18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bazoooka

2015-09-09, 14:48
2:58 policjanci chyba myśleli że jak włączą koguty i syrenę to mogą tylko zamknąć oczy i pedał w podłogę

W tym filmiku dużo akcji jest spowodowanym kompletnym brakiem myślenia oraz twierdzeniem że jak się jedzie przepisową prędkością albo mniej to nic się nie stanie i można w międzyczasie np. pisać SMS czy bawić się nawigacją nieważne że deszcz, miasto
PS: Czemu nie ma obowiązkowych zajęć przy zdawaniu prawka na macie poślizgowej( jakoś tak to się chyba zwie), wiem mogę sam sobie pojechać ale to waśnie chodzi o tych co twierdzą "jadę przepisowo i jestem super kieroffcą"

NN93

2015-09-09, 14:53
pisage napisał/a:



Kurdupla z lewej. Zmieniał pas ruchu (chociaż tutaj są zmazane/nie namalowane) i musi ustąpić pierwszeństwa. Kierowca z kamerką zachował się słabo objeżdżając rondo prawym pasem, ale przepisów nie złamał.


Czy jesteś pewny? Czytałem kiedyś o własnie takiej samej styuacji, i o takim samym wypadku i z tego co pamiętam mandatami karane sa obie osoby, nie pamiętam którą dostaje większy mandat, ale za objezdzanie ronda tez jest mandacik ten drugi też dostaje za złą zmiane pasa bo wjezdza na pas tego po prawej, sytyuacja troche dziwaczna

dante990

2015-09-09, 14:56
A ten traktor to wiem gdzie tak driftował (Iława) :)

knoq

2015-09-09, 15:16
NN93 napisał/a:


Czy jesteś pewny? Czytałem kiedyś o własnie takiej samej styuacji, i o takim samym wypadku i z tego co pamiętam mandatami karane sa obie osoby, nie pamiętam którą dostaje większy mandat, ale za objezdzanie ronda tez jest mandacik ten drugi też dostaje za złą zmiane pasa bo wjezdza na pas tego po prawej, sytyuacja troche dziwaczna


jesli przed wjazdem na rondo, nie ma znakow nakazujacych poruszania sie danym pasem w danym kierunku (np dwa pasy w tym prawy to skretu w prawo i jazdy prosto oraz lewy to jazdy prosto i skretu w lewo/zawracania) to kierowca moze sobie objezdzac rondo prawym pasem i nie ma prawa dostac za to mandatu bo zwyczajnie nie jest to zabronione
jest to na pewno bardziej egoistyczne aczkolwiek jesli mam miec ciecia ktory jedzie lewym pasem i w ostatniech chwili pakuje mi sie przed maske probujac wpakowac sie w swoj zjazd, to wole aby objezdzal rondo prawym pasem

usion

2015-09-09, 15:22
Przewijam i oglądam tego motocyklistę na początku, jedno mi przychodzi do głowy - debil. Pewnie jakiś gówniarz na 125cc dorwał sie do dwóch kół. Dzwon 10/10

Loaloa

2015-09-09, 15:29
W zdziczeniu na drogach polactwo szybko dobija do światowej czołówki (czyli do Ruskich).

kardamon

2015-09-09, 15:36
pisage napisał/a:



Kurdupla z lewej. Zmieniał pas ruchu (chociaż tutaj są zmazane/nie namalowane) i musi ustąpić pierwszeństwa. Kierowca z kamerką zachował się słabo objeżdżając rondo prawym pasem, ale przepisów nie złamał.



wg przepisów prawym pasem na rondzie możesz skręcić w prawo lub jechać prosto, a koleś skręcał w lewo lub zawracał..

vihura

2015-09-09, 15:36
Ten w białej astrze chyba trupa wiózł bo jakoś tak dziwnie wieńce zaczęły wystawać po wybiciu szyby :)

KingOfDarkness

2015-09-09, 15:42
kardamon napisał/a:



wg przepisów prawym pasem na rondzie możesz skręcić w prawo lub jechać prosto, a koleś skręcał w lewo lub zawracał..



Zacytuj przepis. Jeśli na rondzie i przed wjazdem na rondo nie ma znaków (albo np jest jeden wjazd a na rondzie dwa pasy) to możesz sobie jeździć dookoła prawym pasem aż Ci się paliwo skończy :D

Zresztą nawet wjazd może być oznakowany a rondo samo w sobie nie, a i tak sprawcą kolizji jest ten, który zjeżdża z wewnętrznego na zewnętrzny i zajeżdża drogę. U mnie jest taka sytuacja, że prawy pas jadący na rondo jest tylko do jazdy na wprost, a zdarzają się ludzie, którzy jadą nim w lewo. Pytałem policjanta o taką sytuacje i dostałem odpowiedź, że nawet jakbym jechał pasem do skrętu w lewo i zajmował sobie pas zewnętrzny, to w przypadku kolizji ja jestem winny, a ten drugi dostaje mandat tylko za skręcanie z nie tego pasa.

kokos_123

2015-09-09, 15:43
kardamon napisał/a:



wg przepisów prawym pasem na rondzie możesz skręcić w prawo lub jechać prosto, a koleś skręcał w lewo lub zawracał..



Niestety tu się mylisz, jeśli mamy do czynienia z rondem niekierowanym ( czyli zwykłym ), można jeździć do woli i prawym i lewym pasem na rondzie.
Parę miesięcy temu, taksówkarze właśnie tym, sposobem protestowali w warszawie.

To "z prawego w prawo lub prosto" to jest etykieta, którą uczą na L-ce, aby usprawnić ruch ( nie jest jednak jakkolwiek prawnie podtrzymane )

Co więcej, nie wolno zjeżdżać na zwykłym rondzie z lewego pasa, najpierw trzeba zjechać na prawy, a dopiero później zjechać z ronda. Inaczej wymuszamy pierwszeństwo.

mathiaz

2015-09-09, 15:44
NN93 napisał/a:


Czy jesteś pewny? Czytałem kiedyś o własnie takiej samej styuacji, i o takim samym wypadku i z tego co pamiętam mandatami karane sa obie osoby, nie pamiętam którą dostaje większy mandat, ale za objezdzanie ronda tez jest mandacik ten drugi też dostaje za złą zmiane pasa bo wjezdza na pas tego po prawej, sytyuacja troche dziwaczna



W Programie "STOP!Drogówka" była identyczna sytuacja i Pan z drogówki stwierdził że ten kierowca to sobie może prawym pasem cały dzień po rondzie jeździć i trzeba mu ustąpić pierwszeństwa.

pve11

2015-09-09, 15:53
pisage napisał/a:



Kurdupla z lewej. Zmieniał pas ruchu (chociaż tutaj są zmazane/nie namalowane) i musi ustąpić pierwszeństwa. Kierowca z kamerką zachował się słabo objeżdżając rondo prawym pasem, ale przepisów nie złamał.




"Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:
do prawej krawędzi jezdni - jeżeli zamierza skręcić w prawo;
do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi - jeżeli zamierza skręcić w lewo."

knoq

2015-09-09, 16:28
@pve11 i w jakim celu ten cytat? wiesz, ze on nie odnosi sie do skrzyzowania o ruchu okreznym? + wiesz, ze zjezdzajac z ronda musisz i tak i tak byc na prawym pasie? @kokos_123 juz o tym wyzej wspomnial

pve11

2015-09-09, 16:34
knoq napisał/a:

@pve11 i w jakim celu ten cytat? wiesz, ze on nie odnosi sie do skrzyzowania o ruchu okreznym? + wiesz, ze zjezdzajac z ronda musisz i tak i tak byc na prawym pasie? @kokos_123 juz o tym wyzej wspomnial


Nie znalazłem do jakich skrzyżowań ten cytat się odnosi akurat, więc skąd informacja? Co do zjazdu, to tak, pod warunkiem że nie jest to rondo turbinowe, gdzie ustępujemy zjeżdżającym z lewego pasa.