18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polskie Drogi #101

Polskie_Drogi • 2017-10-24, 09:41
To właśnie dzięki takim nagraniom wszyscy mamy niepowtarzalną okazję uczyć się na błędach innych.

flaszka

2017-10-24, 10:08
druga sytuacja , dlaczego nei jechał na długich?

Volfodzio

2017-10-24, 10:40
@up bo w BMW domyślnie służą tylko do poganiania auta poprzedzającego, skąd miał wiedzieć, że mogą się przydać do jazdy w nocy?

Br...........ń

2017-10-24, 11:18
Ten pies co wyleciał z bagażnika pewnie pomyślał że właściciel już go nie chce

bloodwar

2017-10-24, 12:29
@up up up - przy takim zapie**alaniu krętą drogą nawet ksenony by mu nie pomogły

radek225

2017-10-24, 13:05
* 15s - dodałbym gazu w podłogę i rozjechał naj***nego chwasta. Każdy sąd by mnie uniewinnił. Nawet pijąc do nieprzytomności nigdy czegoś podobnego nie odj***łem. Albo nocowałem u kogoś nawet na podłodze, albo byłem w stanie wrócić sam, albo ktoś mnie odprowadzał, albo taksówka. Na takie zachowanie nie ma racjonalnego wytłumaczenia. Patologia i tyle.
* 30s - jego wina i tyle. Jedziesz nocą? Nic nie widzisz i nie masz pełnego obrazu sytuacji? Po ch*j zapie**alać? Zbawią Cię te 2-3 minuty później tam, gdzie jedziesz?
*42s - pie**olony wieśniak w Audi. Typowe wymuszenie pierwszeństwa na rondzie.
*1.05 - Codzienność w Warszawce - siedzenie drugiemu na dupie. Znam typa, który siedzi na dupie z odstępem 1m i jeszcze SMSa w trakcie jazdy pisze. A potem płacz i wielkie zdziwienie, jak ktoś musi nagle zahamować.
* 1.25 - co kierowało tym pacanem w Nissanie? Jedzie typ szybko, pewnie, a ten mu wyskakuje tuż przed maską. Prawo jazdy w Laysach, czy Cheetosach znalezione?
* 1.50 - WTF!? Pewnie ten, co wjechał mu w dupę pisał SMSka albo ustawiał radio. Kierujesz? Masz patrzeć na drogę.
* 2.15 - pewnie słupek miał w martwym polu. No, niestety, zdarza się czasem najlepszym.
* 2.45 - droga w lesie to nie autostrada k***A MAĆ! Jeden i drugi siebie warci.
* 2.55 - debil z audi powinien pojechać swoim szroto-ulepem na najbliższe złomowisko i tam zezłomować swój automobil. Jak można jechać środkiem to raz, a dwa jebnąć w kierującego z naprzeciwka, gdy ten już praktycznie stał? :ks_homer:
* 3.10 - typowe polactwo-cebulactwo. Naprawmy coś dopiero, jak się już naprawdę sp***oli. Zamek od klapy bagażnika zanim się tak otworzy, daje wyraźne syndromy, że się sp***olił. Jedym z nich jest nie zamykanie się, jak naciśniesz na kluczyku centralny. Wszystkie drzwi zamknięte, tylko od bagażnika otwarte. Dopiero za 5 razem się zamknie, albo i to nie. Ale po ch*j naprawiać! Jedzie? Jedzie!
* 3.40 - kierujący osobówką miał więcej szczęścia niż rozumu. Jakby ta ciężarówka zaj***ła mu w drzwi, albo bok, dziś najprawdopodobniej leżałby 1.5-2m pod ziemią. Lusterka, lusterka i jeszcze raz LUSTERKA!
* 4.10 - wyprzedasz DOPIERO WTEDY, jak masz 100% pewność, że z przeciwległego pasa nic nie jedzie. Jak jedzie sznur aut, albo nie jesteś pewien tego, czy lewy pas jest wolny to jedziesz swoim nawet i 100km.
* 4.40 - klasyk. Dosłownie klasyk. Dostawczak stoi na swoim pasie, chcesz przejść, ale samochód zasłania ci widok. Co zrobić? Wtargnąć na jezdnię! No co? Jestem na przejściu, to chyba mogę, nie? Przecież przy przejściu kierujący mają zachować szczególną ostrożność. A kierujący z drugiego pasa to Superman, więc ma rentgen w oczach, i widzi, że za samochodem jaśnie Pan/Pani (na filmie nie widać) szykuje się do przejścia. Mam nadzieję, że potrącenie miało swój finał w szpitalu, a potrącony debil zabulił za uszkodzenie auta, które w niego wjechało.
* 5.05 - Sk***ysyna z Focusa wyhłostać murzyńskim ku*asem po mordzie. Nie dość, że jazda na suwak to dla niego fizyka kwantowa, to jeszcze dodaje gazu tuż przed zwężeniem drogi i wpie**ala się przed kogoś.
* 5.20 - co to k***a miało być? Pijany, naćpany, czy wysiadły hamulce? Naprawdę, niektóre rzeczy są dla mnie zagadką.
* 5.45 - naprawdę, nie rozumiem ludzi, którzy NA ŚRODKU drogi cofają i wpie**alają się w maskę samochodu stojącego tuż za nim. Tak ciężko spojrzeć w lusterko wsteczne do jasnej cholery? Po coś ono k***a w tym samochodzie wisi i ma ono określoną funkcję.
* 6.05 - ktoś mi powie, co tu się odjaniepawliło? Po pierwsze to jest coś takiego jak wycieraczki. Po drugie na ch*j ten drugi stanął na środku drogi? A po trzecie to jak można widząc dwa auta na środku drogi wjechać w nie?
* 6.40 - dowód na to, że nie tylko kierowcy BMW mają trwale uszkodzony mózg. Już nie raz zauważyłem, że każdy, kto ma drogą, w miarę nową furę na wypasie to żyje w przeświadczeniu, że wszyscy na drodze to j***ny plebs, a jego przepisy właściwie nie obowiązują. Jeszcze nie widziałem, by kierowcy topowych Mercedesów, Audic, BMW, czy innego drogiego ciaciarajstwa jechali, jak przepisy każą. Skakanie z pasa na pas, jazda za szybko, kierunkowskazy? Kto z tego korzysta, chyba tylko cioty.
* 7.10 - kierowca Vaneo jeśli jest daltonistą, powinien udać się do najbliższego Urzędu Miasta i oddać lejce. Stanowi tylko zagrożenie na drodze.

