18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Obozy koncentracyjne na terenie Polski

mare30ks • 2013-11-14, 17:28
Siema

Mam od jakiegoś czasu takie nietypowe hobby, a mianowicie w wolnym czasie zwiedzam sobie niemieckie obozy koncentracyjne :)
Narazie jeżdze po tych na terenie Polski. Ale mam w planach na przyszły rok zabrać się za zwiedzanie tych na terenie Niemiec.
Jak temat się przyjmie to powrzucam zdjęcia innych obozów.
Zdjęcia napie**alałem telefonem więc nie wszystkie są zajebistej jakości.
Na pierwszy ogien idzie najsłynniejszy obóz: Auschwitz-Birkenau









a i część z was pewnie pamięta tą panią:

:)

reszta w komentarzach

mare30ks

2013-11-14, 22:22
:) gwarantuje, że w przyszłym roku zdjęcia będą lepsze :)

lecim dalej:
Kolejnym obozem gdzie duzo się działo był ten w Sobiborze. Funkcjonował niecałe 1,5 roku, do czasu buntu więźniów w wyniku którego został zamknięty i podobnie jak obóz w Bełżcu zrównany z ziemią.
Do piachu/atmosfery poszło przez ten okres ok 250 tyś ludzi.
Miały tu miejsce jedna słynna ucieczka i równie słynny bunt.
Ucieczka odbyła się 20 lipca 1943 roku kiedy to zbuntowało się Leśne Komando (Waldkommando), grupa więźniów (20 Żydów polskich i 20 holenderskich), ścinających gałęzie na opał oraz do kamuflażu ogrodzenia obozu. Dwaj z nich, wysłani po wodę, zabili pilnującego ich ukraińskiego strażnika (BRAWO!!!!) i sp***olili, korzystając z zamieszania, zbuntowali się inni polscy więźniowie. W czasie ucieczki zastrzelono dwóch z nich, 13 schwytano wkrótce, ale trzem udało się zbiec. W ramach represji pozostali polscy więźniowie komanda zostali skatowani i rozstrzelani, a w przyszłości werbowano do niego tylko Żydów holenderskich.
Bunt, w wyniku którego obóz ostatecznie zakończył działalność, wydarzył się 14 października 1943 roku.DUżo by tu opisywać co się działo. bardziej zainteresowanych odsyłam chociażby do wikipedii. W skrócie w wyniku buntu z życiem pożegnało się kilku szwabów, około 300 żydów uciekło, ale tylko 100 uciekło na dłużej.
Jak widać na zdjęciach to też właściwie pomnik bo niewiele zostało, ale jest sporo zdjęć-prezentacji na miejscu jak ten obóz wyglądał. Jeżeli piekło istnieje to musi wyglądać tak jak na tamtych zdjęciach.




















michaelangelo666

2013-11-14, 22:56
"Oświęcim" a nie "Auschwitz" i "Brzezinka" a nie "Birkenau", jesteśmy polakami mówmy i piszmy po polsku, a niemcom ch*j w dupę, nie musimy przestrzegać ich nazewnictwa :P

mare30ks

2013-11-14, 23:14
Wiem, ale zostawiajac oryginalne nazewnictwo przyczyniam sie do nie zacierania sladów po winnych :) zeby nikt nie pie**olil o polskich obozach ;)

ostatni narazie update
Treblinka
Kolejny obóz gdzie szwaby rzadzą a pod nimi batem smagają wieźniów ukraińśkie ścierwa. Obóz funkcjonował od 1941 do listopada 1943. W sierpniu 1943 miał miejsce równie słynny bunt w wyniku którego część z obsłgi obozu pożegnało się z życiem (25 szwabów i 66 ukraincow) i od którego to momentu obóz powoli wygaszano.
Łącznie szacuje się, że śmierć poniosło wg różnych szacunków 700-900 tyś ludzi.
Jak widać w tego obozu także niewiele zostało.





















Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem starą historię, że po wojnie ludzie szukali w żwirowni skarbów, a trafiały sie k***y które czekały na górze żwirowni z klamką, lub granatem który mieli wrzucić jeżeli poszukiwacze nie oddadza tego co znalezli. Ale to może być taki urban legend z przed kilkudziesięciu lat.

tomharris

2013-11-14, 23:51
"Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem starą historię, że po wojnie ludzie szukali w żwirowni skarbów, a trafiały sie k***y które czekały na górze żwirowni z klamką, lub granatem który mieli wrzucić jeżeli poszukiwacze nie oddadza tego co znalezli. Ale to może być taki urban legend z przed kilkudziesięciu lat. "

Niestety, to prawda. Po wojnie grasowały całe rodziny i odkopywały zwęglone zwłoki, szukając zaszytych w ubraniach diamentów, wyrywając złote zęby itd. Był nawet jakiś głośny proces o to po wojnie - Nałkowska o tym reportaż pisała.

mare30ks

2013-11-14, 23:53
Słyszałem to od rodziny która mieszka w tamtych rejonach, ale wiesz jak jest z takimi legendami, nie szukałem potwierdzenia, potraktowałem to jaka taką bajke do opowiadania młodym.

fi...........in

2013-11-14, 23:56
Mimo tego całego cierpienia, nadal wychodzę z założenia, że dla wyznawców mahometa (celowo z małej litery) taka sieć by się przydała. Z powodu tych wszystkich innych małych zbrodni, które na codzień popełniają na spokojnych ludziach na tym zbolałym kontynencie, w imię poczucia swojej wyższości.

zelipapa

2013-11-14, 23:57
no popatrz :D widzialem czesc z tych fotek na forum kawasaki er-5 :D

xpats

2013-11-14, 23:59
Byłeś już może w Sztutowie? Tam obóz w miare się zachował.

Hv...........lr

2013-11-15, 00:02
Jeszcze o KL Warschau był. Czekam z niecierpliwością na relkę z tego obozu.

rikiddo

2013-11-15, 00:02
a filie obozów też odwiedzasz? jest ich sporo i stanowią swego rodzaju urozmaicenie wypraw w takie miejsca, często mają bardzo ciekawy charakter. W moim rodzinnym Bolkowie była taka filia Gross Rosen, więźniowie pracowali w podziemnej fabryce części do samolotów. Z obozu niewiele zostało, fabryka nadal nie jest udostępniona do zwiedzania, ale sama grota u podnórza miejscowego pagórka stanowiąca wejście do kompleksu robi wrażenie( Wg poszukiwaczy pod wzgórzem znajduje się 10 hal produkcyjnych jedna pod drugą, każda po 100m długości). Jak będziesz miał okazję być w Rogoźnicy zwiedzać w/w obóz to polecam się wybrać, zwłaszcza że to raptem kilka kilometrów. W dalszej okolicy są też filie w Kamiennej Górze i Bielawie ;) niestety w większości przypadków są bardzo słabo lub wręcz w ogóle nieoznakowane, ciężko więc na nie trafić bez zasięgnięcia informacji od kogoś zorientowanego w temacie.

cyganiuk

2013-11-15, 00:03
Kurde, wytłumaczy ktoś co to za laska na tych zdjęciach?

Apatia

2013-11-15, 00:07
Panie zj***łżeś pan chociażby z Aushwitz. Tam można było zrobić kilka przykładowych zdjęć niewolników, które są na ścianie, zdjęć ówczesnej łazienki, "komory zagłady" i środka baraków tych, które stoją puste.

htr83

2013-11-15, 00:10
-mr hitler here is the holocaust raport
so far we have exterminated one milion jews

-what? You idiot i've said "I want glass of juice" not "Gass the jews"

mare30ks

2013-11-15, 00:19
xpats, nie byłem, ten i kilka innych obozów czekają w kolejce na przyszły rok


rikiddo, tak, czasem zdarza mi się odwiedzić filie, ale bardziej z przypadku. mało mam z tego zdjęć

gokillyourself, nie kojarze żadnych zdjęć niewolnikow. mowisz o Oświęcimiu czy o Brzezince? zreszta to tylko garść zdjęć. jak się komuś podoba to zachęcam do zwiedzania, lepsze to niż siedzenie przed kompem, albo lezenie plackiem na plazy :)



Temat widze, że podchwycił, chyba warto go pokontynuować :) cd napewno będzie

Zastanawiam się jakby się przyjął temat z muzeami wojskowymi, mam tego troche, też chyba warte podzielenia sie.

WalniętyKnur

2013-11-15, 00:50
jak dojadę do domu, to wrzucę o ile oczywiście autor wątku się zgodzi, swoje fotki z jednego z niemieckich obozów na terenie Polski.