18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Miłosierdzie.

BÃ...........³g • 2011-05-22, 11:09
Ktoś miał tu podpis "Bóg jest największym sadystą"




Nie chodzi mi o flejmy, tego rodzaju obrazki mają powodować przemyślenia, i pomimo tego że jest ich tu już dużo, może któryś kogoś poruszy.
Cejrowski powiedział że ma misję nawracać, ja chyba też.

Arni.

2011-05-24, 20:16
Damain napisał/a:

I tak to mnie najbardziej rozj***Å‚o:


Bóg jest wszędzie :)

Special

2011-05-24, 22:19
Znaczy, ze Bogu oglÄ…da brytyjskie Tap Madl, czy co?

sensi

2011-05-24, 22:57
Bóg napisał/a:

i skoro stać go było na interwencje w niektórych przypadkach, to Ci głodujący winni się czuć niesprawiedliwie, nie sądzisz?



mówisz o Starym Testamencie, tak? Kiedy Bóg miał przymierze z potomkami Adama, kiedy Jego lud był jeszcze Jego ludem, przed odrzuceniem go, nazwaniem Judy Niemiłowaną i Niemoimludem.

BÃ...........³g

2011-05-25, 04:26
"Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina. Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył. (...) Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże"

Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam siÄ™ - Malachiasz.

Eh.. z tych cytatów stoi że chyba nie coś nie tak, choć może błędnie interpretuję, jak myślisz żołnierzu? :->
(ssiesz go).

sensi

2011-05-25, 07:53
o, jak cytatami srasz to ja też. " Od was to zależy, czy może On okazać wam przychylność- mówi Pan Zastępów". "Nawróćcie się do mnie, a wtedy i ja zwrócę się ku wam".

Tamten tekst mówi o gniewie Bożym, który odrzucił swoje dzieci, jednak często wspominane jest w Biblii, że Pan nie odrzuca na zawsze, że zawsze się lituje.
Przypominam też, że Bóg zniszczył Sodomę, ale był gotów ją ocalić, gdyby znalazło się w niej choćby 5 sprawiedliwych. Nie znalazł ich.
Niestety tak już jest, że za czyny większości odpowiadamy solidarnie wszyscy.
Bóg nawołuje do nawrócenia i obiecuje opiekę nad ludźmi, jeśli oni zwrócą się do niego :->

a ssać nie zamierzam. Nigdy.

BÃ...........³g

2011-05-25, 10:09
Hagar napisał/a:

Bóg nawołuje do nawrócenia i obiecuje opiekę nad ludźmi, jeśli oni zwrócą się do niego



Ci Żydzi w obozach koncetrancyjnych musieli być aroganckimi (eh, uwsteczniam się) sk***ielami.
Albo... Bóg był zajęty.

Hagar napisał/a:

a ssać nie zamierzam. Nigdy.



Nawet jeśli posmaruję dżemem?

Scarlet

2011-05-25, 10:13
Hagar napisał/a:


Niestety tak już jest, że za czyny większości odpowiadamy solidarnie wszyscy.



myślałam, że każdy jest sądzony za własne grzechy?

sensi

2011-05-25, 10:22
Bóg napisał/a:

Ci Żydzi w obozach koncetrancyjnych musieli być arogancyjnymi sk***ielami.



Naród Wybrany to osobna historia, mnóstwo ksiąg prorockich zapowiada im ten los za odstępstwo.

Scarlet napisał/a:

myślałam, że każdy jest sądzony za własne grzechy?



ano, źle myślałaś. Wystarczy poczytać Biblię, ale zależy jakiego jesteś wyznania, bo ksiądz pie**oli swoje bez względu na podwalinę wiary chrześcijańskiej. Bóg potrafi nagradzać do entego pokolenia, tak jak i karać.

BÃ...........³g

2011-05-25, 10:27
Hagar napisał/a:

Naród Wybrany to osobna historia, mnóstwo ksiąg prorockich zapowiada im ten los za odstępstwo.



