18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cyganie vs FigoFagot

peterpod1990 • 2013-05-18, 16:52
Nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych zarzuca zespołowi Bracia Figo Fagot Stowarzyszenie Romów w Polsce. I zawiadamia prokuraturę.
Grający prześmiewcze disco polo Figo Fagot ma wystąpić w przyszłym tygodniu na poznańskich juwenaliach. Problem w tym, że tak śpiewa o Romach: "A nie mówiłem, moja kochana, wyskrob proszę tego Cygana. Cygan to złodziej i tak już zostanie" czy "Nikt tak nie kradnie jak Cygan z cygańskiego taboru".

Apel o odwołanie występu podpisało przed tygodniem kilkunastu naukowców i działaczy romskich. Organizatorzy juwenaliów ich opinię zignorowali - koncertu nie zamierzają odwoływać.

Sprawa ma ciąg dalszy. Roman Kwiatkowski, prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce, zawiadomił wczoraj poznańską prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o paragraf przewidujący nawet dwa lata więzienia za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Kwiatkowski dołączył do zawiadomienia teksty piosenek i kopie artykułów "Gazety". Jego zdaniem teksty zespołu nawołują do rozprawienia się z Romami i choć śpiewa je niby żartem, to podczas koncertów publice zdarza się krzyczeć: "j... Cygana". - Może to doprowadzić do zamieszek i pogromu Romów - czytamy w zawiadomieniu.

Kwiatkowski prosi jednak prokuraturę, by przed szczęściem śledztwa przeprowadziła z muzykami "rozmowę prewencyjną" - żeby nie śpiewali piosenek obrażających Romów. Jeśli jednak te piosenki zostaną wykonane podczas juwenaliów, to - zdaniem Kwiatkowskiego - należy wszcząć śledztwo.

Figo Fagot mają zagrać nie tylko w Poznaniu - w tym roku są gwiazdą niemal każdej studenckiej imprezy. Prezes Kwiatkowski jest oburzony postawą władz UAM - największej uczelni w Poznaniu - które ogłosiły, że dają studentom wolną rękę w doborze repertuaru na juwenalia.

Z kolei Federacja Romska FROM zaapelowała do rektorów wyższych uczelni, by nie dopuszczali do podobnych incydentów w przyszłości. Pod apelem podpisali się szefowie 43 romskich stowarzyszeń.



Dla mnie to jest proste...jak im się nie podoba to mogą wracać do swojego kraju...aa no tak ups... ;-)


LINK




Zapomniałbym ;]
Pierwszy post bla bla bla, Mr Drwal itd. znani, j***ć hejtów, nie jestem gimgównem itd.

sz...........r9

2013-05-18, 20:10
j***ne cygany pójdą z tym do sądu i wygrają to z palcem w dupie.

stiw1500

2013-05-18, 20:11
Cygan to złodziej i tak już zostanie....

jarzembina

2013-05-18, 20:12
Skoro mają swoich "naukowców", to niech na swoich "uczelniach" zorganizują swoje juwenalia, co ich obchodzi impreza polskich studentów? A jak im nie pasuje to niech wypie**alają, najlepiej do krajów arabskich, żeby szmatogłowi też mieli problemy z imigracją żrącą im socjal :D

KMD

2013-05-18, 20:13
Ja bym chętnie poszedł na sprawę do sądu z tymi gównojadami.
Czy nazywanie ich złodziejami to nawoływanie do nienawiści? Nie wydaje mi się.

Poza tym w sądzie przedstawił bym statystyki dotyczące liczby kradzieży przez cyganów.

Morgennes

2013-05-18, 20:16
No i zaczęło się... teraz są nietykalni. Siedzi Ci takie dziadostwo, robi syf i ogólny rozpie**ol w dodatku nielegalnie i najlepiej za naszą krwawicę ale weź się odezwij to już jesteś utożsamiany na równi z Himmlerem, Reinhardem Heydrichem, Hitlerem, Stalinem i ch*j wie z kim jeszcze! Nie dość że ten kraj nas obywateli ma za gówno to jeszcze upadla nas przed jakimiś koczownikami!

DeeZee64

2013-05-18, 20:18
ledwo od gówna odrastają a sadzić się chcą

bogdanznosa

2013-05-18, 20:20
najlepiej jak miasto zrobi obóz dla cyganów na terenie tegorocznych Juwenaliów w Poznaniu, wszyscy byliby szczęśliwi

studenci mogliby się wyżyć po trudach nauki, a złodzieje by wyparowali - same korzyści!

zylasty

2013-05-18, 20:26
Tyle w temacie tych brudnych, bezużytecznych mend i darmozjadów!


luxik1988

2013-05-18, 21:02
''Jak im nie pasuje to niech wracają do swojego kraju''.

Tylko k***a, który kraj jest tak poj***ny aby przyjąć ich z powrotem.

doob888

2013-05-18, 21:03
od dziecka znam twórczość Walaszka i k***a trza być debilem by sądzić, że ten człowiek nawołuje do nienawiści lub jakiejkolwiek agresji...

rumuńskie ch*jki wyczuły kasę...

Alien_12

2013-05-18, 21:22
Jak to powiedział Piłsudzki ,,Jak ci się nie podoba to bierz dupę w troki i wypie**alaj do swojego gównianego kraju"

@straatveger Skończ z tym syfem i przestań się poniżać.

Jerzy_Michał

2013-05-18, 21:26
zylasty, Ach, Limanowa, miejscowość, w której cyganie opanowali umiejętność wyłudzania socjalu do perfekcji i tam chyba robią to najlepiej w Polsce.

kolejny

2013-05-18, 21:31
No a, która gazeta zaczęła nagłaśniać sprawę? Oczywiście ta lewacka gazeta wyborcza. Na szczęście organizatorzy nie usunęli z planu braci ff, ale za to zaproponowali im, by na koncercie zamiast słowa cygan użyć słowa student, ale podkreślam zaproponowali, czyli pewnie nic się nie zmieni.

KaczyPWK

2013-05-19, 05:58
Wiadomo, nie powinno się cyganów wrzucać do jednego worka. Ale wrzucić do jednego pieca to już inna sprawa :amused: