18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawda o dotacjach z UE

kiwq • 2013-12-14, 13:07



Film warty obejrzenia!
Ogólnie patyk dobrze gada, polecam cały kanał na YT




Jak było to nie szkodzi: trzeba czesto pokazywać jak nas pieprzą bez wazeliny.

GhostRider32

2013-12-14, 15:58
@stud3nt
Z tymi "dobrze prosperującymi stoczniami" to żeś doj***ł xP
Prawda jest taka, że te stocznie były od początku sztucznie utrzymywane przez ZSRR. Skończyły się zamówienia ZSRR, stocznie przegrały ze stoczniami koreańskimi i chińskimi, które nie dość, że robią taniej, to szybciej.

haqer

2013-12-14, 16:00
ale Hameryke odkrył... Już rok temu na Ekonomii o tym nam mówiła baba. W zasadzie to więcej dajemy niż dostajemy.

Duentar

2013-12-14, 16:03
Mojoo napisał/a:

Trochę przesadza ten koleś, a nawet jeśli nie, to nie porusza ważnych kwestii. Wychodzi nawet z jego obliczeń, że wyszliśmy na +. I tekst typu "to za co walczyli nasi dziadkowie, sprzedaliśmy za dotacje z unii" jest nie na miejscu kompletnie, i są to bardzo odważne słowa, bo za nie można by naprawdę dostać w mordę, od wnuków tychże osób. Moim zdaniem nie sprzedajemy tego za co walczyli nasi przodkowie, oni wygrali i mamy teraz swój język i możemy propagować swoją historie(to jak to robimy, to już inna sprawa).

Otóż, rewolucja informacyjna przyniosła olbrzymią globalizację całego świata. I teraz można albo się zamknąć na cały świat i żyć jak tubylcy w dżungli, handlować garnkami z gliny, albo być w miarę otwartym i korzystać z wynalazków świata (tych których chcemy, bo nikt nas nie zmusza, żeby kupić jabłko z plantacji sąsiada Janka, albo od wielkiego koncernu rolniczego).
Tak więc gdyby nie Unia Europejska i pewne wyważenie gospodarki na rynku starego kontynentu, to mielibyśmy konkurencje z USA i Azji i narzekali na nich wówczas. To jest coś trochę w stylu: u was jest dobra ziemia na plantacje jabłoni, a u nich na pole kukurydzy, tak więc, wy siejcie to, my to i będziemy się wymieniać. BEZ SENSU ZAMYKAĆ CAŁKIEM SWÓJ RYNEK, i pracować tylko na siebie, bo w innych warunkach możemy te same efekty osiągnąć z mniejszym wysiłkiem.

Sojusze i porozumienia gospodarcze były zawiązywane od dłuższego czasu i polegały właśnie na podobnych założeniach, oboje się zgadzamy na pewne ustępstwa dla większego dobra nas obu.

Nie jestem wielkim entuzjastą Unii, ale pewna organizacja przepisów jest dobra i konieczna, bo idąc takim tokiem myślenia, to może niech każdy sobie sieje zboże, piecze chleby, składa długopisy... życie mu wtedy zleci na próbę zaspokojenia swoich potrzeb materialnych.

Zapraszam do owocnej dyskusji;)



Z tego co wiem Królestwo Norwegii jest otwarte na świat, również Liechtenstein, Szwajcaria, są to bogate państwa, W PEŁNI SUWERENNE, będące w strefie Schengen i NIE BĘDĄCE w unii europejskiej.

Rusznic

2013-12-14, 16:05
@stud3nt:
Stocznie dobrze prosperujące? Ogłupiałeś? One nigdy dobrze nie prosperowały. Od brzasku komuny do dzisiaj. Nie ma szans żeby takie państwo jak Polska miała tyle wielkich stoczni. Szczególnie, że Chińczycy czy Turcy robią szybciej taniej i bez pie**olonych związków zawodowych.

Trzeba było być durniem żeby myśleć, że UE daje kasę z dobroci serca dla biednej Polski. Oczywiście, że mają w tym interes. Odkryli Amerykę pacany.

Kuriki

2013-12-14, 16:10
Brawo dla ludzi, którym się jeszcze chce pokazywać innym jak bardzo ZSRE jest poj***ne, a ten interwencjonizm wart rozbicia o kant dupy :wodka:

szarymouse

2013-12-14, 16:27
mhm wpłacimy 120mld dostaniemy 300mld... Naprawde nieźle nas dymają ;-)

Halibut

2013-12-14, 16:29
Mojoo napisał/a:

Trochę przesadza ten koleś, a nawet jeśli nie, to nie porusza ważnych kwestii. Wychodzi nawet z jego obliczeń, że wyszliśmy na +. I tekst typu "to za co walczyli nasi dziadkowie, sprzedaliśmy za dotacje z unii" jest nie na miejscu kompletnie, i są to bardzo odważne słowa, bo za nie można by naprawdę dostać w mordę, od wnuków tychże osób. Moim zdaniem nie sprzedajemy tego za co walczyli nasi przodkowie, oni wygrali i mamy teraz swój język i możemy propagować swoją historie(to jak to robimy, to już inna sprawa).

