18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Potęga dwuraka

Lashlo • 2010-05-15, 22:51
Z dedykacją dla fanów broni białej.

P.S. Aex, pokaż co potrafi buzdygan! :P


trolzxcvbnm

2010-05-15, 22:58
Mam suba na ich koncie na YT fajne zabawki maja ale to nijak do sadola sie nadaje. Chyba że mamy dział "co dobrego na teściową?"

if...........yt

2010-05-15, 23:04
mam taki w kuchni.

Hatch

2010-05-15, 23:05
@up

Gotycka żona?

if...........yt

2010-05-15, 23:08
Hatch mało powiedziane, kobieta nie jest w gotyckim klimacie, miecz jest po to żeby nie było jej tak lekko.

l00ney

2010-05-16, 00:42
Lashlo, pierwsze primo nie dwuraka
tylko miecza dwurecznego

a to co widzicie na filmiku to amerykanska parodia miecza znanego bardziej jako Flamberg
Dlaczego parodia ?? Glownia po pierwsze , po drugie material, po trzecie technika uzywania

Buzdygan dobra zabawka, ale przy morgensternie wysiada albo kiscieniu

a co potrafia inne zabawki z tamtej epoki
Moja ulubiona hakownica w latach 2002-2007 podczas jednego z oblezen zamku w Ostrodzie



Im...........ed

2010-05-16, 08:08
1:32 Cudownie zesmutniały świński ryjek :D

Dwurak faktycznie wygląda ch*jowo. Ale pisać "pierwsze primo" też ch*jnia. Pierwsze primo, drugie primo... pierwsze pierwsze, drugie pierwsze :homer:

xoludus

2010-05-16, 14:05
To juz chyba wiem kto takiego murzyna z 4chana pocial na twarzy.

andre1991

2010-05-16, 14:14
hmmm mieczyk jak mieczyk ja tam wole japońską katene......

vontariel

2010-05-16, 14:19
@l00ney
Cytat:

pierwsze primo

masło maślane...
Cytat:

nie dwuraka tylko miecza dwurecznego


na miecze dwuręczne bez problemu można mówić dwurak, bo to była nazwa stosowana, podobnie jak półtorak na bastarda.
Cytat:

a to co widzicie na filmiku to amerykanska parodia miecza znanego bardziej jako Flamberg


A to co widzimy na filmiku to "great sword" czyli...miecz dwuręczny. Produkcji amerykańskiej.
Cytat:

Dlaczego parodia ?? Glownia po pierwsze , po drugie material, po trzecie technika uzywania


Wiesz, że dzwoni, tylko nie wiesz w którym kościele. Fakt, flamberg ma zupełnie inną głownie - bo w flambergu ostrze jest nie proste tylko całe pofalowane jak u krisa (przypomina kształtem płomień). Jeśli masz na myśli podkrzyże (ricasso) to i tu się mylisz; w każdym typie miecza stosowano, jednak nie było zbyt popularne. We flambergu jest niemal zawsze, więc może dlatego ci się skojarzyło.
Nigdzie nie jest powiedziane, że ten miecz to historyczny, czy z historycznych materiałów. Więc czy jest robiony z utwardzanej stali nierdzewnej niskowęglowej wytapianej w zwykłej hucie a nie u kowala, który kuje go na gorąco, to nie ma tu znaczenia. To jest masówka więc ma być twarda i wytrzymała, a nie zgodna z jakimkolwiek kanonami historycznymi.
Co do techniki używania...co jest złego? Postawa nieco, ułożenie nóg, ale ogólnie się zgadza; mocne cięcia znad barku ew. równoległe do ziemi - normalny sposób używania tej broni w takich warunkach.

Cytat:

Buzdygan dobra zabawka, ale przy morgensternie wysiada albo kiscieniu


Buzdygan jest dobry, bo jest szybki. A jeśli chodzi o siłę, sięgnąłbym po kafar.

