18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski supersamochód

nikos • 2010-11-20, 18:33
Polski super samochód (produkcja w Polsce i konstrukcja zaprojektowana przez polaka)

Nie ten filmik nie jest sadystyczny. Wrzucam go żeby ludzie którzy twierdzą że nasza motoryzacja jest do dupy zobaczyli że to nie prawda.

I żebyście zobaczyli że to jest ZAJEBISTY samochód :D

~Vuko

2010-11-22, 20:43
mcmt napisał/a:

Moze za kilka lat wyrobia dobra marke.


Już są marką. U nas o nich cicho, ale w choćby Francji czy Wlk. Brytanii jest echo o Naszych samochodach.

axtxn

2010-11-22, 20:50
zawlo napisał/a:

Polak potrafi:)



"(...)Wiemy już wszystko na temat elektrycznego Audi R8. Ciekawostką jest fakt, że za wygląd samochodu odpowiedzialny jest między innymi polski projektant Kamil Łabanowicz(...)"

krzychu1388

2010-11-22, 21:50
czarnyrlz napisał/a:

Obejrzyjcie odcinek TG (TopGear) z tym autem i się dowiecie jaki to niby polski samochód...




daj linka bo nie mogę znaleźć

mcmt

2010-11-22, 22:34
czarnyrlz napisał/a:

Obejrzyjcie odcinek TG (TopGear) z tym autem i się dowiecie jaki to niby polski samochód...


Wlasnie chetnie bym posluchal zrzedzenia Clarksona w tym temacie.

NiggaFromNR

2010-11-22, 23:27
axtxn napisał/a:

"(...)Wiemy już wszystko na temat elektrycznego Audi R8. Ciekawostką jest fakt, że za wygląd samochodu odpowiedzialny jest między innymi polski projektant Kamil Łabanowicz(...)"



znając życie to pewnie zaprojektował klamki

ZooL

2010-11-22, 23:36
ale trzeba byc niesamowicie popie**olonym zeby za cene boxstera s z kompresorem i ladnym wyposazeniem kupic to cos.

gitarzysta_18

2010-11-29, 09:58
Miałem okazje oglądać ten samochód. Jeden taki egzemplarz jest w Bielsku w fabryce BOSMAL. Autko ma doczepiany dach, silnik z Corvety i jest bardzo drogi ale podobno dobrze sie nim jezdzi. Według mnie głowa jest bardzo narazona na na uszkodzenia popatrzcie w 05:01 na lewo od zagłowka. łatwo sie uderzyc w tą metalową cześć prawa? auto ma jednak sporo wad

mcmt

2010-11-29, 11:14
ZooL napisał/a:

ale trzeba byc niesamowicie popie**olonym zeby za cene boxstera s z kompresorem i ladnym wyposazeniem kupic to cos.


:facepalm:
Nie jest recznie wykonywany i rzadki. Boxster, czyli najbiedniejsze Porsche zaczyna sie od 200.000pln w wersji S :roll: . Dodatkowo bedzie mial oczywiscie nieporownywalnie gorsze osiagi od Leoparda.
Jest za to bardzo duzo samochodow drozszych, majacych nawet gorsze osiagi od seryjnych. Reczne wykonanie jest badzo drogie dzisiaj.

gupichuj

2013-01-04, 18:27
Z wikipedii: "Na początku roku 2008 kontrolę nad firmą Leopard przejęła niemiecka firma CAR Technology GmbH z Kolonii należąca do Manfred'a Fries'a i nie zajmująca się dotąd produkcją, a jedynie projektowaniem samochodów. CAR Technology wykupił 51% akcji Leopard Automobile. Jednym z celów przejęcia jest rozgłos, jaki ma przynieść niemieckiemu biuru inżynieryjnemu nabycie nowej marki."

ps. wie ktoś może ile już powstało sztuk? Podają kilkanaście rocznie ale dokładnie?
ps2. biorąc pod uwagę utratę wartości z biegiem czasu to lepiej kupić leoparda niż porsche.

Mr.Benny

2013-10-07, 14:44
To oto cudo produkowane jest w Mielcu. Tak, w naszym polskim Mielcu. Zresztą, k***a innego nie znam.
Tak czy inaczej silnik tego potwora ma ponad 400 koni, pojazd setkę osiąga w 4 sekundy, a prędkość trzeba mu było ograniczyć elektronicznie do 250 km/h.
I Ty sadolu możesz go mieć za jedyne 130.000euro.
Dobra, żartowałem. Nawet gdybyś sprzedał własne dzieci na eksperymenty medyczne to nie byłoby Cię stać. Ale na zdjęcia luknąć można. Tym bardziej, że to polski wytwór.

Rocznie fabrykę opuszcza 20 sztuk.

buszta2

2013-10-07, 14:48
Miło że polska rzecz ale za bardzo chcę być Morganem.

longlong7

2013-10-07, 14:51
w tym aucie nawet śrubki nie są Polskie:
Leopard Automobile AB
Data założenia 1995
Lokalizacja Szwecja, Trelleborg
Fabryka: Polska, Mielec
Siedziba Dalaslingan 1, SE-231 32

wygląd zerżnięty z Morgana, nazwa również brytyjska, jaguar=leopard, mogła by być mniej kocia, silniki z merca jak i przeniesienie napędu...
w 2008 kontrolę nad firmą Leopard przejęła niemiecka firma CAR Technology GmbH z Kolonii należąca do Manfred'a Fries'a i nie zajmująca się dotąd produkcją, a jedynie projektowaniem samochodów.

Do czego zmierzam?
fabryka tego leoparda działa jak każda inna fabryka czegoś w naszej Polsce, wielki ch*j że współwłaścicielem jest jakiś Polak kiedy pracownicy zarabiają 1600zł do tego pewnie na śmieciówkach a cała forsa ze sprzedaży aut jest pompowana za granice k***a

Mr.Benny

2013-10-07, 14:57
Nie chcę Wam wcisnąć, że cała konstrukcja jest polska bo wiadomo, że u nas nie produkuje się np. nawigacji czy czegokolwiek innego ale konstrukcja to wymysł naszych rodzimych inżynierów. Można...?

raynox

2013-10-07, 15:56
fajnie wygląda, szczególnie czarny