j4bolbp

2017-10-24, 14:32
radek225, co do 42 to bym polemizował. pewnie fajfus w niebieskim szrocie jechał bez kierunkowskazu ( tak wiem, że nikt do końca nie wie jak ich używać) ale w pewnym momencie widać jak auto na rondzie przyspiesza i nawet nie myśli o zahamowaniu dopóki nie przypie**oli i nie zarobi na zalepienie dziur w podłodze ^_^

radek225

2017-10-24, 15:23
@j4bolbp - nie ma to żadnego znaczena. Teoria jest taka, że dopóki ktoś znajduje się na rondzie i go nie opuszcza, ma pierwszeństwo, a reszta powinna czekać, aż on zjedze z tego ronda. W teorii też powinieneś się zatrzymać na czerwonym świete ze strzałką, ale w praktyce kto to robi? Wina kierowcy Audi jest bezsprzeczna. Wj***ł się na chama przed Citroena, gdy ten JUŻ znajdował się na rondzie.

Jetix

2017-10-24, 15:28
@j4bolbp Co masz na myśli, że jechał bez kierunkowskazu? Na rondzie dajemy kierunek dopiero w momencie, gdy mamy je opuścić. Wina tylko i wyłącznie tego co sie wpie**olił na rondo.

Argeusz

2017-10-24, 15:59
radek225 napisał/a:

* 15s - dodałbym gazu w podłogę i rozjechał naj***nego chwasta. Każdy sąd by mnie uniewinnił. Nawet pijąc do nieprzytomności nigdy czegoś podobnego nie odj***łem. Albo nocowałem u kogoś nawet na podłodze, albo byłem w stanie wrócić sam, albo ktoś mnie odprowadzał, albo taksówka. Na takie zachowanie nie ma racjonalnego wytłumaczenia. Patologia i tyle.