Eh, inni gineli tam również masowo, nie mógł dla nich nic zrobic?
Czy to część "nieś swój krzyż, albowiem w niebie miejsce dla Ciebie obok syna mego"?
Albo inaczej, wszystko co robił w bibli to ściema, i gówno się naprawdę wydarzyło a że ludzie byli bogobojni uwierzyli w wypociny wyznawców.
Co do zgotowania im tego losu, czy nie zapowiedział że przymierza swego nie zmieni, albowiem co boskie jest stałe?
Teraz gdy ludzie myślą, odnależli w tym sprzeczności, bronisz jednorożcy.
Niesprawiedliwy sk***iel z niego, nie dość że nie kocha, nie miłuje, to jeszcze nie istnieje. :-/

sensi

2011-05-25, 10:28
Bóg napisał/a:

bronisz jednorożcy.



jednorożców.

Bóg napisał/a:

to jeszcze nie istnieje



dziękuję.

Scarlet

2011-05-25, 10:31
Hagar napisał/a:

ano, źle myślałaś. Wystarczy poczytać Biblię, ale zależy jakiego jesteś wyznania, bo ksiądz pie**oli swoje bez względu na podwalinę wiary chrześcijańskiej. Bóg potrafi nagradzać do entego pokolenia, tak jak i karać.



czyli nieważne jak dobrym i bogobojnym będziesz człowiekiem, zostaniesz sądzony za to, że Twoi przodkowie nagrzeszyli? odpowiedzialność zbiorowa mi bardziej do nazistów pasuje niż do boga, który sam siebie nazwał najwyższym dobrem i sprawiedliwością.

na szczęście nie jestem żadnego wyznania, ale biblię w swoim czasie czytałam ;)

sensi

2011-05-25, 10:48
Scar, jeśli czytałaś Biblię, to sama odpowiedz sobie na to pytanie. Sprawiedliwych ludzi nie ma, czyli dobrych i bogobojnych, nie było i nie będzie,(były wyjątki w postaci Abrahama, został usprawiedliwiony z wiary, czy Noego, który został ocalony wraz z rodziną, swoją sprawiedliwością uratował krewnych) dlatego przyszedł Jezus.
To zastanawianie się, co by jadły jednorożce, gdyby istniały.

Jak chcecie się czegoś dowiedzieć, piszcie na pw bo żeby wyjaśnić cokolwiek na podstawie biblii trzeba się trochę rozpisać.

BÃ...........³g

2011-05-25, 12:55
Bardziej dla facetów
By uświadomić sobie chaos i i przypadkowość naszego świata, wystarczy sobie wyobrazić jak małe było prawdopodobieństwo że akurat nasz plemniczek wygra- a jednak, miliony szans na życie i akurat my.
Trudno żyć z przeświadczeniem że jesteśmy zbitką komórek a świat w każdej sec może zniknąć równie chaotycznie jak się pojawił, ale to bierzmo bycia człowiekiem - używanie mózgu.

Empiryzm k***a.

solton021987

2011-05-26, 12:12
@scarlet & "bóg"
czytam tak i czytam, wasze wypowiedzi, zauważyłem jedną prawidłowośc, pomimo waszego deklarowania sie jako ateistów, nie zachowujecie się jako tacy. Może i potraficie sypac cytatami, ale nie zmienia to faktu że cały czas stwierdzacie że Bóg jest zły i nie sprawiedliwy, czyli w skrócie tacy z was "ateisci" jak z koziej d... trąba.
Wy poprostu usilnie sie napinacie i staracie udowodni całemu światu że Bóg jest zły a Biblia pełna nonsensu.
Faktem jest to że z jakiegoś powodu istniejecie, a w waszym życiu zdarzyło sie jakieś nie powodzenie za które najłatwiej jest winic Boga... hipokryci z was fałszywi ateisci.