18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Henboh

2017-05-04, 18:01
Edek Łomiarz napisał/a:



Obawiam się że jednak miał prawo tam wyprzedzać, bo nic nie wskazuje na to, że jest to skrzyżowanie (brak jakichkolwiek znaków przy wjeździe na główną drogę, główna ma cały czas przerywane). No, chyba że od strony, z której najechał CC był zakaz wyprzedzania, ale tego na filmie nie widać.



To że nie ma znaków, nie oznacza jeszcze, że tam skrzyżowania nie ma. A to co widać nim się zatrzymał, wskazuje, że jest to normalna droga (po prawej miał "obiekt przydrożny" oraz tabliczkę z nazwą ulicy).

żmij

2017-05-04, 18:17
0:56 Przemyśl.
Myślicie, że przemyślał?

Siberian_Meat_Grinder

2017-05-04, 18:35
1:12 - chyba przejazd na DK53 w Jerutach przed Szczytnem - jeździło się kiedyś tamtędy sporo :)

Edek Łomiarz

2017-05-04, 18:55
Henboh napisał/a:



To że nie ma znaków, nie oznacza jeszcze, że tam skrzyżowania nie ma. A to co widać nim się zatrzymał, wskazuje, że jest to normalna droga (po prawej miał "obiekt przydrożny" oraz tabliczkę z nazwą ulicy).



Zgodnie z polskim prawem wszystkie skrzyżowania są równorzędne, chyba że znaki lub sygnały mówią inaczej. Zatem brak znaku "Ustąp pierwszeństwa" od strony nagrywającego może oznaczać jedną z 3 sytuacji:
1. Jest to wyjazd z drogi niepublicznej (np. wewnętrznej) - w takim przypadku nie jest to skrzyżowanie;
2. Jest to skrzyżowanie równorzędne, a więc kierowca z kamerką miał pierwszeństwo przed ciężarówką i CC.
3. Jest to skrzyżowanie, ale zarządca drogi dał ciała lub ktoś ukradł znak - tu już chyba sąd musiałby rozstrzygnąć.
Jeśli coś przeoczyłem, to proszę o naprostowanie mnie.

zonk

2017-05-04, 19:07
Henboh napisał/a:



Głowy nie dam, ale dla mnie wygląda jakby nagrywający wymusił na ciężarówce, która dała po heblach (i odbiła lekko do prawej), a cienias ratował się przed kolizją uciekając na lewy, w drugą kolizję.


Być może tak jest. Chociaż w mojej ocenie ciężarówka specjalnie jakoś nie zwolniła, a cienki zawczasu wyskoczył na lewy pas.

Paprotek

2017-05-04, 19:24
3:15 - komentarz kierowcy :D

Thetus

2017-05-04, 20:25
SQT napisał/a:

Może pora zmienić nazwę na "Cebula za kierownicą"


Niestety nasze polskie prawo jest tak zj***ne że to wina kierowcy który wyjechał z podporządkowanej, mimo że CC nie powinno wyprzedzać .



Nie postawiłbym piwa na to.
Nagrywający ma pierwszeństwo przed ciężarówką, która zwalnia, grzecznie go przepuszczając. W tym samym czasie w głowie właściciela wesoło popierdkującego z tyłu cieniasa, kiełkuje nagła myśl o wyprzedzeniu "zawalidrogi", który nie wiadomo czemu zwolnił. Pewnie się zmęczył. Nieważne - jest okazja, więc rura. No i mamy materialik na sadolka. :)

Ps. W dodatku kierownik niebieskiego pogromcy na ledach miał 100m wcześniej zakaz wyprzedzania i ograniczenie do 40. Sprawdziłem z nudów. ;)

zonk

2017-05-04, 21:12
@up, kolego dlaczego nagrywający na mieć pierwszeństwo przed ciężarówką? Moim zdaniem wyjeżdża z podporządkowanej i niestety właśnie u nas jest tak że musi ustąpić pierwszeństwa nawet tym co jadą nieprawidłowo (Cinquocento).

Edek Łomiarz

2017-05-04, 22:18
@up, po czym wnosisz że wyjeżdża z podporządkowanej? Który znak bądź zasada ruchu drogowego nakazuje mu ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającym z jego lewej strony? ;) Oczywiście na chłopski rozum jest na podporządkowanej, ale zgodnie z prawem ma pierwszeństwo przed tymi po lewej.

Przejrzałem miejsce zdarzenia na Street View i niestety ktoś dał ciała z oznakowaniem. Nic nie wskazuje żeby to miała być droga niepubliczna, a skoro nie ma znaków przed skrzyżowaniem, to obowiązuje równorzędność. Tak jak pisałem wcześniej - albo ktoś dał dupy z oznakowaniem, albo ktoś ukradł znak.

Pistoleroo

2017-05-04, 23:56
3:10 - trasa Wrocław -Świdnica 28.04.2017. Jechałem koło tego wypadku kilka minut później z przeciwnej strony, Paśnik B5 do kasacji, autem podróżowało starsze małżeństwo.

Krzyniu.x

2017-05-05, 09:48
A ten pieszy po wyjściu ze szpitala powinien jeszcze wpie**ol dostać za to ze jest baranem. Kretyn tylko nie rzuci okiem czy coś jedzie na następnym razem pasie.

marcinsud

2017-05-06, 11:42
k***a kolizyjne lewoskręty na skrzyżowaniach z sygnalizacją powinny być zakazane i ch*j nic to ruchu nie poprawia, a przez taką p*zdę życiową co nie umie skręcać od lipca o kulach chodzę i końca nie widać.