18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Posłowie od 18 lat nie mieli podwyżki"

Pr3z3s97 • 2014-03-23, 20:57
Jeszcze tym k***om mało :samoboj:

KrisCFC

2014-03-23, 21:04
A nie wk***iaj mnie nawet...eh...

Ne...........ro

2014-03-23, 21:06
to wy jesteście faszyści

skasowane

2014-03-23, 21:12
No nie mieli i co z tego? To chyba dobrze racja?

darnok99

2014-03-23, 21:21
Czy Ty oglądałeś ten filmik? Typiara powiedziała że im mało i szukają podwyżek dla siebie a on jej odpowiedział że nie mieli od 18 lat podwyżek(nie wiem, jak się to generalnie ma do rzeczywistości, ale nie o to tutaj chodzi). Stwierdził fakt, nie powiedział, że mu mało.
Ja rozumiem nie lubić rządu ale to nielubienie powinno być w jakiś sposób konstruktywne bo pie**olenie o tym jacy to złodzieje itp itd bez jakiegokolwiek poparcia dowodami nie przynosi nic dobrego i pokazuje tylko, że osoba wypowiadająca te kwestie jest debilem. Równie dobrze mógłbym Ciebie nazwać k***ą, i że Ci mało(mam takie same dowody jak Ty).

Medivh31

2014-03-23, 21:22
no a SLD chce jeszcze żeby posłowie mieli ekstra emeryturę obok tej która należy się każdemu

zygmuntor

2014-03-23, 21:28
2:18 baba mówi"
- ale pan sobie zadaje sprawę z tego, że Hitler był bardziej humanitarny niż wy, bo takich ludzi jak my nie gnębił latami...

Można to skomentować tylko tak: :homer: Hitler i jego humanitarne traktowanie niepełnosprawnych...

Baba błysnęła erudycją

kaktuz

2014-03-23, 21:32
up chodziło jej o to że on ich od razu utylizował a nie męczył latami i tak to jest bardziej humanitarne

RockyWood

2014-03-23, 21:38
nic nie rozumiem... o ch*j tu chodzi. Też mało zarabiam - może zacznę protestować to dostanę więcej?

Majesty

2014-03-23, 22:10
pensja plus dieta - 12,5 tys. zł
dodatek na prowadzenie biur poselskich - 11,5 tys. zł
Do tego dochodzą darmowe przejazdy/przeloty. Zakwaterowanie w Warszawie i cała masa zniżek. Już nawet przymknąłbym oko na ich podwyżkę gdyby rzeczywiście ich praca była tego warta.

