18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Postawił płot na środku drogi

Wladziu • 2016-06-20, 12:47
Niespodzianka na drodze :D

Miskowiec

2016-06-20, 21:01
Ale pie**ola ch*je niech płaca !

ghillie441

2016-06-20, 21:13
Co za sk***ysyn. Nie gorszy niż Janusz Tracz. MAJSTERSZTYK! Brawa!

szlovak

2016-06-20, 21:16
Niech biurwy teraz kombinują i to wszystko odkręcają. Podejrzewam, że nie ma tu całej prawdy i dojazd jest z drugiej strony. Też bym tak zrobił jak on, a nie jestem stary, odnośnie tego "starego dziada". Ale innym brakuje jaj żeby żądać odszkodowania i też swoje zagrodzić i będą pie**olić o swojej niedoli. Niech sp***alają. Podziwiam gościa, że w takim wieku chciało mu się walczyć o swoje.

DarthMoon

2016-06-20, 21:21
Jestem za facetem z białego eskorta :)
Działka jest jego, na nagraniu powiedział, że wcześniej zabrali część działki i nikt nie zapłacił. Teraz sąsiedzi domagają się drogi i jeszcze najlepiej za darmo.
Znam kilka takich przypadków, ale najpopularniejszym jest Zakopianka. Wszyscy krzyczą żeby poszerzyć drogę ale ziemie pod drogę to zabrać sąsiadowi po drugiej stronie ulicy. Jeden zwala na drugiego i nikt nie odpuszcza.


rozasty

2016-06-20, 21:49
Ustanowić sądownie lub administracyjnie służebność drogi i taki ch*j jak wielorybi ogon dostanie a nie odszkodowanie za za odebrany kawałek ziemi.
Druga opcja, dojazd do działki jest też z drugiej strony (w materiale tego nie ma) więc tylko dobra wola dziadka jeżeli odda.
Chyba że sąsiad z jednej i drugiej też odgrodzą się tak jak on to w tedy dziadek szybko skapituluje.

antek025

2016-06-20, 21:55
ZygiZygi napisał/a:

Up@ No racja jego to jego ale z ryja widać typowy j***ny ormowiec pie**olony aby wszystkim na złość zrobić k***y kawał j***nej. Co by mu szkodziło niby? Aspołeczny śmieć...
Mam nadzieje, że mu się przegub upie**oli w tym fordzie :amused:




pie**olisz. Pewnie byli sk***ysynami dla niego , a on teraz im się odpłaca pięknym za nadobne. Ja wie, że życzliwość ludzka nie jest obligatoryjna, ale nie opłacało im się być sk***ielami wcześniej ;)

A w ogóle to to jest materiał sprzed 4 lat :D

kubadarth

2016-06-20, 22:01
Dziwna sprawa widziałem taki filmik gdzie władze miasta zabrały bez żadnych obawień podwórko ludziom aby zrobić dojazd do galerii handlowej a tu sobie nie mogą poradzić.

ellsworth

2016-06-20, 22:16
Zajmuję się projektowaniem dróg zawodowo i niestety sprawy własnościowe gruntów pod drogami to w tym kraju jeden wielki burdel. To, że droga idzie po działkach osób prywatnych albo odwrotnie, ze ktoś ma dom na działce drogowej to standard. Najgorsze jest to, że nawet administracja nie potrafi się między sobą dogadać i są takie jaja, że droga wojewódzka leży na działce należącej do gminy, albo odwrotnie. A już absolutnym hitem miałem jak raz jedna działka była jednocześnie własnością skarbu państwa, województwa i gminy, a zarządcą był powiat. Nikt nie potrafił powiedzieć w jakim zakresie jest czyja. Do tego wiele wydziałów geodezji na południu kraju do dnia dzisiejszego bazuje na katastrach z czasów... Austro-Węgier. Chyba nie muszę wyjaśniać jaki jest tego efekt.

MadDave

2016-06-20, 22:25
@antek025 - niektóre stare dziady są sk***ysynami dla sąsiadów bez powodu. Taka jest już mentalność ludzi którzy już dożyli swoich lat, generalnie mało osiągnęli, zwieracz nie trzyma no i stają się takimi starymi społecznikami jak pan w filmiku.

Na każdym polskim osiedlu mieszka jakaś taka aspołeczna jednostka która za zadanie ma uprzykrzać życie innym w przeróżny sposób i nie mówię tutaj o sąsiadach dzwoniących na bagiety jak robicie za głośną imprezkę o 3 nad ranem. Chodzi mi o takie stare grzyby które za życiowy cel obrały uprzykrzanie życia innym ludziom nawet gdy ci za głośno rozmawiają w kuchni( true story) albo opie**alanie kolesia z pizzą tylko dlatego że on miał czelność wejść do tej klatki bez jego wiedzy.
Mam sąsiada którego wszyscy nazywają Urban(bo trochę podobny) pierdzielony na wszystkich piszę donosy do spółdzielni o wszystko, generalnie te wnioski są olewane, ale on się nie poddaje. Raz jak robiłem urodziny zadzwonił na policję jeszcze zanim wybiła 21(umiem trzymać porządek więc nie było głośno, ot sobie wódeczkę ogarnialiśmy) oczywiście policja przybywa, zapoznaje się z sytuacją że jak dla nich jest w porządku no i wychodzi sąsiad i zaczyna uwaga... opie**alać policjantów za to że za głośno gadają na klatce i że co to ma znaczyć, prawie sam dostał mandat jak zaczął się pluć do policjanta. Ja nie dostałem nawet pouczenia a on za swój bojowy charakter prawie dostał mandat. Podejrzewam że jak by go dostał to następnego dnia chyba musiałbym się umawiać z lakiernikiem.

Davidzior

2016-06-20, 22:26
1:45. k***a w każdym urzędzie znajdzie się jakaś stara baba, która odpie**ala się jak szczur na otwarcie kanałów.

TrollJaskiniowy

2016-06-20, 22:52
W Łodzi wszyscy są tak pok***ieni! Wiem, bo tu mieszkam i w sumie wychodzi na to, że też jestem popie**olony.

jedrzej152

2016-06-20, 23:10
ellsworth napisał/a:

Do tego wiele wydziałów geodezji na południu kraju do dnia dzisiejszego bazuje na katastrach z czasów... Austro-Węgier. Chyba nie muszę wyjaśniać jaki jest tego efekt.



Taka ciekawostka. pracuję w geodezji, w mojej okolicy w końcówce XIXw był sobie geodeta pan X. niestety pan X miał za krótką taśmę (stalową) o około 7,8cm - w tamtych latach odległość była podawana nie w sposób np. 135,53m tylko 6 przyłożeń taśmy (powinna mieć 20m) i 15,53m czyli pie**oliło się na każdym przyłożeniu taśmy o te około 7,8cm Przy czym każdy może sobie wyobrazić, że przy pomiarze np. kilku kilometrów to spore odchyłki wychodziły. Mojemu szefowi zajęło kilka lat zanim doszedł co jest grane w pomiarach tego typa. Nie dziwcie się, że są jaja, po prostu jest tyle błędów, że o ja pie**ole. I tak samo jest z EGiB (Ewidencją gruntów i budynków) namieszane jak cholera. Ba nawet w księgach wieczystych czyli teoretycznej świętości zdarzają się błędy. Choć co prawda, ja pracuje po Niemcach i w większości roboty były wykonywane solidnie. Kiedyś jak będę miał czas może zrobię temat o szkicach z tamtych lat. ASP nie nauczy Cię tak rysować jak rysowali geodeci 100lat temu.