18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Premier Bulgarii podal sie do dymisji

drzymek1906 • 2013-02-20, 16:56
Jako, że na Sadolu w tej sprawie cisza, postanowilem bezlitosnie zerżnąc info stąd.
O dziwo była o tym krótka wzmianka w TV - dobre i to, nawet jeżeli manifestacje trwały 2 TYGODNIE.

Brudasy brudasami ale mają jaja, nie to co my.



Rząd Bułgarii podał się do dymisji. Wszystko przez wzrost cen prądu

Dymisja rządu Bułgarii. Premier Bojko Borysow, informując o rezygnacji, powiedział, że nie chce kierować gabinetem, pod którego rządami policja bije ludzi. "Mamy godność i poczucie honoru. Dlatego zwracamy władzę obywatelom, którzy nam ją wcześniej dali" - oświadczył szef rządu.


Od ponad dwóch tygodni w Bułgarii trwały masowe protesty przeciwko oszczędnościom i wysokim cenom elektryczności. Ich uczestnicy domagali się dymisji rządu. W proteście przeciwko na ulice bułgarskich miast wyszli przedstawiciele różnych grup zawodowych, między innymi lekarze, nauczyciele, pracownicy socjalni i leśnicy.

Największe demonstracje od 16 lat

Wczoraj w Sofii około 2 tys. demonstrantów zablokowało ważne skrzyżowanie na Moście Orłów. W policjantów rzucano petardy; podczas próby odblokowania ruchu doszło do najpoważniejszych od początku protestów starć. Policja użyła siły; rannych zostało co najmniej 17 demonstrantów - podało radio publiczne. Według prywatnej agencji Fokus na miejsce starć przybyło siedem karetek pogotowia.

Grupa demonstrantów zablokowała oddalone o kilkaset metrów przejście, niestrzeżone przez policję; również inne rejony stolicy były zablokowane - protestowali tam ekolodzy i nacjonaliści.

Były to najpoważniejsze wystąpienia uliczne od 16 lat, kiedy ulica obaliła postkomunistyczny rząd Żana Widenowa. W kręgach politycznych mnożą się apele o dymisję gabinetu Borysowa i rozpisanie przyśpieszonych wyborów. Pojawiają się prognozy, że rząd może ustąpić do końca tygodnia.

Czeska firma bez licencji

We wtorek wieczorem państwowa komisja regulacji energii postanowiła wszcząć procedurę pozbawienia licencji miejscowej filii czeskiej firmy dystrybucji energii CEZ. Doszło do tego po tym, gdy do spółki wkroczyła prokuratura, która wykryła 17 naruszeń obowiązujących przepisów.

Pozbawienie CEZ licencji, które wcześniej we wtorek zapowiedział sam Borysow, wywołało ostrą reakcję w Czechach. Czeski premier Petr Neczas ocenił decyzję jako polityczną, mającą na celu rozładowanie napięć politycznych w Bułgarii. Szef MSZ Karel Schwarzenberg wyraził gotowość przekazania sprawy do Komisji Europejskiej.

Przedsiębiorstwa dystrybucji energii elektrycznej w Bułgarii zostały sprywatyzowane w 2004 r. Większościowe udziały w zakładach w zachodniej części kraju, w tym w Sofii, nabyła CEZ, w Płowdiwie i południowej Bułgarii - austriacka EWN. Zakłady w regionie Warny i w północno-wschodniej części Bułgarii kupiła niemiecka E.ON, która w minionym roku odsprzedała je czeskiej spółce Energo-Pro. Rząd Borysowa wystawił na sprzedaż na giełdzie mniejszościowe udziały należące do skarbu państwa. (PAP)



premier Bulgarii

stalowyszczur

2013-02-20, 22:27
Jedno słowo: Islandia. Media magicznie o niej zapomniały.

varatoma

2013-02-20, 22:34
Jakie brudasy idioto, to są Słowianie tylko że południowi.

ja...........ze

2013-02-20, 22:43
@Up jakby Tobie też żonę taki Bułgar na straganie puknął, to tak samo byś na niego mówił...

trauma

2013-02-20, 22:45
Ja tam Bułgarów nie lubię. Pojechałem tam na wakacje i musiałem robić w nocy kung fu fighting, bo jakiś j***ny brudas próbował moją dziewczynę i mnie okraść. Torba, którą wyrwał była pusta, ale każdy pretekst do spuszczenia wpie**olu komuś, kto wygląda jak j***ny Rumun jest dobry :mrgreen:

ellsworth

2013-02-20, 23:06
stalowyszczur napisał/a:

Bułgarzy to dumny naród, którego terytorium było kolebką cywilizacyjną przez setki tysięcy lat, mieli ogromnego pecha tylko, że tak blisko do nich mieli Grecy i Rzymianie.


Co? Bułgarzy i cywilizacja?? To przecież koczowniczy lud, który niczym Hunowie czy Wandalowie najeżdżał Imperium Rzymskie (a dokładniej jego wschodnią część) i przez całe wieki próbował unicestwić Bizancjum, co obok ekspansji Arabskiej oraz weneckich knowań jest jedną z trzech zewnętrznych przyczyn upadku Cesarstwa. Bazyli II im ładnie pokazał gdzie miejsce tych dzikusów.

Koniec Świata

2013-02-20, 23:06
trauma napisał/a:

Ja tam Bułgarów nie lubię. Pojechałem tam na wakacje i musiałem robić w nocy kung fu fighting, bo jakiś j***ny brudas próbował moją dziewczynę i mnie okraść. Torba, którą wyrwał była pusta, ale każdy pretekst do spuszczenia wpie**olu komuś, kto wygląda jak j***ny Rumun jest dobry :mrgreen:



A jak okradnie cię Pol..., znaczy się wolak, to go przytulisz jak rodaka? Jak narazie to miałem jedynie do czynienia ze złodziejstwem (bezpośrednim) rodaków-wolaków-cebulaków, nie Rumunów, Cyganów, Murzynów i innych kosmitów z ciemnej strony Księżyca. Mój kolega stał sobie czekając na kolegę, który miał go podwieźć do domu i został napadnięty przez dwóch wolaków, dostał w twarz i chcieli zabrać mu telefon, ale nie zdążyli, bo ziomek przyjechał.

Lordzik92

2013-02-20, 23:26
W PL nie mamy nieudolnego rzadu, ktory tak jak w innych krajach w razie problemow poda sie do dymisji, my mamy marionetkowy rzad, ktory ma gdzies co o nim mysla obywatele, takie slowa jak poczucie obowiazku,duma czy honor tam nie istnieja. Co gorsze ta pajeczyna falszywej wladzy nie owila tylko sejmu ale swoimi wplywami caly polski system, w ktorym prace znalazly osoby powiazane z dawnym systemem. Dlatego wybranie jednej parti nic nie zmienia, potrzebna jest zmiana we wladzy kazdego potrzebnego organu, poczawszy od politykow poprzez sady, sluzby wewnetrzne konczac na telewizji i innych mediach dzieki ktorym zdrajcy kontroluja i wmawiaja ludziom co jest dla nich dobre. Jednak droga demokracji raczej sie tego nigdy nie osiagnie, a gdyby prawo mialo byc wyegzekwowane zbrojnie, liczba rozstrzelanych zdrajcow byla by najwieksza rzezia w dziejach Polski, bo tyle tego gowna sie tu zaleglo...

ejdzbikej

2013-02-20, 23:30
drzymek1906 napisał/a:



Brudasy brudasami ale mają jaja, nie to co my.




Bulgaria:
















+ do tego zajebici, walczacy o swoje ludzie, z ktorych powinnismy brac przyklad garsciami, ch*j Ci zatem nygusie w dupe za powyzszy tekst :amused:

Koniec Świata

2013-02-20, 23:33
@Lordzik92

Czyli ty kretynie (inaczej nie potrafię nazwać takich jak ty), chciałbyś mordować ludzi, którzy nie dążą do obalenia tego systemu, tylko sobie radzą? O takie "zalęgniętę gówno" ci chodzi? k***a, nie po to założyłem konto na Sadolu, żeby czytać takie kalumnie nieudaczników. Nic tylko wrzucić takich jak ty do okratowanej dziury w ziemi i karmić rybimi flakami z wiadra.

