18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pospolite ruszenie.

Szatanica • 2013-03-18, 18:54
Cytat:

Wspólnie dokonajmy "pimp my country" - wyleczmy pejzaż wokół z kolorowego trądu i ohydnej mani reklamowania wszystkiego wszędzie poprzez pleksę, billbord i baner. Doceńmy nasze niemodyfikowane marchewki, ale skończmy z bazarową estetyką i bałaganem architektonicznym. Gdybyśmy oddali renowację sowieckich blizn w ręce zawodowych artystów, grafficiarzy i plastyków może osiedla mogłyby stać się spójnymi galeriami.



To jedynie fragment manifestu, z którym L.U.C wyszedł w kierunku Polaków. Sokół również miał coś do powiedzenia w tej sprawie:

Cytat:

Najwyższy czas powiedzieć głośno, że w Polsce kompletnie nie przykłada się żadnej wagi do estetyki zewnętrznej. Nikt nie liczy się ze zdaniem fachowców, a każdy Polak sam wie wszystko najlepiej w każdej dziedzinie. Najlepiej widać to na przykładzie obrzydliwych kolorów i szpetnych wzorów malowania osiedlowych bloków. Paski, kółka, trójkąty i zygzaki w kolorze majtek dozorczyni na seledynowym lub morelowym tle to norma. Zastanówmy się wspólnie co z tym zrobić, bo od tego boli głowa i miliony osób ma odruch wymiotny każdego dnia.




Obaj raperzy zgodnie uznali, że design polskich blokowisk jest obrzydliwy, niemalże gwałcący nasz (w sensie społeczeństwa) zmysł estetyczny. Przy współpracy grafficiarzy, artystów, rysowników, postanowili odnowić paskudne kolory, dodać życia ulicom polskich miast.
Pomysł piękny, wykonanie...? To pozostawiam do oceny Wam. Zapraszam do obejrzenia zdjęć bloków, które uznane za 'zakażone', zostały wyleczone z brzydoty.




Wrocław, ul. Rybacka



Łódź, ul. Jaracza



Wrocław, ul. Świeradowska



Kraków, ul. Józefińska



Warszawa, Nowolipki


Bloków, które dalej czekają na odkażenie jest w dalszym ciągu mnóstwo. I może dla niektórych pomazianie sprayem ścian to nie jest dużo, ale dla mnie akcja ma swój urok. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, mogę wrzucić jeszcze kilka zdjęć.

socjalmmv

2013-03-18, 19:30
Akcja owszem dobra, sam zajmuje się graffiti od 10 lat i jestem w stanie wykonać takie murale. Lecz nie jest to tania robota do tego trzeba sponsora typu montana, ironlak itp. lub spory wkład hajsu. Piwko leci, jak kogoś będą interesować moje prace to mogę wrzucić.

HAL-9000

2013-03-18, 19:52
ostatni i przed, przedostani mural OK, ale pozostałe są zbyt mało neutralne. Mam na myśli mieszkańców tych blokowisk którzy pamiętają czasy kiedy zdobiła je tylko azbestowa płyta i którzy siedząc teraz po radach w spółdzielniach mogliby się zwyczajnie zesrać na widok tak detalizowanej grafiki, takiej eksplozji kolorów itd. Musi trochę czasu minąć bo mentalności na siłę się nie zmieni.

mutant

2013-03-18, 21:25
Ul. Rybacka we Wrocławiu tak się składa, że mieszkam zaraz obok i prawda jest taka:
Został tam wybudowany luksusowy apartamentowiec gdzie za metr trzeba zapłacić 9,5 tys ( na dzień dzisiejszy oczywiście jest to już rynek wtórny )
Deweloper postanowił odnowić ten budynek bo zniszczyć się go nie dało a brzydził krajobraz i ludzie zamiast podziwiać Odrę patrzyli na to gówno. Inwestycja wynikała tylko i wyłącznie z inicjatywy zarządców budynkua a nie przez jakieś pospolite ruszenie.
ch*jowo tak okłamywać braci i siostry z Sadola

Szatanica

2013-03-18, 21:44
Brałam to ze strony LUCa, rączki mam czyste, jak ktoś tu kłamie to on ;)

tomakk

2013-03-18, 22:28
Piwko leci. Jak już o tej akcji to niech nie zabraknie piosenki przewodniej:


Te...........ed

2013-03-19, 00:01
Zdjęcie nr 3 mnie urzekło!

