kaszakisza

2012-08-31, 21:04
Radzieckie, ale zawsze coś było. Teraz mamy kilka rosomaków i f-16. Niektóre państwa afrykańskie mają lepszą militarię.

Pan Mularz

2012-08-31, 21:29
wudun napisał/a:


Dzisiaj mamy sytuację taką że, sprzęt faktycznie mamy trochę nieodpowiedni ale nie tak miała wyglądać sytuacja polityczna w Europie. Według planu mieliśmy po obaleniu komunizmu stać się drugim Izraelem(jeżeli ktoś wyjedzie z żydami jest debilem i niech poczyta o co mi chodzi;). Teraz na szczęście(jeszcze ostrożnie) odchodzimy od doktryny pro USA a zaczynamy inwestować w sprzęt z rynku rodzimego.

Jeżeli chodzi o zasoby ludzkie. Tak samo jak wojsko z defilady jak i ruskie obecnie mogą nam naskoczyć. Mamy jedną z najlepiej wyszkolonych armii. Od obalenia komunizmu mamy cały czas wojska poza granicami. UNFOR, EUFOR, Wojna w Iraku jak i obecna w Afganistanie daje nam takich rzeźników jakich ten kraj nie widział od zakończenia 2 wojny światowej. Rosja miała problemy z Gruzją. Ja nie widzę problemu gdybyśmy chcieli zabrać Obwód Kaliningradzki.

W obronie polaków już dawno powinniśmy zaprowadzać demokrację na Białorusi;)



Albo bujasz w obłokach, albo raczysz żartować.

PanKupa

2012-08-31, 23:42
Pan Mularz napisał/a:



Albo bujasz w obłokach, albo raczysz żartować.



A dlaczegóż to ? Jeżeli chodzi o wojsko to Polacy zawszę umieli się bić - wiele jest przykładów z historii, ale tego nie nauczą już w naszych szkołach - wolą uczyć o mezopotamii... Fakt, że sprzęt mamy gówniany ale żołnierze mają wolę walki, jednak dzisiaj to już by się nie liczyło, kilka bombek i po wojnie.

vatherland

2012-08-31, 23:59
@UP

Porównaj sobie sprzęt polski a rosyjski/białoruski to nasi co najwyżej mogą Białorusinom/ruskim szlabany połamać i wycofać się, spójrz na to co my mamy w hangarach jako sprzęt zastępczy a co twój domniemany wróg, to ujrzysz różnicę po której stwierdzisz, że Supreme Ruler 2020 nie jest odpowiednim źródłem by brać z niego przykład.