18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Popis życia

~_Yarko_ • 2024-01-01, 12:17
Nigdy nic mu tak dobrze nie wyszło jak to ....


30 grudzień, a w Jamajce taka pogoda.

psotny_fiutek

2024-01-01, 12:20
Znów tarło na publicznej drodze i taniec godowy z kręceniem dupa przed ku*asem nagrywającego motohomosexualisty...

Na szczęście Pan Bus wytłumaczył motozboczeńca :D

~_Yarko_

2024-01-01, 12:34
lokal.szczecin napisał/a:

na Jamajce do ch*ja!


Na Ukrainie , w Ukrainie, w Słowacji, na Słowacji.
Zdania są podzielone.

psotny_fiutek

2024-01-01, 12:42
_Yarko_ napisał/a:

Na czy w dupie do ch*ja, na Ukrainie , w Ukrainie, w Słowacji, na Słowacji.
Zdania są podzielone.



ch*ja a nie podzielone.

Podzielone zdania to mogą być jedynie wśród poliniaków, polskojęzycznych, fajnopolaczków....

Polacy maja jedno zdanie w tym temacie. A mianowicie, piszą i mówią tak jak zawsze od setek lat.

~_Yarko_

2024-01-01, 12:45
psotny_fiutek napisał/a:

ch*ja a nie podzielone.


To poczytaj trochę.
W Słowniku Języka Polskiego jest napisane:
Poprawne są dwa typy konstrukcji: (jestem) na Ukrainie oraz (jadę) na Ukrainę, a także (jestem) w Ukrainie oraz (jadę) do Ukrainy. Przyimek "na" jest zwyczajowo stosowany z nazwami obszarów, które stanowiły wraz z Polską jeden organizm państwowy (por. na Węgrzech, na Słowacji, na Litwie, na Białorusi itd.).

Nieuku :-P

psotna_cipka

2024-01-01, 12:48
Kto robi ewolucje na piździku, ten w cyrku się nie śmieje.

psotny_fiutek

2024-01-01, 12:55
~_Yarko_ napisał/a:

To poczytaj trochę.
W Słowniku Języka Polskiego jest napisane:
Poprawne są dwa typy konstrukcji: (jestem) na Ukrainie oraz (jadę) na Ukrainę, a także (jestem) w Ukrainie oraz (jadę) do Ukrainy. Przyimek "na" jest zwyczajowo stosowany z nazwami obszarów, które stanowiły wraz z Polską jeden organizm państwowy (por. na Węgrzech, na Słowacji, na Litwie, na Białorusi itd.).
Nieuku



Tak tak, bo definicja został nagle zmieniona całkiem przypadkiem... po 2022r. Cóż za przypadek !

A profesor Miodek, bezsprzeczny autorytet w jezyku polskim, w kilkanascie sekund wyjaśnia ten problem. Mówi NA.

Ale już wiem że się z tym nie zgodzisz, bo któż to dla ciebie jest profesor Miodek... ty wiesz lepiej propagandysto ukraiński...

Zachęcam do wysłuchania prof. filmik raptem 50 sekund.



~_Yarko_

2024-01-01, 13:00
psotny_fiutek napisał/a:

... ty wiesz lepiej propagandysto ukraiński...


Dziękuję, nie mam więcej pytań.

Ps.
Jest pewna różnica pomiędzy tym co jest zapisane w prawie, a pomiędzy czyjąś opinią.
Można się o tym przekonać np: w sądzie.
Poza tym film jest urwany i nie wiadomo co powiedzaiał potem.

Siriuz

2024-01-01, 13:27
~_Yarko_ napisał/a:

Dziękuję, nie mam więcej pytań.
Jest pewna różnica pomiędzy tym co jest zapisane w prawie, a pomiędzy czyjąś opinią.
Można się o tym przekonać np: w sądzie.



psotny_fiutek dobrze Cię podsumował. Żeby tak wykłócać się o takie gówno, zwłaszcza kiedy znakomita większość Polaków mówi "na Ukrainę/Jamajkę", to trzeba być j***nym propagandystą. Jak jeszcze do tego promujesz kurewskie feminatywy i zaimki dla osób z dysforią płciową lub co gorsza osób zdrowych to zwyczajnie jesteś tęczowym oszołomem. I jebie mnie jaką schizę uda Wam się prawnie umocować. Wolni ludzie mają w dupie chore prawa i przepisy. Możecie nas wsadzać do więzień albo na szafot posyłać. Wasza choroba nie będzie naszą normalnością.

SkoPio1

2024-01-01, 13:28
„30 grudzień”
  
Trzydzieści grudzień?
Wieje pod Kasprowym?
;>

~_Yarko_

2024-01-01, 13:33
Siriuz napisał/a:

psotny_fiutek dobrze Cię podsumował. Żeby tak wykłócać się o takie gówno, zwłaszcza kiedy znakomita większość Polaków mówi "na Ukrainę/Jamajkę", to trzeba być j***nym propagandystą. Jak jeszcze do tego promujesz kurewskie feminatywy i zaimki dla osób z dysforią płciową lub co gorsza osób zdrowych to zwyczajnie jesteś tęczowym oszołomem. I jebie mnie jaką schizę uda Wam się prawnie umocować. Wolni ludzie mają w dupie chore prawa i przepisy. Możecie nas wsadzać do więzień albo na szafot posyłać. Wasza choroba nie będzie naszą normalnością.


Szkoda z Wami dyskutować lepsza, znakomita większość.
Wolny człowieku bez praw i przepisów.

Siriuz

2024-01-01, 13:38
_Yarko_ napisał/a:

Szkoda z Wami dyskutować lepsza, znakomita większość.
Poczytaj te swoje wypociny jak one brzmią, jak propaganda z byłej TVP.



Straszysz ludzi sądami za j***ne przyimki... jedna z cech charakterystycznych jadu TVN, co teraz tylko potwierdzasz wypominając jeszcze TVP.

M883

2024-01-01, 14:13
Ja może wtrącę swoje 3 grosze. Jamajka jest państwem-wyspą. W stosunku do wysp używamy zwrotu "na". Na Jamajkę, na Maderę, na Maltę, na Sardynię.

420710247365

2024-01-01, 14:26
Bomboklaaat! O k***a rozj***ł się ziomek!
Ale niespodzianka.
Jamajczycy nigdy nie byli mocni w zdolności przewidywania konsekwencji swoich czynów.

SkoPio1 napisał/a:

„30 grudzień”
  
Trzydzieści grudzień?
Wieje pod Kasprowym?
;>



Jakieś podwyżki będą w nowym roku dla polonistów czy dalej 3k PLN netto?