Mój znajomy potrącił pie**olonego naj***nego chwasta w nocy, wybiegł z krzaków zataczając się prosto pod koła. Przednia szyba rozj***na, reflektor, maska wgnieciona. Wszystko nagranie, ale niestety typ miał te szczęście, że wbiegł na pasy i znajomy musiał wybulić 2,5 tysiąca na takiego śmiecia.

baxter

2017-10-24, 16:14
@Jetix
a co jakby włączył przed rondem kierunkowskaz w lewo - wtedy inne auta by wiedziały gdzie chce jechać i tamten może by się nie wpie**olił przed nim - nie rozumiem tej niechęci niektórych do korzystania z kierunkowskazów

radek225

2017-10-24, 16:21
Argeusz napisał/a:



Mój znajomy potrącił pie**olonego naj***nego chwasta w nocy, wybiegł z krzaków zataczając się prosto pod koła. Przednia szyba rozj***na, reflektor, maska wgnieciona. Wszystko nagranie, ale niestety typ miał te szczęście, że wbiegł na pasy i znajomy musiał wybulić 2,5 tysiąca na takiego śmiecia.



Mógł dodać gazu i go zabić. Wtedy skończyłoby się tylko na zniszczonym samochodzie, a jeszcze samochód naprawiłby na koszt rodzinki najebańca. Najgorsze jest to, że osoby nietrzeźwe mają rozluźnione mięśnie, przez co wytrzymują obrażenia, przy których osoba trzeźwa dawno byłaby połamana.

SpeedyG

2017-10-24, 16:33
0:42-1:00
Kierowca ewidentnie kupił kamerkę, żeby w razie wymuszenia przyj***ć swoim szrotem i wymusić jak najwięcej kasy z odszkodowania, albo z dogadania.
Wartość kamerki stanowi pewnie 50% wartości tego starego citroena, więc nie widzę innego sensu tej kamerki.

Henboh

2017-10-24, 16:41
Argeusz napisał/a:



Mój znajomy potrącił pie**olonego naj***nego chwasta w nocy, wybiegł z krzaków zataczając się prosto pod koła. Przednia szyba rozj***na, reflektor, maska wgnieciona. Wszystko nagranie, ale niestety typ miał te szczęście, że wbiegł na pasy i znajomy musiał wybulić 2,5 tysiąca na takiego śmiecia.



Pieszemu nie wolno wchodzić nawet na przejście pod jadący samochód (tzw wtargnięcie). Gdyby to był 2-3 pas, można by polemizować, ale jeśli wlazł bezpośrednio na pierwszy pas, to nie ma o czym dyskutować, wina pieszego nawet trzeźwego. Do tego "z krzaków" dyskwalifikuje winę kierowcy (ba jeśli przejście to nie powinno tam być nic co ogranicza widoczność).

PoRD
"Art. 14.
Zabrania się:
1.wchodzenia na jezdnię:
-bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
-spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;"


Albo znajomy coś bredził i wszystko wyglądało inaczej albo go w sądzie wyr*chali "pierwsza klasa".

baxter napisał/a:

@Jetix
a co jakby włączył przed rondem kierunkowskaz w lewo - wtedy inne auta by wiedziały gdzie chce jechać i tamten może by się nie wpie**olił przed nim - nie rozumiem tej niechęci niektórych do korzystania z kierunkowskazów



Jasne, prawidłowe używanie kierunków to podstawa, której większość kierowców nie opanowała, ale brak kierunku nie zmienia faktu kto ma pierwszeństwo. Podobnie by było, gdyby miał prawy kierunek, a mimo to nie zjechał, winny byłby wjeżdżający na rondo.
Plus należy rozróżnić ronda tradycyjne od turbinowych (ale to nie w tym temacie).

lordindycznik

2017-10-24, 17:11
najlepsza akcja to ta 1:36 hahahaha :D czemu ma awaryjne :D