Cytat:

a co potrafia inne zabawki z tamtej epoki
Moja ulubiona hakownica w latach 2002-2007 podczas jednego z oblezen zamku w Ostrodzie


Hakownica jest fajna, bardzo efektowna. Szkoda, że średnio efektywna.




I fajnie, że na sadolu są ludzie, co się historią interesują...

Nilus

2010-05-16, 14:48
Dzieci w afryce gloduja, a ten sie bawi swiniami. Powinni zamienic te dzieci z tymi swinkami, bylo by po problemie :D

l00ney

2010-05-16, 15:43
Impaled napisał/a:

Ale pisać "pierwsze primo" też ch*jnia.

vontariel napisał/a:

Cytat:
pierwsze primo
masło maślane...



chlopcy a wiecie co to ironia i skad taki cy(c)tat ??
po ogladajcie polskie filmy z polowy lat 90 z mlodym Stuhrem, a potem komentujcie kto robi siare :P

vontariel napisał/a:

A to co widzimy na filmiku to "great sword" czyli...miecz dwuręczny. Produkcji amerykańskiej.



jakby podchodzic do tego historycznie, to mieczy dwurecznych nie bylo zbyt duzo, a takze rozpowszechnieni ich bylo dosc ograniczone

vontariel napisał/a:

Jeśli masz na myśli podkrzyże (ricasso) to i tu się mylisz; w każdym typie miecza stosowano, jednak nie było zbyt popularne. We flambergu jest niemal zawsze, więc może dlatego ci się skojarzyło.


pewnie dlatego flamberga nazywano tez lamaczem mieczy, wiem dokladnie gdzie dzwoni, kto dzwoni i czym :D

vontariel napisał/a:

Nigdzie nie jest powiedziane, że ten miecz to historyczny, czy z historycznych materiałów. Więc czy jest robiony z utwardzanej stali nierdzewnej niskowęglowej wytapianej w zwykłej hucie a nie u kowala, który kuje go na gorąco, to nie ma tu znaczenia. To jest masówka więc ma być twarda i wytrzymała, a nie zgodna z jakimkolwiek kanonami historycznymi.


no i tu wlasnie wychodza roznice w uzyciu, nierdzewka a prawdziwe kute zelazo to spora roznica, takze w wadze (ci ktorzy machali takim mieczem przez 10-15 minut wiedza jakie to ma znaczenie

vontariel napisał/a:

Co do techniki używania...co jest złego? Postawa nieco, ułożenie nóg, ale ogólnie się zgadza; mocne cięcia znad barku ew. równoległe do ziemi - normalny sposób używania tej broni w takich warunkach.

)
Lancknechci (lub poprawniej Landknechci) by sie niezle usmiali jakby to zobaczyli, o ARMA nie wspomne, bo pewnie nikt tu nie wie kto to Johannes Liechtenauer

vontariel napisał/a:

Buzdygan jest dobry, bo jest szybki. A jeśli chodzi o siłę, sięgnąłbym po kafar.


no tu sie czesciowo zgodze, ale morgensterny i kiscienie maja inna zalete, jak sie dobrze zaczepia to mozna nimi wyrwac tarcze, miecz, zerwac helm

vontariel napisał/a:

Hakownica jest fajna, bardzo efektowna. Szkoda, że średnio efektywna.


no w sumie takie jej bylo zadanie, bardziej dzialac psychologicznie, niz siac zniszczenie
strzal z takiej zabawki w konny oddzial najbardziej straszyl konie i sial zamet a reszte juz wykanczali piesi

vontariel napisał/a:

I fajnie, że na sadolu są ludzie, co się historią interesują...



jak chcesz powaznie pogadac zapraszam na historycy.org albo freha.pl

ze starym krzyzackim pozdrowieniem Tamtaradej

Smile0n

2010-05-16, 19:27
Fajny
wolałbym zobaczyć takie coś na filmie niż te pedalskie katany