18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polskie potęgi czyli...

Adziooh • 2013-11-25, 18:47
...cudze chwalicie, swojego nie znacie.

Jak wiele jest narzekania na Polskę i na to że nic się tu nie dzieję.
Poniżej to, czym możemy się pochwalić:

1.Owoce

Polska produkuję w jednym sezonie aż milion ton jabłek, co daję nam pierwsze miejsce w Europie natomiast drugię na świecie. Oprócz jabłek, możemy pochwalić się produkcją 127 tysięcy ton Malin.

2.Motoryzacja.

Pomimo tego że nie produkujemy światowej klasy samochodów, możemy pochwalić się rekordową liczbą części zamiennych, które są produkowane właśnie u nas. Oprócz tego, jesteśmy "autobusową potęga".

3.AGD

O dziwo, Europejski sprzęt AGD to w 20% nasza zasługa.
Wyprzedziliśmy pod tym względem Francję i Włochy.

4.Czekolada.

W 2012 roku, produkcja czekolady w Polsce to aż 337tysięcy ton,
oznacza to dla nas miejsce w pierwszej piątce w Europie.

5.Energia wiatrowa.

Podobno jesteśmy krajem, który wytwarza najwięcej energii wiatrowej z nowych członków UE. Jeżeli komuś coś to mówi:
3 682 TWh do 2030roku. Według źródła to podobno spora liczba.

Z racji tego że jestem Polakiem i muszę trochę pomarudzić, dodam od siebie że Polska jest również potęgą jeżeli chodzi o kłamstwa rządzacych.


Źródło

Dorquba

2013-11-25, 18:54
Szkoda że coraz więcej sprzedaje się zagranicznym przedsiębiorstwom.Dobra wstawka, piwo :)

Sayagin666

2013-11-25, 18:55
i największe stado baranów zapomniałeśnapisać - jak można od ponad 20 lat głosować na ten sam układ - PO PIS SLD PSL ?

BongMan

2013-11-25, 18:56
Szwabstwo już się odpowiednio zatroszczyło, wymyślając unijne przepisy, żeby Polska jak najmniej na tym zarobiła.

dth

2013-11-25, 18:58
Fake, sprawdzałem źródło i nie było nic o kłamstwach rządzących, wymyśliłeś sobie to wszystko i próbujesz ludzi zmanipulować.

Adziooh

2013-11-25, 19:01
dth, rozgryzłeś mnie, propaganda!

Nie mogłem znaleźć tego tematu, ale przed Marszem Niepodległości widziałem fajną wstawkę o tym że uciekanie z kraju nie jest dobrym sposobem od ucieczki od problemów, należy zostać w Polsce i pracować o to żeby to Polska stała się lepsza, niestety realia sa troszkę inne.

trabus

2013-11-25, 19:40
Szkoda, że część z tych sukcesów została odniesiona w specjalnie stworzonych kategoriach :D 4 to jakby cieszyć się z zajęcia 5 miejsca podczas gdy startowało 5 uczestników :D Punkt 5 to tak jakby cieszyć się, ze wygrało się wyścig n 100m z człowiekiem bez nóg. Polska ma ogromny potencjał, który leży w gnoju i kwiczy przez buractwo i cebulactwo. Moglibyśmy spokojnie zajmować czołowe miejsca w większości pozytywnych rankingów na świecie. Ale nie okupujemy szczyt list: najbardziej ch*jowe drużyny piłkarskie, najbardziej skorumpowana władza, najwięcej pie**olący bez sensu zamiast się chwycić jakiś konkretnych działań.
Good job!

golip

2013-11-25, 19:47
A co to zmienia skoro i tak nie mam pinindzy :emo:

fuNny

2013-11-25, 19:58
Adziooh napisał/a:



5.Energia wiatrowa.

Podobno jesteśmy krajem, który wytwarza najwięcej energii wiatrowej z nowych członków UE. Jeżeli komuś coś to mówi:
3 682 TWh do 2030roku. Według źródła to podobno spora liczba.