:kupa:

ejdzbikej

2013-02-20, 23:34
trauma napisał/a:

Ja tam Bułgarów nie lubię. Pojechałem tam na wakacje i musiałem robić w nocy kung fu fighting, bo jakiś j***ny brudas próbował moją dziewczynę i mnie okraść. Torba, którą wyrwał była pusta, ale każdy pretekst do spuszczenia wpie**olu komuś, kto wygląda jak j***ny Rumun jest dobry :mrgreen:



zesrales sie a nie spusciles wpie**ol, to po 1
2. Rumuni sa biali jak snieg, tobie chodzi o Romow ignorancie

Lordzik92

2013-02-20, 23:42
Koniec Świata napisał/a:

@Lordzik92

Czyli ty kretynie (inaczej nie potrafię nazwać takich jak ty), chciałbyś mordować ludzi, którzy nie dążą do obalenia tego systemu, tylko sobie radzą? O takie "zalęgniętę gówno" ci chodzi? k***a, nie po to założyłem konto na Sadolu, żeby czytać takie kalumnie nieudaczników. Nic tylko wrzucić takich jak ty do okratowanej dziury w ziemi i karmić rybimi flakami z wiadra.

:kupa:


A wyczytales to miedzy wersami czy jak? Ja pisalem o zdrajcach a nie o ciemiezonych obywatelach!!!

Koniec Świata

2013-02-20, 23:56
Lordzik92 napisał/a:


A wyczytales to miedzy wersami czy jak? Ja pisalem o zdrajcach a nie o ciemiezonych obywatelach!!!



A kto to są ci zdrajcy? Wymień wszystkie grupy społeczne, które zasługują na nazwanie zdrajcami? Co trzeba zrobić, żeby stać się zdrajcą. Pewnie okaże się, że samo nie popieranie PiSowsko-oszołomsko-nacjonalistycznych swołoczy to zdrada.

Optyliusz

2013-02-21, 00:17
No k***a tylko szkoda, że z Sadistica się o takich rzeczach dowiaduje a nie z telewizji. ch*j, nie ma co lepiej pokazać jak się biją w studio i się pośmiać 20 sekund jako przerywnik a później pokazać LIVE podróż j***nej waśniewskiej na psiarnie, to już jest szczyt k***a.

Lordzik92

2013-02-21, 00:21
1.Wszyscy ci co swiadomie dzialaja na szkode polski - to sa zdrajcy.
2. Sprzedac sie i swoj honor
3. Jestes idealnym przykladem jak media sa wstanie wmowic opinii publicznej ze wszyscy krytykujacy dzialania polityczne po 89" sa pisowskimi oszolomami...
PIS egzystuje tylko po to by PO mogla wmawiac ludziom ze musi wygrac bo inaczej Kaczynski dojdzie do wladzy... Obie partie sa siebie warte. Cala ta walka PIS-PO to jedna wielka komedia, przeciez ci ludzie razem ze soba wodke pija, a jedynie przed kamerami zgrywaja zagorzalych wrogow.. To jest wlasnie polityka, ale najwyrazniej taki szary zuczek jak ty nie moze nawet ujrzec takiej oczywistej farsy jaka jest konflikt PIS-PO...

adamzbidula

2013-02-21, 00:24
poj***ło was? wy chyba nigdy nie byliście w Bułgari. Tydzień pobytu w tym kraju odpowiednio mnie przekonał co do tego narodu. Tylko kwestia na co się patrzy, jeśli pojedzie sie do nadmorskich kurortów to nie ma ci sie łudzić ze sie zobaczy prawdziwych bułgarów. W Sofii jest taki syf ze ja pie**ole, sypiący się PRL i muzułmany.