18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Porównanie przeglądarek do broni

BongMan • 2013-11-17, 01:52
Nie zabrakło naszego asa :D









vedkonner

2013-11-17, 14:35
Dla mnie zawsze Opera była lepsza od Firefoxa. ;)

Blezzer

2013-11-17, 15:13
Na najnowszej windzie jedyne sensowne przeglądarki to Firefox i (o k***a dziwo) IE, który przeżywa odrodzenie, ale chodzi na pewno lepiej niż Chrome (w moim przypadku na Win8).

Cy...........un

2013-11-17, 15:24
O jakie zabawne, ja nie mogę. Spodziewałem się czegoś lepszego po Tobie...

Hate na IE jest taki trendy, pewnie porównujecie jeszcze z IE6 nowe przeglądarki tak ? No to nic dziwnego że taki wynik. Moze od razu z tekstowym Lynx sprzed 20 lat porównajcie, będzie zabawniej !

IE 10 jest bardzo dobrą przeglądarką, IE 11 też bedzie, ale niestety ma problem na razie z Google, ponieważ wysyła domyślnie "do not track", którego szpiegujace Google nienawidzi. Generalnie tylko IE ostatnio naprawdę dba o bezpieczeństwo użytkownika (DNT, ESM włączone domyślnie), bo reszta nawet jak ma zabezpieczenia to domyslnie WYŁĄCZONE dla wygody użytkownika-debila, ktory umie już wpisać YT i wszystkie wyświetlane komunikaty potwierdza. O dobieraniu automatycznie tabów pod strony 32 lub 64 bit pewnie też nie słyszeliście informatyczni guru ? No i nie ma adblocka jako plugin (sztandarowy argument), a co to niby jest TPL ? Poza tym ma najszybsze na rynku, akcelerowane skalowanie stron - proszę dać sobie 150% powiększenie i zobaczyć jak się różne przeglądarki zachowują i jak wygladają czcionki.

Chrome obecnie się muli i źre pamięć jak szalony, FF wpieprza wiry w system jak się da przez API pluginów (chociaż troche ostatnio siepoprawił), Opera już dawno straciła opinię stabilnej i mało pamięciożernej, o reszcie szkoda gadać.

Taki zły ten Microsoft, oj taki zły, ale od kiedy mam na kompie IE, MSE i EMET wreszcie mam spokój z wirami (zarówno Avast jak i Avira puściły mi wiry, które MSE wykrywa i usuwa) i sponsorowane testy jakoś nie wyjasniają dlaczego, bo tam też pluje sie na MS. MS jest firmą technologiczną (w przeciwieństwie do sekciarskiego, pazernego Apple) dzieki której informatyka posuwa się powoli do przodu, nawet jeśli nie podoba nam się to czy owo w wyglądzie tego co prezentują.
Miejcie rozum, a nie powtarzajcie bezrozumnie papkę internetowego hejtu - sprawdźcie sami.

GranatPL

2013-11-17, 16:03
Na jakiej podstawie geniuszu stwierdziłeś, że masz spokój z wirami? Bo Twój antyvirus nie krzyczy że są? Może dlatego, że ich nie widzi?

Nameless

2013-11-17, 16:16
@Cybershogun
Już miałeś ode mnie dostać piwo, ale w przedostatnim zdaniu doj***łeś strasznie (głównie ta część o Apple). Sam żeś sobie strzelił w stopę hipokryto.
Dzięki Apple informatyka nie posunęła się do przodu? Wiesz w ogóle, kto pierwszy zrobił system operacyjny dla komputerów z GUI? Tak k***a, Apple (a nie Microsoft!) zrobiło pierwszy komputer domowy z graficznym interfejsem. To jest podstawa, dalszych postępów nie chce mi się wypunktowywać.

Apple można lubić albo nie, ale na pewno nie można powiedzieć, że firma ta nie miała olbrzymiego wpływu na rozwój IT. Ty natomiast jesteś j***nym hipokrytą, bo śmiejesz się z hejtu IE, a sam hejtujesz Apple (zupełnie bezpodstawnie - jak widać).

Pącki

2013-11-17, 16:48
Porównywanie sroogle chrome do obrotówki?? To panowie jeszcze nie próbowali przeglądarki Maxthon ;)

silon

2013-11-17, 16:50
DarthSatanus napisał/a:

Opera wg. mnie jest przystępniejsza od Mozilli. Szybciej wykonuje żądane operacje.



Bo opera pracuje na webkicie czyli tym samym co chrome.

