18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski Narodowy Kościół Katolicki

AgentGrzesiek • 2013-07-18, 22:55
Ponieważ jak wszyscy (prawie ) sadole uwielbiam tematy religijne wytworzyłem mój własny.

Dziś badamy pradawne wierzenia nazywane "polskim katolicyzmem". Liczni wyznawcy nazywani są przez bezbożników katolami lub moherami.
W co jednak wierzą ?
O co tu chodzi ?
Postaram się przedstawic temat jako osoba bezstronna jednak zainteresowana tematem. Spędziłem wiele lat wśród katoli (ba!!!! nawet sam byłem wyznawcą) więc posiadam już pewien zasób wiedzy na ten temat.

Omawiając panteon bóstw należałoby zacząć od trzech najważniejszych.

1.
Najważniejszym i najpotężniejszym z bogów, posiadającym najwięcej miejsc kultu tj. pomników, kapliczek itp. jest Papież Polak. Tu trzeba przyznać że religia ta ma pełne podstawy w faktach gdyż Papież Polak jest postacią historyczną. Wyznawcy wierzą, że Papież Polak zanim został papieżem był zwykłym człowiekiem. Więcej na ten temat dowiecie się z dzieł "Człowiek, który został papieżem" oraz "Papież, który został człowiekiem". Bardzo podkreślana jest dualna: papiesko-ludzka natura Papieża Polaka. Papież zarówno za swojego życia jak i potem wielokrotnie pokazał swoją moc powodując liczne wyzdrowienia ze śmiertelnych chorób.


2.
Maryja Królowa Polski (zwana także Bozią) to kolejne bóstwo, tym razem kobiece. To partnerka Papieża Polaka ,którą Papież ukochał najbardziej. Nigdy nie wspomina się o tym czy doszło do konsumpcji związku, jednak trzeba pamiętać że katolik to człowiek wstydliwy i nie wspomina o "takich rzeczach". Dla wyznawcy wielką wartością jest wstrzemięźliwość i dziewictwo - Maryja na przykład posiada potrójne dziewictwo (jakkolwiek to zabrzmi).
Maryja jak to kobieta jest bóstwem opiekuńczym ale i dość figlarnym. Ona najczęściej z całego panteonu manifestuje się i objawia, bywa że w całkowicie zaskakujący sposób. Mogą to być nawet pnie drzew , zacieki na ścianach itp.

tu przykład :
Przykładowe objawienie

Maryja z pochodzenia nie jest Polką jednak z uwagi na miłość do Papieża Polaka bardzo ukochała Polskę. Pamiętajmy też, że jest Królową Polski stąd też jest oczywistością, że objawienia najczęściej zdarzają się w naszym kraju.


3.
Jezus Chrystus Król Polski to kolejna osoba boska. Jest on synem Maryji. Nominalnie jest on królem jednak biorąc pod uwagę sympatię wyznawców zajmuje on dopiero trzecie miejsce. Dużym uznaniem Polaków cieszy się jego moc zamiany wody wino jednak objawienia lub manifestacje jego boskiej mocy zdarzają sie rzadko.
Grupy przeciwne katolicyzmowi przypisują Jezusowi pochodzenie semickie (żeby nie powiedzieć żydowskie :shock: ). Nie jest to jednak prawda gdyż jego matka - Maryja jest naturalizowaną Polką , kto zaś jest ojcem to chyba już jest jasne wobec tego co napisałem. To też cecha charakterystyczna tej religii: są takie sprawy o których nie ma potrzeby głośno mówić a jednak każdy katolik o nich wiedzieć powinien.
Tron polski należy się tylko Polakowi.

teraz krótkie omówienie pomniejszych bóstw:

4
Szatan ,bóstwo przedstawiane jako człekokształtne lecz z nadmiernie owłosioną dolną połową ciała.
Jest to bóstwo nieprzychylne polskim katolikom.
Właściwie zastanawiałem się czy nie umieścić go wśród najważniejszych bogów. Jego żywotność i częstość objawień zdecydowanie przewyższa możliwości Jezusa. Wyznawca musi bardzo się pilnować, unikać wielu zakazanych czynności by nie zwrócić na siebie uwagi Szatana. Jednak szatan nigdy nie wejdzie do głównego panteonu z uwagi na wrogie nastawienie wobec Polski.

5
Święci i błogosławieni jest ich ogromna ilość. To już jednak wyraźnie niższa klasa. Ich kult jest regionalny jednak niektórzy są w stanie wygenerować jakieś tam pomniejsze uzdrowienie.

6
Pambuk znany także jako bóg ojciec
Starożytne bóstwo, kiedyś szerzej wyznawane, dziś jego znaczenie znacznie spadło. Odnoszono się do niego głównie w zaklęciach ochronnych typu:
"niech cie Pambuk prowadzi"
"niech Pambuk ma ciebie w opiece"
Bóstwo może dość ciekawe jednak odchodzi w zapomienie, prawdopodobnie z uwagi na znikomą skuteczność zaklęć.


7
Aniołowie
pomiejsze duchy ochronne, bez znaczenia


8
Duch święty no niby jest takie coś ale nikt nie wie za bardzo po co

to juz chyba wszystko dziękuję za uwagę :D

Smutas

2013-07-18, 23:15
Ja pierdziu... Następny, którego mamusia za mocno biła po głowie...

mansonszatan

2013-07-18, 23:34
@up
Miło, że opowiadasz nam historię swojego życia

bialyjelen2

2013-07-18, 23:35
Naród bez religii nie istnieje, wbijcie sobie to do głowy rurkowce!

tomiknn

2013-07-18, 23:44
łohoho, miało być chyba zabawne a jest prymitywne. Koledzy menele spod sklepu pewnie zachwyceni.

Loaloa

2013-07-18, 23:49
Bez religii jej kapłani musieliby się zabrać do uczciwej pracy. A więc marsz do kościoła. pamiętajcie - zawartość tacy ma szeleścić, nie pobrzękiwać.

Hrodgar

2013-07-19, 00:27
Ja tam wolę stary, 1000 letni, polski katolicyzm, niż obcy islam, lub euro-poprawność.

AgentGrzesiek

2013-07-19, 00:38
Hrodgar napisał/a:

Ja tam wolę stary, 1000 letni, polski katolicyzm, niż obcy islam, lub euro-poprawność.



niech nas Pambuk obroni!!!!!!!! :mrgreen:


bialyjelen2 napisał/a:

Naród bez religii nie istnieje



to jest racja
nie jestem przeciwny religii
a wręcz przeciwnie nie mam nic naprzeciwko :-P
chodzi mi bardziej o to ,że religia z czasem ewoluuje i to jest bardzo dobre :mrgreen:
wiadomo, zmieniają się potrzeby wyznawców ich spojrzenie na świat itp.
uważam, że powinniśmy dążyć do czegoś takiego:



oczywiście to niedościgniony ideał, ale kiedy widzę takie wydarzenie to wiem, że idziemy we właściwym kierunku!!! :mrgreen:


zypon

2013-07-19, 00:48
@ bialyjelen2
"Naród bez religii nie istnieje, wbijcie sobie to do głowy rurkowce!"

Łomatko gdzieś się nauczył takich wzniosłości ?

ja...........ax

2013-07-19, 01:25
@up na lekcjach religii ii lekcji indoktrynacji, bo tego gówna które wkładają wam do głowy od gimnazjum historią bym nie nazwał

Jerzy_Michał

2013-07-19, 03:15
AgentGrzesiek napisał/a:

nie jestem przeciwny religii
a wręcz przeciwnie nie mam nic naprzeciwko



Proszę, powiedz mi, że ten fragment to jakiś żart...

Cytat:

Bez religii jej kapłani musieliby się zabrać do uczciwej pracy. A więc marsz do kościoła. pamiętajcie - zawartość tacy ma szeleścić, nie pobrzękiwać.



A dlaczego uważasz, że teraz nie wykonują uczciwej pracy?
Zostawmy na boku biskupów, bo to inna bajka. Spójrzmy na zwyczajnych duchownych, zwykłego proboszcza, wikarego, kleryka, plebana...
Co robią nieuczciwie? Ściągają haracz? Nie. Kradną? Nie. Nie płacą podatków? Płacą.
Oczywiście twój postępowy umysł twierdzi, że ludzie nie dostają nic w zamian, ale to nieprawda. Oni dostają to, po co przyszli. Widocznie było im to potrzebne. Nikt ich nie zmusił do płacenia. Zdarzają się owszem, pazerne klechy, ale nie jest to większość, chociaż twoje ulubione media twierdzą, że jest inaczej.

Co jednak wynika pozytywnego z ich działalności? Ano np. pomoce dla ubogich parafian, sekcje sportowe, coby się dzieciaki nie nudziły, koła dyskusyjne, organizacje wycieczek, misje w rozmaitych krajach, niejednokrotnie skonfliktowanych, cierpiących głód i niedostatek. Wierz w to, lub nie, ale kościół katolicki to jedna z największych organizacji charytatywnych na świecie i tłuste biskupy, czy kilku pazernych proboszczów tego nie zmieni.

Księża wykonują o wiele lepszą robotę, od urzędasów, które chcą wyłącznie naszych pieniędzy, czy od twojego ulubionego Palikota, Grodzkiej i Biedronia.

A bez religii chrześcijańskiej nie byłoby cywilizacji łacińskiej.

osobliwy nick

2013-07-19, 07:32
Konstatacja autora wątku to niestety smutna prawda. Sam bym lepiej tego nie opisał. Co istotne przy takich okazjach najbardziej oburzają się Ci którzy najwięcej mają za uszami.

McMenel

2013-07-19, 07:52
Piwo za doskonałe oddanie folkloru religijnego w Polsce. bialyjelen2 a ty z seminarium się urwałeś ??

ex32

2013-07-19, 07:59
bialyjelen2 napisał/a:

Naród bez religii nie istnieje, wbijcie sobie to do głowy rurkowce!



Szwecja, Dania, Norwegia, Japonia, Czechy ... Kraje gdzie ateistów jest najwięcej

Bardzo dobrym przykładem państwa religijnego jest Iran. U nas by tak samo wyglądało gdyby czarni dostali 100% władzy. Za prace w niedziele byłoby kamieniowanie.

Crem0wy

2013-07-19, 14:00
ex32 napisał/a:

Szwecja, Dania, Norwegia, Japonia, Czechy ... Kraje gdzie ateistów jest najwięcej.


Szwecja, Dania i Norwegia. Kraje które umierają i staną się kalifatami. Poza tym. Tylko Szwecja, mimo wysokich podatków jest dość wolnościowa jeśli chodzi o swobody gospodarcze i jakoś się ekonomicznie trzyma. Norwegia i Dania gospodarczo leżą.
Czechy to także leżą gospodarczo. Zwłaszcza że należą do Związku Sowieckich Republik Europejskich. Co potwierdza p. Vaclav Klaus walczący o wyrwanie się z UE.
Japonia... Od lat 90tych stoi w miejscu w swoim rozwoju zapożyczając się coraz bardziej. A sam kraj nigdy nie był jakoś sakralny nawet w dawnych czasach. Dodatkowo ich historia to jedna wielka porażka i rozwijanie się 300lat wolnej od pozostałego świata, a przynajmniej Europy...


ex32 napisał/a:

Bardzo dobrym przykładem państwa religijnego jest Iran. U nas by tak samo wyglądało gdyby czarni dostali 100% władzy. Za prace w niedziele byłoby kamieniowanie.


Heh. Sam siebie wkopałeś tym tekstem. Raz, obraziłeś się będącym kompletnym debilem niemającym wiedzy o tym o czym sam pisze. Dwa, pochwaliłeś wiarę katolicką.
Dlaczego? Dlatego: Iran jest państwem religijnym, racja, ale ich religia sama w sobie w Koranie zawiera wiele tych dziwnych rzeczy które mu słusznie uważamy za niecywilizowane i dlatego ten kraj jest taki a nie inny. Ich kapłani nie zmodyfikowali koranu wraz z rewolucją kulturalną by sobie polepszyć możliwości rządzenia.
Natomiast Biblia katolików zawiera w sobie same dobre przekazy, nakazy i zakazy. Pomijam oczywiście większość starego testamentu, a mianowicie księgi które nie stanowią prawa tylko są zapisem historycznym wiary żydowskiej.
Podatek 10% jako jedyny to byłby dziś zbawienny dla naszej gospodarki.