18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ponglisz PKP

burżuj • 2015-12-14, 16:33
Płynna angielszczyzna z brytyjskim akcentem :amused:


mateusos

2015-12-14, 16:41
Kazali czytac to czyta, moze zna niemiecki :->

pioro1000

2015-12-14, 16:59
Ciepła posadka za lodzika pod biurkiem :mrgreen:

Vaa

2015-12-14, 17:05
po prostu napisali pewnie fonetycznie jakiejś starszej babce, która od lat tam pracuje, no i wyszlo jak wyszlo

Tomikchomik1

2015-12-14, 18:04
Nie wiem co w tym śmiesznego. Fakt mogli zatrudnić kogoś młodego, kto zna język, ale co wtedy zrobić ze starymi pracownikami. Moja mama wiele lat przepracowała w kasie na pkp a jedyny obcy jaki znała perfekt to ruski, bo takiego Ją w szkole nauczyli. Angielski też pewnie by tak czytała, ale na szczęście mieszkam na zadupiu, tu nie trzeba. Poza tym pkp jest znane z tego, że oszczędzają na absolutnie wszystkim (włącznie ze szkoleniami pracowniczymi, a co za tym idzie nauką języków), więc co się dziwić, że kobieta czyta jak czyta.

łeb_prosiaka

2015-12-14, 18:04
Vaa napisał/a:

po prostu napisali pewnie fonetycznie jakiejś starszej babce, która od lat tam pracuje, no i wyszlo jak wyszlo



to tez mam cos fonetycznego dla niej

if ju łona bi maj frend tejk maj kuk in tu jor hend

Az0t

2015-12-14, 19:13
Ja pie**ole, z tego co zrozumiałem (a ciężko jest cokolwiek zrozumieć) pociąg kursuje na linii Chałupki - Wodzisław Śląski. Ja jestem z Wodzisławia Śląskiego. Jaki wstyd. k***a jaka hańba.....

Forczman

2015-12-14, 19:17
Tomikchomik1, No właśnie nie ma w tym absolutnie nic śmiesznego. To nawet nie powód do wstydu. To jest po prostu smutne, że w Polsce, gdzie od ponad 25 lat już nie ma komunizmu, gdzie jest powszechny dostęp do nauki języków obcych coś takiego może mieć miejsce. Ktoś, kto nie ma pojęcia o obcym dla siebie języku nie powinien nim operować. Brzmi to groteskowo, dla osoby nieobeznanej w języku może być to niezrozumiałe, szczególnie dla osoby dla której angielski nie jest językiem rodzimym. Wstyd, hańba i kompromitacja to niewystarczające dla tego czegoś. To prawda, że niektórzy mogą nie znać angielskiego, jednak można chyba szkolić się we własnym zakresie.
No i ch*j w odbyty kierownictwu PKP tak przy okazji.

zaniek123

2015-12-14, 19:19
hahaahah k***a co to jest :D może to prima aprilis? :D

Stasiu Gąska

2015-12-14, 19:22
łeb_prosiaka napisał/a:


to tez mam cos fonetycznego dla niej

if ju łona bi maj frend tejk maj kuk in tu jor hend



"Weź w dłoń mojego kucharza"? Bez sensu...

yelow88

2015-12-14, 19:25
łeb_prosiaka napisał/a:

in tu jor hend



Można napisać, że "tu" odj***łeś niezłą fuszere :D

Plecionkarz

2015-12-14, 19:25
mogli microsoft sam odpalić

Vaa

2015-12-14, 19:29
łeb_prosiaka napisał/a:



to tez mam cos fonetycznego dla niej

if ju łona bi maj frend tejk maj kuk in tu jor hend



Przyganiał kocioł garnkowi :amused: chyba, że fachtycznie chcesz żeby wzięła Twojego kucharza :amused: