18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Widok krzyża razi w oczy!

Magik2501 • 2010-01-06, 19:29
Cytat:

Lesław Maciejewski pozwał do sądu gminę Świnoujście za ekspozycję krzyży w urzędzie miejskim. Jego zdaniem, gmina naruszyła w ten sposób jego dobra osobiste. Prezydent miasta nie zamierza ściągać krzyży - informuje "Rzeczpospolita".

Sądu cywilny w Szczecinie poinformował, że pozew przyjęto. Maciejewski zażądał usunięcia krzyża z sali obrad samorządu i ze wszystkich pomieszczeń urzędowych, z gabinetem prezydenta włącznie.

Maciejewski niechętnie przyznaje się, że był chrzczony i wychowany w tradycji katolickiej. Twierdzi, że zmienił mu się światopogląd. Do walki z krzyżami przekonało go orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie symboli religijnych we włoskich szkołach.



Deklerykalizacja! Usuwamy krzyże z urzędów! Ale jesteśmy konsekwentni, więc usuwamy też święta katolickie! Czyli koniec ferii na wigilię i wszelkich przerw świątecznych! Jedyne przerwy w nauce w semestrze to 11 listopada i 1-3 maja! :mrgreen:


Źródło tej komedii: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rusza-polska-wojna-o-krzyze-Mezczyzna-pozwal-gmine-do-sadu-bo-nie-chce-krzyzy-w-urzedzie,wid,11829935,wiadomosc_prasa.html

Bonzdriver

2010-01-07, 16:34
matt_ napisał/a:



jeśli ktoś pracuje w kotłowni to niech sobie tam powiesi, ale jak ktoś reprezentuje kogoś, pełni funkcję publiczną...to wieszając takie coś na ścianie naraża każdego kto tam wchodzi na boską łaskę, której tak bardzo się boją innowiercy.



ave Jesus, nie wiem dlaczego nie chcą Cię przyjąć do swoich serc ;*



konstytucja na ktora wielu lubi sie powolywac:

"Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym."


proste jak r*chanie :)

matt_

2010-01-08, 02:20
jestem pod wrażeniem Bonzdriver, ja na przykład nie jestem pewien co napisałem, a Ty próbowałeś zripostować.

generalnie wniosek miał być taki, że osobiście dla mnie może wisieć tam patyk z gównem, małpa za ogon czy ślimak z krabem, a mam to gdzieś po prostu. Tak samo to co mówi konstytucja, bilblia czy cokolwiek innego.

Bonzdriver

2010-01-08, 11:27
wiem, ze to co napisales to belkot, chodzilo mi o pierwsza czesc wypowiedzi:*

Kasandra

2010-01-09, 21:44
Wiem, że demot, ale bardziej pasuje tutaj ;)