Otóż, rewolucja informacyjna przyniosła olbrzymią globalizację całego świata. I teraz można albo się zamknąć na cały świat i żyć jak tubylcy w dżungli, handlować garnkami z gliny, albo być w miarę otwartym i korzystać z wynalazków świata (tych których chcemy, bo nikt nas nie zmusza, żeby kupić jabłko z plantacji sąsiada Janka, albo od wielkiego koncernu rolniczego).
Tak więc gdyby nie Unia Europejska i pewne wyważenie gospodarki na rynku starego kontynentu, to mielibyśmy konkurencje z USA i Azji i narzekali na nich wówczas. To jest coś trochę w stylu: u was jest dobra ziemia na plantacje jabłoni, a u nich na pole kukurydzy, tak więc, wy siejcie to, my to i będziemy się wymieniać. BEZ SENSU ZAMYKAĆ CAŁKIEM SWÓJ RYNEK, i pracować tylko na siebie, bo w innych warunkach możemy te same efekty osiągnąć z mniejszym wysiłkiem.

Sojusze i porozumienia gospodarcze były zawiązywane od dłuższego czasu i polegały właśnie na podobnych założeniach, oboje się zgadzamy na pewne ustępstwa dla większego dobra nas obu.

Nie jestem wielkim entuzjastą Unii, ale pewna organizacja przepisów jest dobra i konieczna, bo idąc takim tokiem myślenia, to może niech każdy sobie sieje zboże, piecze chleby, składa długopisy... życie mu wtedy zleci na próbę zaspokojenia swoich potrzeb materialnych.

Zapraszam do owocnej dyskusji;)



Poczytaj trochę, doucz się i dopiero wtedy się wypowiadaj. Piszesz kompletny stek bzdur o jakimś zamykaniu się i broniąc unii argumentami antyunijnymi.
Dokształć się to może pogadamy.

Marxe

2013-12-14, 16:56
mnie już od początku zaczęła śmierdzieć ta unia,po to chyba mamy konstytucje żeby według niej funkcjonować,a wszystko co jest z nią sprzeczne poprawić lub wypie**olić,to jakim k***a cudem prawa unijne są przyjmowane pomimo iż są SPRZECZNE z konstytucją

@szarymouse

chodzi o to,że w mediach posłowie walą konia mówiąc że dostaniemy od unii 300 mld zł,tylko że należymy do tego całego burdelu i musimy wpłacać składki,więc rzeczywiście dostaniemy 300 mld zł pomniejszone o składki i koszty tranferu

axlpl

2013-12-14, 17:01
To ktoś jeszcze nie wiedział, że płacimy składki?
Jeśli ktoś myśli, że wystarczy odjąć składki od dotacji i już mamy odpowiedź czy warto być w Unii to jest w błędzie.
Ja przynajmniej zdaję sobie sprawę, że mam za mało oleju w głowie, żeby to ocenić, ale niektórzy mają tego oleju jeszcze mniej i nawet z tego nie zdają sobie sprawy i wygłaszają tu swoje przygłupawe tezy.

kokolka

2013-12-14, 17:17
Piękna postawa ! brak reklam ? Pan z filmiku wie co robi, szanuje się i mam nadzieję, że jeszcze o nim usłyszymy.

Mojoo

2013-12-14, 17:19
Czy kiedyś ludzie się nauczą, że wypowiadając swoją opinie:

a) nie koniecznie chcesz ją narzucić innym,
b) nie koniecznie dałbyś się za nią pokroić,
c) opinia na jeden temat nie zamyka Cię w jednym koszyku, z grupą faszystów, lewaków, prawaków czy innych ów.
d) czasami mówisz swoje zdanie, bo chcesz podyskutować o nim.

Ja sam byłem ciekaw co powiecie, jakie argumenty przedstawicie przeciw, ale usłyszałem tylko:
"kretynie" oraz "dokształć się to porozmawiamy".

@Duentar, jedynie tobie dziękuje, za w odpowiedź na poziomie. Rzeczywiście te państwa to dobry przykład, no może za wyjątkiem Norwegii która nie musi nigdzie wstępować to i tak będzie bogata przez złoża ropy:P

willoo

2013-12-14, 17:19
Ok więc do rzeczy...

: Unia z tytułu składek zabiera nam 120mld zł ...

Ile tak na prawde płaci Polska?

Źródło : http://www.wprost.pl/ar/171241/Rosnie-skladka-czlonkowska-w-UE/

Cytat "W przyszłym roku miesięczna składka Polski do budżetu Unii Europejskiej wzrośnie z około 1 mld zł do blisko 1 mld 160 mln zł - zapowiedział wicedyrektor departamentu UE w resorcie finansów Krzysztof Sajdak."

Ile tak na prawde Polska otrzymuje ?

Źródło : http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/analizyraportypodsumowania/poziom/strony/wykorzystanie_fe_grudzien_18012013.aspx

Cytat : "Ogółem, wartość wydatków kwalifikowanych wykazanych przez beneficjentów we wnioskach o płatność wg stanu na koniec grudnia 2012 r. wyniosła 190,6 mld zł, w tym dofinansowanie UE – 135,4 mld zł"

i na tym chyba zakończe bo nie chce mi sie dalej oglądac tych bzdur

olsen22

2013-12-14, 17:21
Uuu, już przeniesione.

kiwq

2013-12-15, 01:05
pietras_ja napisał/a:

O, ucichli unijni rycerze, broniący unijnych pieniędzy płynących do nas.


Zderzyli się z faktami i tyle