18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

POlska władza a Kibice.

WalkingStephen • 2013-06-21, 23:02
Patrząc na komentarze pod innymi artykułami otwieram zapewne puszkę pandory poruszając temat oddziaływania władzy państwowej na środowisko kibicowskie ale co tam, zaryzykuję. Zauważyłem, że mimo wszystko jest tu sporo osób, które są zdolne do normalnej wymiany poglądów na poziomie, liczę na to, że będzie ich więcej aniżeli zwykłych internetowych trollów co to tylko chcą zabłysnąć "śmiesznym komentarzem" w celu zgarnięcia kilku wirtualnych piwek. Zacznę od kwestii, która na pewno pojawi się w komentarzach jako kontrargument dla tego co napiszę. Otóż wielu z Was uważa, że kibice sami sobie zasłużyli na to jak są traktowani, jest w tym krztyna prawdy patrząc na to co się działo w latach 90 i początkiem XXI wieku, lecz obecnie to wszystko zeszło do podziemia i postronne osoby nie są zagrożone przypadkowym wyłapaniem pospolitego wpie**olu. Nie chcę się rozwodzić nad tym wątkiem bo to materiał wręcz na osobny temat. Nie chce się też rozpisywać, a już zauważyłem, że zacząłem. Postaram się opisać to jak najkrócej.


Od czego zaczęła się zmasowana nagonka na kibiców?
Otóż od momentu gdy zaczęli krytykować rząd tuska( pamiętny i do dziś powielany tekst "tusk matole twój rząd obalą kibole"), nagle kibice stali się niezmiernie niebezpieczni i zagrażający, no ale przecież oni zawsze byli na tych stadionach i ciągle robili to co robią obecnie. Pojawiły się oprawy na stadionach antyrządowe typu:



Środowisko kibicowskie cech*je się lokalnym patriotyzmem i przywiązaniem do kraju, na dodatek stanowi dużą grupę społeczną składającą się głównie z młodych ludzi. Co potencjalnie stwarza zagrożenie. Co robi rząd? Wydaje gruby pieniądz podatników tylko po to aby jak najbardziej stłumić te "rewolucyjne" nastroje, lub chociaż trzymać to w ryzach. Sprzedajne media pokazują tyko kibiców jako złych rasistów, przestępców i dilerów, nigdzie nie pokazuje się chociażby takich zdjęć i materiałów video.









Mecz w ramach pożegnania ś.p. Dawida Zapiska, o którym może słyszeliście w mediach, to ten chłopak co się z Casillasem spotkał.

Oraz oprawa i racowisko.


A co donald tusk uważa o środowisku kibicowskim?



Jak odpowiadają kibice?

Poznań


Lublin


I można by tak kilka jeszcze filmików zamieścić.
Co robi rząd? Zaciska pętle w okół kibiców, idziesz na mecz twoja twarz jest wyłapywana przez kilkanaście kamer, odpal racę dostajesz grzywnę, zakaz stadionowy i możliwość pójścia do więzienia. Jak to wygląda w praktyce?
Materiał z Białegostoku:


Lecz to i tak jest nic w porównaniu z meczami wyjazdowymi, kto był ten wie, od momentu zbiórki w rodowitym mieście aż pod sam stadion przeciwników eskorta policyjna, przeszukiwanie, legitymowanie i wleczenie się 30/40 na godzinę co by tylko sprowokować kibiców do działania ( bo jak tu się nie zdenerwować jak człowiek jedzie już 5 godzinę na mecz i ma świadomość, że może nie zdążyć nawet na drugą połowę ). Lecz gdy już ludzie mają dość tej ciągłej inwigilacji oraz wielkiego brata na każdym kroku i zaczynają podnosić głos kończy się to w ten sposób:


Nie mówię, że wszyscy policjanci są źli, robią to co im karze góra, to że nie mają kręgosłupa moralnego to inna kwestia.
Chciałem tylko zwrócić uwagę na przykładzie kibiców, jak po trochu odbierana jest nam wolność, a państwo zaczyna kontrolować każdą sferę życia wzorem Orwellowskiej Oceanii. Za czasów komuny działacze Solidarności byli w ten sam sposób dręczeni co obecnie kibice, ukazałem tylko cząstkę tego co się dzieje w Polsce. Liczę tylko na to, że chociaż jedna osoba zastanowi się chwilę i spojrzy z innej perspektywy na to co się dzieje dookoła. Nie napisałem nic nowego, zapewne znajdzie się parę osób co wie więcej i lepiej niż ja więc w komentarzach śmiało niech się wypowiadają o ile faktycznie ich wiedza jest odpowiednia. Pozdrawiam ;)

kossa69

2013-06-21, 23:08
Zaraz będzie wielki ból dupy bo w tv mówią że kibice są źli i pokazują ustawkę z lasu która była x lat temu

