18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polskie Drogi #107

Polskie_Drogi • 2017-12-29, 10:34
Te same błędy, te same mechanizmy powstawania niebezpiecznych sytuacji – zmieniają się tylko miasta, ulice, samochody i kierowcy.
Sto siódmy raz – ku przestrodze...

saves

2017-12-29, 20:19
Janóż napisał/a:

@saves
Jesteś kretynem. Rowerzysta miał zielone światło, babka skręcała z przeciwka, wiec miała idealną widoczność w kierunku z którego jechał rower. Podciąganie pod tą sytuację Twojej opinii nt. PRD jest moim zdaniem bezsensowne. A po drugie fakt, że nie potrafisz dostrzec rowerzysty jadącego przez przejazd dla rowerzystów, nie najlepiej świadczy o Tobie jako kierowcy.



A gdzie debilu napisałem, że rowerzysta nie miał pierwszeństwa??? Miał. Wina kierowcy jest bezdyskusyjna. Mówię tylko, że przepis pozwalający na przejazd jest idiotyczny. Powinni przeprowadzać rowery. Co do przejazdu, koło mnie ścieżka wyskakuje zza szpaleru drzew. Za chińskiego boga nie zobaczysz rowerzysty, jeśli na nią nie wjedziesz. Gdy akurat jedzie, wbije ci się w samochód jak ten na filmie.

czerczil

2017-12-29, 21:12
baba w czinkłeczento hahahahahhahah

lysy_wujek

2017-12-29, 22:06
No! W końcu ktoś przywalił w szeryfa, pięknie :) :-D

~Velture

2017-12-29, 22:46
Doj***liście się do rowerzysty ale bardziej wk***ia mnie akcja na parkingu.
Ciężko k***a zaparkować 20 metrów dalej i przejść z buta? Parking zaj***ny to staniemy sobie po środku bo przecież "tylko na chwilkę" idzie się coś zrobić. ch*j z tego, że inni nie wyjadą bo ja jestem najważniejszy.

Michal_Blady

2017-12-29, 23:15
Jako głównie zapalony rowerzysta (jeżdżący cały rok, bez względu na warunki) oraz także kierowca stwierdzam, że pierwszeństwo na przejazdach dla rowerów to najgłupsze możliwe prawo w PRD... Co z tego, że mam pierwszeństwo jeżeli w konfrontacji z samochodem nie mam jakichkolwiek szans. Przejazdy dla rowerów jak najbardziej ale bez pierwszeństwa! Sam przejeżdżając przez przejazd zawsze ustępuję pierwszeństwa autom... Kij z prawem, bezpieczeństwo najważniejsze.

Krell

2017-12-30, 00:07
@saves
w takim razie twoim tokiem rozumowania stado... dla tego kto wymyślił przepis, że samochody mogą przejeżdżać przez przejście dla pieszych czyli skrzyżowanie ew. nawet samo skrzyżowanie, z drogą innego rodzaju w tym wypadku droga rowerowa już pomijam fakt sygnalizacji świetlej, czemu ty nie przeprowadzisz swojej fury, bo przecież może się zdarzyć ze jak ty będziesz jechał na skrzyżowaniu prosto to jakiś inny miś o mały rozumku będzie skręcał w lewo i dojdzie do kolizji to wychodzi że twoja wina bo jechałeś a nie przeprowadziłeś (przepchnąłeś)

kl3juuu

2017-12-30, 00:23
A mnie, k***a dziwi to, że można być aż tak lekkomyślnym żeby otworzyć drzwi samochodu na tzw. "oścież" w ogóle nie patrząc w lusterko, czy wzdłuż drogi jedzie inny pojazd :D Totalny brak pomyślunku, z pozdrowieniami dla pani z 2:24 :D

greony12

2017-12-30, 02:55
saves napisał/a:

Stado murzyńskich ku*asów w dupę temu, kto wymyślił przepis pozwalający na przejazd rowerem przez ulicę na ścieżce rowerowej. Parę razy miałbym podobną sytuację, bo rowerzyści zapie**alali ile sił w mięśniach i najzwyczajniej nie było ich widać. Pedalarz na glebie = piwo.



Stado murzyńskich ku*asów w dupę temu, kto nie zatrzymuje sie za pasami i nie rozgląda sie. Parę razy miałbym podobną sytuację, bo kierowcy zapie**alali ile fabryka dala i najzwyczajniej mysla ze każdy na nich poczeka jak mina a potem problem i hejty. autop*zda za kraty

saves napisał/a:



Mówię tylko, że przepis pozwalający na przejazd jest idiotyczny. Powinni przeprowadzać rowery. Co do przejazdu, koło mnie ścieżka wyskakuje zza szpaleru drzew. Za chińskiego boga nie zobaczysz rowerzysty, jeśli na nią nie wjedziesz. Gdy akurat jedzie, wbije ci się w samochód jak ten na filmie.




a dla mnie to przepisz z wolna strzałkom to kiepski pomysł, powód?
1) kierowcy często to traktują jako zielone pełne nie dopuszczenie (przykładem jest taxi)
2) jak czerwonem = stoi nie zapieprza 20-50km/h bo zielona strzałka
3) za ścieżką jest znak ze jest rower na drodze (a ze rower szybszy od pieszego) = większa ostrożność
4) często kierowcy uważają się za panów na drodze gdzie nawet pie**olony pieszy nie ma prawa przechodzić nawet na paszach

bocianoff

2017-12-30, 03:33
@up

Się pisać jełopie naucz, a potem się łap za samochody i rowery.

tomeekcz

2017-12-30, 17:33
unia, czyli prędzej znikną strzałki w miejscach gdzie jest ścieżka, niżeli rowerzystom każą rowery przeprowadzać =d

soaskudi

2017-12-30, 17:39
a fucking Idiots

greony12

2017-12-31, 03:28
bocianoff napisał/a:

@up

Się pisać jełopie naucz, a potem się łap za samochody i rowery.



faktyczne, jakieś literówki ważniejsze niż argument i racjonalność

kokos_123

2017-12-31, 14:57
@saves - najbardziej idiotyczny przepis jaki jest, to zielona strzałka przy przejazdach rowerowych z sygnalizacją świetlną, przecież to jest k***a idiotyzm do kwadratu :shock:
Idioci dopiero jak kogoś zabiją na danym skrzyżowaniu, lub po kilku potrąceniach, ściągają takie strzałki.