Cy...........un

2013-11-17, 17:25
@Nameless

Miałem na myśli Apple obecnie. Zgadzam się - 20 lat temu to zupełnie inaczej wyglądało, wręcz odwrotnie, to MS kradł i kłamał. Piszę o czasie teraźniejszym, czy to nie jest prawdą że Apple stało sie sektą (zobacz na wystapienie Jobsa z pierwszym iPadem, ktory miał wiele wad - prawie że "dotknij ekranu a iPad Cię uleczy") ? Analogicznie przykładowo, czy pisząc o Polsce teraz mam odnosić się za każdym razem do II Rzeczypospolitej ? Wszystko się zmienia i tyle. IE było do dupy, a teraz jest OK.
MS był do dupy a teraz jest OK, Apple odwrotnie.

@GranatPL

Skoro piszę, że mam spokój, to znaczy że sprawdziłem czym się da i wydaje sie, że jest OK. Pewności nie ma nigdy, jak jesteś z branży to powinieneś to wiedzieć. Porównałem z innymi darmowymi antywirusami, które puściły mi rootkita ZeroAccess na roboczego kompa, porównanie z ESET czy KAV nie ma sensu, sadziłem że nie muszę tego pisać bo to oczywiste.

GranatPL

2013-11-17, 18:13
Napisałeś, że masz spokój, więc założyłem (jak widzę błędnie) że uważasz się za w pełni zabezpieczonego. Na chwile obecną największą skuteczność mają rozwiązania oparte na chmurze. Aczkolwiek nawet najlepszy antyvirus nie zastąpi zdrowego rozsądku.

Nameless

2013-11-17, 18:30
@Cybershogun
No niestety nie do końca się z Tobą zgodzę. Może podjeżdża sektą i jest pełno fanboyów marki, którzy nie widzą wad sprzętu/oprogramowania. Nie znaczy to jednak, że np. prezentacja, o której wspomniałeś jest jakimś mydleniem oczu. Moim zdaniem Jobs był po prostu bardzo dobrym mówcą i potrafił z pasją przestawiać rzeczy, które były w jakimś stopniu spełnieniem jego wizji. Chyba lepsze to, niż głupawe występienia Ballmer'a, ex-CEO Microsoftu :szczerbaty:
iPad miał wady, ale jaki sprzęt go nie miał? Ile urządzeń tej klasy i z takimi możliwościami było wtedy na rynku? Podobnie było z iPhone (chociaż w mniejszym stopniu). Nie można powiedzieć, że na przestrzeni ostatnich 3-5 lat Apple nie wniosło wiele do branży IT. Jest jedną z zaledwie kilku "napędzających" ten przemysł firm. Co nie zmienia faktu, że Apple jest bardzo hermetyczne.

Ajfony i ajpady to jednak tylko telefony i tablety. Sam mam SE K750i ;) Co z komputerami?
Używałeś kiedyś maka z OS X? Tak dłużej?

PS Safari używałeś?

max1071

2013-11-17, 20:13
o maxthonie zapomnieli jest też bardzo szybki

dosiapl

2013-11-17, 21:15
max1071 napisał/a:

o maxthonie zapomnieli jest też bardzo szybki



Polecam, jedynie ubolewam, że na linuxa nie ma. Ale zarówno na androidzie jak i na windowskie działa zdecydowanie lepiej od opery, którą bardzo lubiłem, do czasu...

kamaz

2013-11-17, 21:33
@Nameless
apple i rozwój? jedynie marketing opracowali doskonale i sprzedali produkty znane od lat. GUI już na Unixa było nawet okienka zostały skopiowane najpierw przez apple później przez MS od apple.
jedyna zasługa apple to to że potrafili sprzedać coś czego inne firmy bały się aby nie pójść w ślepą ścieżkę. :roll:

bisfhcrew

2013-11-17, 22:38
CYCONAUTA napisał/a:

bongman wrzuca obrazek stary jak swiat? znaczy ze internet sie skonczyl i tera robi drugie okrazenie


Nie 'robi drugie okrążenie', tylko bongman używa Internet explorera.

Erhid

2013-11-18, 01:39
Cóż hejt stary jak świat i strasznie nie aktualny, od kiedy przetestowałem IE 10 to cóż muszę przyznać że w końcu MS wziął się za poprawienie tego na co każdy narzekał.
Ba jak przez ostatnie kilka lat korzystałem tylko z Opery tak teraz używałem tylko IE 10 a opera od jakiegoś czasu już nie jest taka super jak kiedyś.