18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polskie Drogi #140

Polskie_Drogi • 2019-02-19, 10:47
To właśnie dzięki takim nagraniom wszyscy mamy niepowtarzalną okazję uczyć się na błędach innych.


lysout

2019-02-20, 08:46
Mi to wygląda na jakiś sprzęt do wiercenia studni głębinowych, ew. do przewiertów pod drogami.
Nie to nie jest Leopard w skali 1:3 ;)

bocianoff

2019-02-20, 18:13
UzytnikJutjub napisał/a:

Tylko byś spróbował coś takiego zrobić to kierowca by wysiadł i ci kopa w p*zde zaj***ł. Tak by się skończyło twoje kozaczenie na pasach



Z tego co wynika z nagrania p*zdą jest ten kierowca i nikt więcej, także nie sądzę. Nie mierz wszystkich swoją miarą, stary dziadu.

piero2224

2019-02-21, 13:02
MgrMajster napisał/a:

W zaistniałej sytuacji tak. Pieszy powinien po pierwsze mieć ograniczone zaufanie do kierującego pojazdem, wszak może go nie zauważył, bądź nie byłby w stanie wyhamować przed przejściem. Zwróć uwagę na zaśnieżenie ulicy, a być może i miejscowe oblodzenie. Pieszy powinien wejść na przejście dla pieszych w momencie, kiedy kierujący autem całkowicie by się przed przejściem zatrzymał. Wtedy ma pewność, że jego przejście będzie manewrem bezpiecznym. Ja na miejscu pieszego bym się nie wpierdzialał.



W świetle prawa drogowego odpowiedzialność spoczywa na kierowcy, pieszy po prostu wszedł na przejście dla pieszych (przecież nie wybiegł zza krzaka), warunki drogowe nie mają tu nic do gadania.

Cytat:

wszak może go nie zauważył



Znaku pionowego D-6 też nie widział?


Cytat:

Zwróć uwagę na zaśnieżenie ulicy, a być może i miejscowe oblodzenie.



To co już wcześniej pisałem - jest obledzenie, to jedź nawet 5 km/h, byle wyhamować przed przejściem - odpowiedzialność spoczywa wyłącznie na Tobie.

Aby była jasność, ja rozumiem twoją logikę - oczywiście, że warunki drogowe powoduję pewne ryzyko dla pieszego przy przejściu i musi wziąć pod uwagę możliwość BŁĘDU KIEROWCY.

Każdy policjant po zobaczeniu nagrania uzna winę kierowcy i tyle w temacie. Widzisz pieszego zbliżającego się do przejścia, widzisz znak D-6, ciśniesz po hamulcach - to twój obowiązek.