18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Poprawność polityczna a Wikipedia

Avalanger • 2014-03-02, 23:17
A teraz krótko, dlaczego wiki nie zasługuje nawet na grosza z naszych portfelów...


Cytat:

Na początku rhythm & blues był wyłącznie dla Afroamerykanów. Wtedy pojawił się Alan Freed (ur. 1921 w Windber, Pensylwania, zm. 1965 w Palm Springs, Kalifornia), DJ z Cleveland i pomógł to zmienić. Zauważył, że biali nastolatkowie często kupowali w sklepach muzycznych albumy z muzyką Afroamerykanów.



http://pl.wikipedia.org/wiki/Rock_and_roll



Zaraz zaraz, k***a. To my jesteśmy "biali nastolatkowie" i to jest git, a oni to "Afroamerykani"? Szczerze, takich kwiatków jest więcej.
Wiki zarzeka się, że jest apolityczna i takie tam, jednak widać, że jednak w końcu dostała szmal i portal po prostu się zeszmacił..


Kolejny przykład?
Proszę.

Cytat:

Marsz Niepodległości 2013[edytuj | edytuj kod]
Hasłem marszu było "Idzie nowe pokolenie!"[36]. Według oświadczenia organizatorów w 2013 w Marszu wzięło udział ok. kilkudziesięciu tys. osób[36]. Prócz przemarszu uczestników zorganizowano także przemówienia (..)

Podczas Marszu doszło incydentów poza ustaloną trasą jego przebiegu. Było to spalenie instalacji artystycznej tęczy, na placu Zbawiciela oraz atak na ambasadę Rosji[38][39]. Spotkało się to z reakcją władz Federacji Rosyjskiej. (..)




A teraz :

Cytat:

Marsz Równości w Poznaniu - manifestacja w postaci przemarszu ulicami Poznania, organizowana jako część obchodów Dni Równości i Tolerancji będących częścią Międzynarodowego Dnia Tolerancji UNESCO.
Jego główną ideą jest dopominanie się o wolność słowa i wolność zgromadzeń oraz o niedyskryminację z powodu np. płci, niepełnosprawności, pochodzenia etnicznego, wyznania, orientacji seksualnej czy wyznawanych poglądów.



Pięknie, ślicznie, prawda?! Aż się chce rzygać tęczą!

Tylko pozwólcie, że przedstawię BARDZO trafny komentarz - a jest nim 'łagodne' zdjęcie - zresztą pochodzące właśnie z owego eventu...






PS. Swoją drogą, powracając do początku, wiecie że rock n' roll ma podobno dużo wspólnego z harcami w łóżku? :D
Cytat:

Rock and roll lub rock 'n' roll – podstawowa forma leżąca u fundamentów wszystkich stylów rockowych. Sam termin "rock and roll" został zaczerpnięty bezpośrednio z tradycji bluesa, w której był aluzją do aktu seksualnego.



:doggy:

zukuLBW

2014-03-02, 23:43
afroamerykanie bo to afrykańskie murzyny w stanach tworzyły tą muzykę, a po prostu biali na całym świecie się tym podjarali prędzej czy później i nie można ich skategoryzować według pochodzenia jak np. Europejczycy czy cokolwiek (nie wiem jakim innym mianem chciałbyś być określany?)

P.S. czego Ty oczekujesz od "encyklopedii"? Ona nie powinna decydować co jest dobre, co złe tylko definiować pojęcia. Trupy, niemców i zbrodniarzy też tam znajdziesz, ale co w związku z tym?

Jeśli znasz lepsze definicje tych pojęć to możesz je edytować, sama organizacja zajmuje się tylko utrzymaniem serwisu i wpływ na samą treść mają znikomy, więc nie wiem dlaczego to ich chcesz karać.