18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pomnik w Gdańsku

Lolslow • 2013-10-13, 21:32
Żołnierz radziecki gwałcący ciężarną kobietę. Kontrowersyjny pomnik w Gdańsku


Student ASP wykonał gipsową rzeźbę, przedstawiającą radzieckiego żołnierza gwałcącego kobietę w ciąży.


Nie powiem, ładnie się prezentuje :lozko:


Chciałem wstawić źródło dla rudych niedowiarków, ale wyje*ane.
Mam nadzieję, że umiecie korzystać z wyszukiwarki. A jak nie to :idzwch*j:

Su...........an

2013-10-14, 06:48
Ten "pomnik" postawili jakoś późno w nocy, następnego dnia rano już go zwinęła śmieciarka. Dodatkowo stał on obok czołgu :D

qbcki

2013-10-14, 09:24
@DUST DEVIL

Dziadek w ZOMO ? bo stary chyba w 80 to się urodził nie ?

Dranzes

2013-10-14, 10:42
qbcki napisał/a:

@DUST DEVIL

Dziadek w ZOMO ? bo stary chyba w 80 to się urodził nie ?


nie, zara pewnie ta ch*joza wklei zdjęcia medali dziadka, jak to zawsze robi czerwona k***a

Światłocień

2013-10-14, 13:39
Cytat:

W sumie co ty o tych czasach możesz wiedzieć jak Cię wtedy nie było a wiedzę czerpiesz z lewackich broszurek.


Znam wiele osób które wtedy żyły i twierdzą, że było lepiej. Już dawno stwierdziłem, że pie**olę i nie oceniam, bo nie pamiętam, a historię pisze ten kto ma pióro. A bezwzględne hejtowanie tamtych czasów będąc rocznikiem 75'+ uważam za tak samo ch*jowe jak wychwalanie ich.

ss_adol

2013-10-14, 17:31
tee, dust devil, wstydu oszczędź..
> obiecali wziąść z polakami Berlin - wywiązali się z obietnicy
co obiecali??? czyś ty och*jał do reszty? Polacy nie mogli wziąć udziału w defiladzie w maju '45 bo zdobyciu berlina, głąbie, bo wujaszek Stalin sobie tego nie życzył (miał już swoje plany zimnowojenne) a zachodnie k***y z tej Twojej Unii Jewropejskiej wolały mu lizać odbyt niż się sprzeciwić.

a po drugie pisze się "wziąć" anal-fabeto, ogarnij się wreszcie

Hrodgar

2013-10-14, 21:07
DUST DEVIL napisał/a:

Najbardziej mnie irytuje, że ciągle k***a mają niektórzy ten ból - Ruskie gwałciły, Niemce gazowały, Francuzy oszukały, Brytole zamachnęły się na Sikorskiego, Chile przyjęło Tuska, Szwedzi zalali, Czesi ch*je zabrać chciały Zaolzie, Ukraińcy banderowcy... tylko Węgier bratanek, a cała reszta ch*je. Kiedy w końcu odetchniemy, uśmiechniemy się i zaczniemy żyć jak na obywateli Unii przystało - w zgodzie?



GRUBA CZERWONA KRESKA i ch*j o pamięci pomordowanych przodkach. VIVAT UNIA, Vivat homoseksualizm, i odrzucenie wartości przodków. Mamy zapomnieć o wszystkim i się wynarodowić. NI ch*jA.

DUST DEVIL napisał/a:



Studentę ASP najwidoczniej chciał zabłysnąć na forum krajowym, skoro sobie taką tematykę wybrał :roll:



No tak, bo jak była by to rzeźba dwóch pedałów w trakcie aktu seksualnego, to była by światową rzeźbiarką, a tak ciemnogród bo odwołuje się do historii.

DUST DEVIL napisał/a:


Sarkos,

Rosja przynajmniej wywiązuje się z obietnic - obiecali oczyścić Polskę z nazistów i tego dokonali, obiecali wziąść z polakami Berlin - wywiązali się z obietnicy. I jest to 2:0 w porównaniu z Aliantami i naszymi oddziałami pod dowództwem USA - w czasie gdy oni walczyli o Monte Cassino na jakiejś nikomu niepotrzebnej górce we Włoszech, 1 AWP miażdżyła niemców maszerując na Warszawę, a potem Berlin ;) Alianci zachodni wiele naobiecywali, ale jak co przyszło do czego to pokazali polakom palec.



-W 1939 Polska i ZSRR miało podpisany pakt o nieagresji, który ZSRR złamał dnia 17 września. Tyle warte jest słowo czerwonych.
Polskę oczyścili z niemców(a nie k***a z mitycznych nazistów), przy okazji z POLSKIEJ inteligencji i POLSKICH patriotów, którzy byli im niewygodni(spora ilość weteranów z czasów wojny Polsko-Bolszewickiej).
-Berlin wzięli SOBIE a nie Polakom.
-"AWP"czy też AWL była mięsem armatnim, uzbrojona w przestarzały sprzęt, dowodzona przez Rosjan, i składająca się w dużej części z Rosjan a nie polaków.

DUST DEVIL napisał/a:


Można narzekać, że Polska ludowa to było gówno w porównaniu do dzisiejszej Polski, ale jak porównamy II RP do PRL to zauważymy, że poziom życia w latach 50' i 60' został tak diametralnie podniesiony, że aż trudno porównywać - opieka zdrowotna, mieszkania dla każdego, całkiem uczciwe zarobki dla każdego, szkoła dla wszystkich, praca dla każdego i wakacje w Rumunii z zakładem pracy...



