18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Reprezentacja uchodźców wystąpi na Letnich Igrzyskach

Voltas • 2016-02-09, 22:48
Międzynarodowy Komitet Olimpijski zobligował europejskie komitety krajowe do wyszukiwania talentów sportowych spośród setek tysięcy uchodźców, którzy w 2015 roku przybyli do Europy w pogoni za lepszym życiem. Uczestnictwo reprezentacji uchodźców w igrzyskach ma pomóc spełnić sportowe marzenia ponad 60 milionów osób na świecie posiadających obecnie taki status społeczny.

Decyzję o powołaniu reprezentacji uchodźców podjął osobiście szef MKOL w trakcie jednej ze swoich wizyt w obozie dla uchodźców w Atenach. Celem całego przedsięwzięcia ma być zwrócenie uwagi świata na problemy uchodźców, którzy ryzykują życiem byle by tylko dostać się do upragnionej Europy.

Nigdy wcześniej uchodźcy nie mieli swojej oficjalnej drużyny olimpijskiej. Uchodźcza reprezentacja składać się będzie z maksymalnie 10 osób i wystąpi pod flagą olimpijską. Imigranci będą również częścią sztafety niosącej znicz olimpijski z Aten do Brazylii.

Na razie jednak nie wiadomo, kto sfinansuje start sportowców- uchodźców na igrzyskach w Rio. Wiadomo natomiast, że krajowe komitety zgodnie z odgórnym rozporządzeniem rozpoczęły już rekrutację.

ŹRÓDŁO

werewolfer

2016-02-10, 15:45
Nosz ja pie**ole, czytam i nie wierze...

bleblebator1

2016-02-10, 19:10
Czyli powstaną samoistnie nowe konkurencje
sp***alanie przed muzułmańskimi gwałcicielami
Bieg przez płotki kóz
A w ogóle kozy zastąpią kobiety sportowcy

Iwerael

2016-02-12, 12:01
hahahahaha.... o ja... dawno nic mnie tak nie rozbawiło, śmiałem się dobre kilka minut! Leci piwo :)

PS. Wystąpią pod zieloną flagą mahośmi***a?

afcv

2016-02-12, 12:10
Nie ma ch*ja żebym uwierzył z tego newsa.

pucek007

2016-02-12, 12:23
Pewnie ich zabiorą na olimpiadę jako podstawy pod tarcze czy inne ch*jostwa.

spinaczel

2016-02-12, 12:37
Na olimpiadzie Hiltera też grali uchodźcy, wszystko idzie w dobrym kierunku

Volfodzio

2016-02-12, 14:20
To jeszcze trzeba im przypisać jakiś kontynent, proponuję Biegun Południowy.

yogi1962

2016-02-13, 14:02
Do Rio będą płynąć ze zniczem pontonem