Płyta_Gnojowa

2014-03-23, 22:22
up@ uwierz mi że ich praca jest tego warta

el...........wy

2014-03-23, 22:29
Pomijając już to, że tego pie**olonego dinozaura shamefielda to bym zutylizował najchętniej. To tych ludzi co przyszli tam protestować należy wykopać na zbity pysk. Przychodzą i chcą pieniędzy. Fajnie, tylko , że ci ludzie nie rozumieją w jakim ustroju żyją, skąd się biorą pieniądze, których oni oczekują i że takie obietnice, to tylko wyborcza ściema. JA pie**olę, jak można być tak głupi. Rozumiem, że mają chore dzieci, ale jak można uważać, że moralne jest zabranie innym żeby im dać. I tak zagłosują w większości na PiS, bo ta partia obecnie najwięcej obiecuje. Rozumiem, że człowiek jest pokrzywdzony przez los, ale do ciężkiej k***y, ludzie zapie**alają za 1200, a chłop przychodzi, że chce tyle, bo ma chore dziecko. To do fundacji zapie**alaj chłopie! A nie... Oni nie wiedzą jak to powinno działać i oczywiście zaraz pojawi się tu jakaś mądra głowa, która mi napisze, że mam 22 lata i nie mam chorych dzieci. No jasne k***a, że mi łatwo pisać, ale na to są realne rozwiązania, których nie zmieni widzimisie roszczeniowców, którzy jedyna nadzieję widzą w państwie.
Otóż weźmy na przykład taki WOŚP czy Caritas (tylko bez komentarzy typu j***ć WOŚP czy inne bzdety, po prostu daję przykład). W jeden dzień WOŚP zbiera kilka czy kilkanaście milionów zł. Caritas działa cały rok i z tego co się orientuję (mogę się mylić, nie chce mi się sprawdzać) zbiera kilkaset milionów złotych. Nieźle, jak na to, że w naszym kraju nie żyje się większości jakoś za bogato. Zatem gdyby ludzie zaczęli myśleć, to by głosowali i wybierali władze , która nic nie obiecuje, a nie będzie zabierać.
"Ale ludzie to ch*je i się nie podzielą" napisze kolejny łebster oderwany od pługa.
Otóż ludzie zaraz po tym jak wpłacą na jakaś fundację nie myślą sobie "kuuurwa co ja zrobiłem", ale mają lepsze samopoczucie. To jest cnota egoizmu, o której pisała Ayn Rand. Ludzie nie dzielą się tylko dlatego, żeby dać komuś, ale też żeby samemu się lepiej poczuć, bo to nas czyni ludźmi, że nie myślimy tylko o życiu i żarciu, jak to uważa lewactwo, ale kierują nami jeszcze wyższe pobudki.
Zatem ludzie się podzielą. Jak podałem wyżej przykład, ludzie nawet w tak biednym kraju jak Polska bardzo chętnie się dzielą i jak będą mieli więcej, to jeszcze chętniej się podzielą tym co mają.
Na koniec moich przemyśleń dodam jeszcze, że to jest właśnie piękne w takim sposobie dzielenia się, że powstaje więź między darczyńcą a obdarowanym. Tego w sytuacji, gdy przychodzi taki Franek do sejmu i się drze, że mu się należy z pewnością nie ma. Bo przeciętny zjadacz cebuli, w takiej sytuacji jest zazwyczaj wk***iony, że zapie**ala, zabiera mu się siłą pieniądze, a ktoś przychodzi i chce te zabrane pieniądze, bo mu się należy...

femi666

2014-03-23, 22:56
@up całkowita racja, po co głosować na tych co obiecują nie zabierać skoro ktoś obiecuje ze "NAM DA FORSE!!!1". Im się należy i ch*j. Sam nie mam fortuny ale jak widzę bezdomnego z kartką przyjmę każdą pracę to zawsze dam grosza. Tak samo było by i z nimi ale co tam. Nam się należy i ch*j innym w dupę. Idzie dla nich kasa z dróg lokalnych, mało. Może jeszcze chcą zaj***ć kase na autostrady :krejzi:

~Conscribo

2014-03-23, 23:25
IMO, to posłowie zarabiają za mało i to o wiele.

Ale kto to zrozumie, może tylko kilka osób które mieli coś wspólnego z ekonomią i interesują się polityką od zaplecza a nie z tvnu

el...........wy

2014-03-23, 23:52
@Up
Kolejny mędrzec. Skoro jakieś 80% ludzi uważa, że posłów powinno być mniej, co jest prawdą, bo normalnemu człowiekowi do niczego nie potrzeba 460ciu + bezużyteczny senat + jeszcze mniej użyteczny prezidento ze swoją świtą, to o czym tu w ogóle mowa, że powinni zarabiać więcej. Oczywiście ktoś napisze, że powinni być bardziej rozliczani i powinni ponosić większą odpowiedzialność.
Myślę, że większość Polaków po prostu wolałaby ich zwolnić z większości obowiązków, które w ogóle nie powinny należeć do kompetencji rządu. Ludwiś von Mises porównywał rząd i benzynę. Tak samo jak benzyna jest potrzebna i ma kilka zastosowań, to nie nadaje się do picia czy podlewania kwiatków. Tak samo z rządem, powinien chronić obywateli od wewnątrz i przed wrogiem zewnętrznym, uchwalać proste prawo i organizować niewazisłe sądownictwo. I tyle, nie musi się wpie**alać w niczyje pieniądze, decydować kto ma jak je odkładać, ,za ile pracować, czego nie palić, jakich leków nie kupować czy czego nie oglądać w telewizji.