Źródło


Ale wiesz dlaczego teraz sie stawia u nas tyle wiatrakow mimo ze od ch*ja lat palimy wegiel dla energii? Bo merkel sprytnie wymyslila Otóż Unia Europejska chcąc doprowadzić do drastycznego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych przeforsowała projekt "3 razy 20", czyli zmniejszenia do 2020 r. emisji gazów o 20 proc., zwiększenia efektywności energetycznej o 20 proc. i zwiększenia udziału zużycia energii ze źródeł odnawialnych do 20 proc. ogółu.

Ale o co sie rozchodzi?Nie wiadomo, czyli o kase.
Niemcy wymieniaja swoje wiatraki na nowsze czyli musza gdzies stare opie**olic a kto by kupil wiatraczki?No pewnie ten co podpisal papier ze ma ich od ch*ja nastawiac

Co ciekawe, pakietu nie przyjęły, ze względu na ogromne koszty, kraje emitujące najwięcej dwutlenku węgla - USA, Chiny Rosja i Indie, tym samym sprawiając, że szczytne założenia paktu stały się fikcją.

andrewerty

2013-11-25, 21:01
dobra, fajny ranking o naszym kraju, teraz niech ktoś zrobi coś podobnego jak w takim zestawieniu wypadają POLSKIE przedsiębiorstwa.
w sumie nie trzeba robić bo polskich firm już nie ma a takie rankingi napędzają zagraniczne korporacje które wyciągają z Polski kasę a nie wpłacają nawet złamanego grosza podatku.
wk***iają mnie takie rankingi które tylko mydlą oczu pokazując jak to możemy być dumni z tego ile produkujemy itp ale nasz kraj i tak ch*ja wielkiego z tego ma...

Adziooh

2013-11-25, 21:04
trabus, ale widać że mamy właśnie ten potencjał, nieważne( a w sumie bardzo ważne) czy z niego korzystamy, jest coś co mamy swojego. Jest tu jakiś ekspert od gazu łupkowego w Polsce, bo ten temat też jest warty poruszenia.

Tradyt

2013-11-25, 21:41
Teraz koło mnie chcą postawić te pie**olone wiatraki więc jestem trochę w temacie.FuNny ma rację,że przywożą do nas złom z zachodu w Szczecinie go malują i jest jak nówka sztuka.Zajmuję się tym niemiecka firma Votrtex.Poza tym firma ta bierze od naszego rządu ogromne dotacje na ten cel.Czyli podsumowując przywożą do nas złom a my jeszcze im za to płacimy.

ProVVe

2013-11-25, 22:35
Dobra u nas się produkuję... Dawaj nazwy tych firm polskich... Autobusy ostatnio upadła Polska firma a teraz co rządzi Man? RTV-AGD LG, samsung czy jakaś tam inna? "Wiater" jak juz ładnie napisano wyżej zamiast polskiego węgla niemieckie "wiotroki"... Aaaa Panie k***a idź pan w ch*j z ta unią co nas dyma bo rośliśmy w siłę i mieliśmy zajebiste miejsce w Europie (centrum)... Ceny transportu mniejsze rynek zbytu cały zachód, a teraz mamy limity... k***a wolny rynek jak ch*j...

Mrozard

2013-11-25, 22:47
W autobusach, oprócz "polskiej firmy co ostatnio upadła", mamy wszak jeszcze Solarisa, który - jakby nie patrzeć - jest bodajże czwartym producentem autobusów w Europie. Solbus powoli też wychodzi na prostą. Swoje zakłady produkcyjne ma też MAN, Iveco/Irisbus, Scania czy Volvo. Do tego wszystkiego kilka pomniejszych firm, które też coś produkują (ot chociażby AMZ). Z tą potęgą to jednak nieco za dużo powiedziane, ale jak na ogólną produkcję autobusów w naszej części świata, liczby z Polski naprawdę wskazują, że liczymy się na międzynarodowych rynkach.