I WSZYSTKO na kredyt...

Podniesienie poziomu życia, nie wynika z władzy PRL tylko z realiów powojennych, i gwarantuję Ci że władze IIRP lepiej by wykorzystały szansę po 45r, niż marionetkowy rząd PRL.

DUST DEVIL napisał/a:



Tymczasem w 1930 roku w Warszawie mało jaka ulica była brukowana, wszędzie było pełno bosych, głodnych dzieci, epidemie Tyfusu czy innego paskudztwa były na porządku dziennym, a większość społeczeństwa napie**alała po 16 godzin w fabrykach czy kopalniach za grosze.



Rozumiem, że pojęcie"Warszawa Paryżem Wschodu/Północy" jest Ci zupełnie obce.

Natomiast w 1932/33 na obszarze CAŁEJ Ukrainy umierało miliony ludzi z powodu głodu, OT Twoja wielkość Czerwonych...

DUST DEVIL napisał/a:


PRL miał tą zasługę, że bardzo wyrównał poziom życia obywateli i nawet największa sp***olina mogła się w końcu poczuć jak człowiek. Owszem, w latach 70' i (o wiele bardziej) w 80' państwo zaczęło nie wyrabiać i się sypać, ale do lat 70' ludzie żyli na całkiem wysokim poziomie. :)



Poziom na poziomie bytowania i złudnego dobrodziejstwa, co okazało się po upadku komunizmu.

Właśnie, najgorsza menda, typ Aspołeczny, stawał się pełnoprawnym obywatelem, który to jeszcze dzierżył ważne stanowisko państwowe i gnoił normalnych ludzi.

Bo w latach 70 i 80 zaczęto spłacać pożyczki za które budowało się wielkie nierentowne fabryki i huty, które produkowały bubel, którego nikt nie chciał kupować.

DUST DEVIL

Skoro PRL był taki dobry to dlaczego siedzisz w Edinburgh a nie w Mińsku?

oc...........an

2013-10-15, 00:27
qbcki,
Hrodgar,
ss_adol,
qbcki,
Dranzes,

moje dzieło chaosu uważam za udane. Macie dwie dobre nuty - jedna w nagrodę, a druga na otarcie łez, a ja idę napie**alać w BF4 bo za parę godzin kuhwy zamkną Betę - za komuny to bym miał za darmo gierki k***a wasza mać! :C





Loaloa

2013-10-15, 00:45
To, że Ruscy strzelali "polskim patriotom" w te ich puste łby akurat bardzo się chwali. Te śmiecie chciały wprowadzic katolski zamordyzm, ale wujaszek Stalin stanowczo powiedział "NIET!"

oc...........an

2013-10-15, 01:13
Loaloa napisał/a:

To, że Ruscy strzelali "polskim patriotom" w te ich puste łby akurat bardzo się chwali. Te śmiecie chciały wprowadzic katolski zamordyzm, ale wujaszek Stalin stanowczo powiedział "NIET!"




W końcu znalazłem przyjaciela na tym forum! :3

Aż płakłę z radości :mrgreen:



Razem rozk***imy sadola w dwie sekundy :jejeje:

Samudaripen

2013-10-17, 16:47
Takie coś przeczytałem dziś na stronie gazeta.pl


Cytat:

Oburzenie z powodu rzeźby wyraził we wtorek ambasador Rosji w Polsce Aleksander Aleksiejew. Jego zdaniem rzeźba miała charakter bluźnierczy, obrażała uczucia Rosjan i znieważała pamięć ponad 600 tys. żołnierzy radzieckich, poległych w walce o wolność i niepodległość Polski. Rzeźba, która do czwartku pozostawała w dyspozycji prokuratury, do czasu rozstrzygnięcia, czy artysta nie popełnił wykroczenia, zostanie zabezpieczona przez policję.



wg mnie powinno się solidnie ukarać delikwenta jak mógł obrazić honor radzieckiej armii wyzwoleńczej.

a tutaj rzeźba jeśli ktoś jeszcze nie widział :

SamSobieBogiem

2013-10-17, 16:52
dostajesz piwo... za co? nie wiem co robiłeś, że dopiero się dowiedziałeś, ale zazdroszcze Ci :)

Adrianadernew

2013-10-17, 16:53
Jak mnie rozpie**ala coś takiego : ,, ... do czasu rozstrzygnięcia, czy artysta nie popełnił wykroczenia, zostanie zabezpieczona przez policję. ,,

k***a , albo z góry coś jest wykroczeniem albo nie , a nie k***a siedzi 200 osób za pieniądze podatników i pie**olą debaty czy to wykroczenie czy nie ? Po tygodniu dojdą że jednak nie bo p*zdy nie widać na rzeźbie a za 3 dni im sie odmieni i zioma w kajdany zakują bo wielkie wykroczenie popełnił.
poj***ny kraj, urząd tworzony dla urzędu i z góry wszystko narzucane.

robertico

2013-10-17, 16:59
Nikt go nie zmuszał do tworzenia tak bluźnierczej rzeźby. Ma za swoje.

ProVVe

2013-10-17, 17:05
info o tym juz ktos wrzucał, ale samej rzeźby nie widziałem (wygląda jakby chciał jej łeb uciąć a nie r*chać) leci piwo.