18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Eleir

2018-11-12, 05:28
To, że ich tak wywala na delikatnych zakrętach przy 50km/h w deszczu to wina 30 letnich opon z biedronki, auta z zawieszeniem od tarpana czy ch*jowego kierowcy? A może kumulacja? Pytam, bo nie mogę sobie tego wyobrazić jak można tak wpaść w poślizg przy delikatnym zakręcie i prędkości max 70.

bloodwar

2018-11-12, 09:32
@Eleir większość to ch*jowe opony, minimum to 1,8 mm a zaleca się wymianę już przy 3 bo każdy milimetr mniej to ileś tam litrów wody na minutę odprowadzonej mniej przy deszczu a Polak jak to Polak - jak na przeglądzie było 1,8 to jeździ cały rok aż druty nie wyjdą "bo przecież nie opłaca mi się wymieniać teraz jak przegląd dopiero za rok"

avic

2018-11-12, 11:11
@up, 2xup - opony to jedno, czym kolega powyżej napisał. Ja się za super drajwera nie uważam, ale basen górniczy w Szczecinie do specyficzne miejsce. Ludzie tam jeżdżą szybciej niż powinni, a do tego droga jest specyficznie ukształtowana. Inna jest trakcja przy jeździe pod górkę, inna z górki. Do tego dochodzi balans masy pojazdu - jak odpuścisz gaz, w momencie gdy zaczyna się jazda z górki - o wiele łatwiej o taką akcję - dociążasz przód, tył jest "lżejszy". I wiele, wiele innych podobnych czynników...

borsq

2018-11-12, 19:56
0:54
Klasyk że Szczecina, czyli okolice pętli tramwajowo - autobusowej na Basenie Górniczym.
Dziesiątki wypadków, kilka ofiar śmiertelnych (głównie na słupach trakcji tramwajowej) a wystarczy tylko, żeby spadło trochę deszczu i natychmiast jakiś kretyn się rozpieprza. Sam osobiście w ostatnią drogę odprowadzałem 3 trupków tam zabitych.