18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Robot polewający wódkę

kadamczyk • 2015-10-26, 16:09
Razem z kumplami podczas tego weekendu startowaliśmy w AGHacks, udało nam się zrealizować robota polewającego wódkę.

Spośród wielu zalet największą jest to, że leje zawsze równo, niezależnie od ilości wódki w butelce = koniec z pie****eniem "Mi lej pół", albo "K***a, Andrzej, znowu wylałeś..."



W opisie filmiku youtube jest krótki opis techniczny, jakby ktoś był zainteresowany szczegółami zapraszam na priv.

Lares86

2015-10-26, 17:33
@kadamczyk

Jak chcecie, żeby ten robot polewał w barze, to musicie nauczyć go ciulać ludzi, inaczej długo tam nie popracuje.

reynevvan

2015-10-26, 17:35
Trzy literki to frajerki, hop, hop, hop!!!





Zajebista robota :wodka: :ok:

krakenwmajtach

2015-10-26, 17:39
Na hardzie są setki robotów napie**alających w jaja, a jakoś rozgłosu twórcy nie mają.

Galin

2015-10-26, 17:39
Tacy ludzie jak wy sa przyszloscia tego narodu!! Swoja droga na waszym miejscu walczyl bym o jakies granty na wschodzie.

ArkaSzatana

2015-10-26, 17:40
Szkoda że Noble już rozdane, mieliście pewniaka w kieszeni!

wilkoala

2015-10-26, 17:41
[quote="idejakprzecinak"]@wilkoala - no patrz, dzięki takim nerdom masz swój ukochany telefonik, w który tak namiętnie stukasz kciukiem

@recydywista - no właśnie jaki sens ma twoje istnienie?

Ja chciałem tylko powiedzieć j***ć nerdów.

t0malson

2015-10-26, 17:47
ch*jowy, zanim by polał kolejkę zdążyłbym się naj***ć, porzygać i wytrzeźwieć.

kadamczyk

2015-10-26, 17:59
Lolslow,

To był robot od ASTORa, udostępnili nam go, więc wykorzystaliśmy co mieliśmy. Jesteśmy automatykami więc jeśli będzie popyt na takie cudo to sami zaprojektujemy manipulator i go oprogramujemy żeby polewał nie tylko wódkę, ale piwko również. Dzięki za rady. ;)

pkh ,

Polewanie niezależne od ilości wódy, kąt nachylenia jest tak dobrany żeby lał zawsze tyle samo (ciśnienie na wyjściu lejka cały czas stałe, symulowaliśmy to)

Lares86,

Jak będzie system głosowy to na komendę "Pie*dolnij" będzie wywijał butelką na prawo i lewo. ;)

t0malson,

Prędkość robota ustawiona jest na filmiku na 10%, mamy pole do popisu.

bylejakilogin123

2015-10-26, 18:06
Ten co filmuje jeszcze mutacji nie przeszedł a już roboty konstruuje :P łooo PAnie

zielins

2015-10-26, 18:18
Jeśli zamierzają Panowie realizować się w automatyce i robotyce na naprawdę wysokim poziomie to niestety nie jest to możliwe w Polsce ze względu na to, że naprawdę ciekawe projekty realizuje się głownie w Niemczech, Stanach i Japonii. Dla waszej informacji: w Niemczech programiści robotów to w większości przekwalifikowani robotnicy techniczni po dodatkowych szkoleniach i kursach. Nieczęsto zdarzają się na takich stanowiskach ludzie z wyższym wykształceniem z prostego powodu - niskie zarobki. Znaczniej bardziej ceni się programistów PLC oraz języków wysokiego poziomu. A za pomysł i realizację oczywiście piwko i powodzenia w pracy zawodowej!

modzgi

2015-10-26, 19:06
Sk***iel jakie kielony pełne leje!
Fajnie z nim było by pić

mitar

2015-10-26, 19:10
Wersja domowa:


tranzystor

2015-10-26, 19:45
kadamczyk napisał/a:


-"Chlałem, to prawda, ale to robot, którego sam zaprojektowałem mi polewał"




Ty jedynie mogłeś zaprogramować sterownik tego robota, zaprojektował go ktoś inny. Podobnie, jak został wykonany przez firmę Kawasaki. Swoją drogą, żaden wyczyn zrobić takie stanowisko.

Nerd

2015-10-26, 20:07
@kadamczyk
Pokażcie Zaczykowi, a i tak powie, że ch*jowe bazowanie i ogólnie "pfff...bzdura" :D
Gratki i powodzenia dalej, kolega rok starszy.

Recydywista

2015-10-26, 20:13
kadamczyk napisał/a:

oozyxak0o,

S
-"Tato, a co robiłeś na studiach? Chlałeś jak wszyscy?"
-"Chlałem, to prawda, ale to robot, którego sam zaprojektowałem mi polewał"

Właśnie k***a po to.



nie zaprojektowales go jak juz, tylko zaprogramowales, te roboty zaprojektowal ktos bardzo k***a madry i bardzo dawno temu, ile to juz lat takie są stosowane w fabrykach samochodow? ten zostal zbudowany na bazie tamtego modelu w dodatku przez jak juz ktos wyzej napisal Kawasaki i zaprogramowany do nalewania gorzoly, ale k***a mac!??!?! jaki to ma sens !!!!??? w czasie 1 rozlania mozna rozlac z 3 razy....


a jesli juz tak szczycisz sie tym ze jestes zasmarkanym studencikiem wtocze taką oto historyjke


- tato tamten mnie pobil i jego tata jest duzy " beczy"
- Widzisz syneczku, tatus tutaj robota zaprojektowal....