Boss-man

2013-03-19, 07:55
I tak zaraz przyjdzie "elo ziom" i jebnie ku*asa, podpis, czy inne j***ć "drużynę". A bloku w kolorze majtek dozorczyni farby zostało to można zamalować a tego już pewnie nie ruszą. Ot Polska mentalność.

Bartors

2013-03-19, 08:36
Czy zarządca/ ewentualnie właściciel obiektu się na to zgodził czy akcja jest nielegalna?

co...........is

2013-03-19, 08:49
Nikt tu nie słyszał o ładzie przestrzennym? W moim rodzinnym gdańsku-zaspie kilka bloków też tak 'ambitnie' przyozdobiono i na dłuższą metę nie wygląda to dobrze. Kwiatek do kożucha.

paul000

2013-03-19, 08:50
@up
W nocy jebnęli na szybciora, nikt nie widział, jasne że to pełen nielegal....

BongMan

2013-03-19, 08:53
Boss-man napisał/a:

I tak zaraz przyjdzie "elo ziom" i jebnie ku*asa, podpis, czy inne j***ć "drużynę". A bloku w kolorze majtek dozorczyni farby zostało to można zamalować a tego już pewnie nie ruszą. Ot Polska mentalność.


Jak już się napracują i jebną coś dużego i fajnego na ścianie, to potem ekipy z okolicznych bloków tego pilnują. Jak ktoś przyjdzie zamazać to skończy z połamanymi rękami i własną puszką w dupie :D Oczywiście wszystkiego nie upilnują, ale zawsze coś.

W Sosnowcu na Zagórzu można zobaczyć kilka zajebistych prac. Przykład:

ociep

2013-03-19, 09:09
ch*jowy temat, źle opisałeś go. wychodzi na to, że w L.U.C za własną kasę, odnawia budynki gdzie to w ogóle jest gówno prawda, oni popierają takie działania, k***a nie uczą was w gimnazjum już czytać k***a?
Wrocław , świeradowska
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,9808376,Akcja_L_U_C_a_przeciwko_szpetocie__czyli_cud_na_wroclawskim.html

1."Na sobotnią inaugurację przygotował ni to happening, ni Flash Mob, na kilkadziesiąt minut odmieniając blok przy ul. Świeradowskiej na Gaju. Głównymi aktorami działania były czapla, łoś i kogut, czyli zwierzęta namalowane na elewacji budynku. Dzięki zawieszeniu przygotowanych wcześniej banerów zaczęły wypowiadać się w komiksowych dymkach. Czapla zapraszała na stronę: "pospoliteruszenie.com", łoś dopowiadał: "dziękuje za...", a kogut dodawał: "cud". Słowa układały się w hasło reklamowe strony, która ma być platformą dyskusji o chorobie polskich osiedli. Tam można przesyłać zdjęcia zarówno pomalowanych okropnie budynków, jak i tych, których kolorystyka nam się podoba."

2."Nieprzypadkowo L.U.C zaprosił fanów pod blok na Świeradowskiej. - Jest prawdziwym cudem. Pomalowany w łażące wśród traw zwierzaki, szlachetny kolorystycznie, jest niezwykłym przykładem świadomości zarówno projektantów (biura Pro Art Konopka), jak i inwestorów, czyli Spółdzielni Mieszkaniowej "Wrocław-Południe". To cud, że nie upodobnił się do reszty wypacykowanego trendu. Zaczynając od niego naszą akcję, pokazujemy, że można! - mówi artyst"

je...........ę

2013-03-19, 09:12
Gdyby ktoś zastanawiał się jak wygląda wojtuś sokół to tu przykład ;) rap ma fajny ale po takim zagraniu w stylu peji musiałby chyba pomalować mi klopa,żebym nie myślał że kawał k***y z niego