tds1974

2013-06-21, 23:16
Najgorsze jest to, że mi niektórych z tych kibiców trochę żal. Bo wierzę, że są wśród nich prawdziwi kibice, fani sportu, nie tylko tępe małpy. Niestety większość została konkretnie zmanipulowana przez prawactwo, czyli - nie udawajmy - wrogów Polski. Manipulanci polityczni potrzebują mieć grupę tępych osiłków którzy będą wizytówka polskiego sportu na świecie (zresztą także w Polsce). Tak, by zachodnie media mogły dawać ich jako przykład inteligencji Polaków innym narodom, by polish-joke trwał w najlepsze. By stereotypowy Polaka-idiota nie był lepszy niż stereotypowy Arab-idiota. Więc nie namawia ich się do poszerzania wiedzy, do nauki, ale wmawia się tym biednym (niekoniecznie inteligentnym) kibicom, że to, że tamto, że patriotyzm jest najważniejszy, że historia, Katyń, honor, a w rzeczywistości robi z nich totalne pośmiewisko. Widział kto kiedy Kaczkę na meczu? A gdzie tam. W dupie to ma. Ale potrafi manipulować, więc ustawi to tak, że kibice pójdą na niego głosować, oddadzą głos na wrogów Polski - prawactwo, przy okazji tratując innych, sobie podobnych.
Szkoda. To jednak sport. To jednak Polska.

WalkingStephen

2013-06-21, 23:21
Wiadomo, że na trybunach znajdą się stereotypowe tępe dresy co szukają adrenaliny, ale z własnej obserwacji wiem, że jest też masa ludzi, którzy mają poukładane w głowie i widzą co się dzieje, a przez to jak są traktowani trudniej ich zmanipulować bo są uważniejsi.

zypon

2013-06-21, 23:51
Jednak wydaje mi się, że nagonka na kibiców zaczęła się od tego że oni k***a mać zadymiali i niszczyli publiczne mienie. dziękuję dobranoc

borisklinga

2013-06-21, 23:55
a ch*j niech niszczą, rozj***ny przystanek to jest NIC w porownaniu do tego jak rozpie**alają nas zydokomunisci

przynjamniej w razie czego będzie sie miał kto bić

wglowiesieniemiesci

2013-06-21, 23:58
po ch*j ich trzymaja w busie na ostatnim filmiku nerwica mnie złapała jak zobaczylem tuska i policje na tych filmikach

WalkingStephen

2013-06-22, 00:02
zypon napisał/a:

Jednak wydaje mi się, że nagonka na kibiców zaczęła się od tego że oni k***a mać zadymiali i niszczyli publiczne mienie. dziękuję dobranoc



No i w związku z tym pojawiły się karty kibica i kamery na bramkach przy wejściu na stadion, co by łatwiej było wyłapać ludzi robiących syf. Teraz jak się chcą bić między sobą robią to po "cichu" na polanie w lesie bez postronnych osób. Zawsze w mediach pojawiały się wzmianki o zadymach lub innych niechlubnych akcjach pseudokibiców ale nigdy nie przykuwano do tego takiej uwagi jak teraz. Nie neguje tego, że występują kibole co robią syf, chcę ukazać tylko jak władza ich oczernia dlatego, że jej zagrażają.

ahmatw

2013-06-22, 00:32
Ameryki nie odkryłeś, ale piwerko jak najbardziej. Kto śmiga na mecze ten wie jak jest. j***ć medialną nagonkę na nas!
Kto w jakimś tam nawet minimalnym stopniu nie rozumie ruchów/akcji kibicowskich jest totalnym lemigniem, komuchem albo po prostu nie przeszkadza mu ciągłe r*chanie w dupę przez rząd(właściwe podkreślić, choć wszystko ładnie układa się w całość :-D ). Tyle.

maksym_gorki

2013-06-22, 00:36
Dalej czcijmy przegranych, to zawsze będziemy przegrywać. A Badeniego, Dunajewskiego, Gołuchowskiego traktujmy jak zdrajców, Wielka Polska!

Avans

2013-06-22, 00:38
biale kaski robia laski

fhMichaelo

2013-06-22, 00:40
Typowe gadki szmatki tutejszych debili nt. kibiców już mnie nie dziwią. Gówno widzieli, gówno wiedzą. Na meczu nigdy nie byli, jedyne co to pewnie swojej zakichanej Barcelonie pokibicowali przed telewizorem i ot tacy wielcy fani sportu i wierni kibice.
Polecam poczytać o zbiórkach dla kombatantów (Stowarzyszenie Odra-Niemen) oraz choćby ostatniej akcji: "Kolorujemy"
https://www.facebook.com/Kolorujemy?fref=ts

Zresztą szkoda się rozpisywać, bo lemingi i lewaki i tak swoje we łbach mieć będą, jedynie stryczek mógłby pomóc.

markovicov

2013-06-22, 00:43
i tak mozemy sobie gadac 3 po 3 probowac zmian, a i tak bedzie tak jak byc niepowinno.(mam nadzieje ze nie mam racji i kiedys sie to zmieni)

Snaku

2013-06-22, 00:48
watch?v=avM3xQVTFus "Bunt stadionów" - film dobrze pokazujący środowisko kibiców polskiej piłki nożnej.
Poza tym moim zdaniem grupa ludzi, jaką są kibice w przypadku zagrożenia kraju jakąkolwiek wojną jako pierwsza ruszyłaby walczyć za ojczyznę. Wszyscy kibice, kibole i jak to ktoś wyżej napisał "tępe dresy" zjednoczeni w sile stanęliby do boju w czasie, gdzie władze nawet nie miałyby pomysłu co mają robić. Wtedy nie byłoby podziału na miasta, drużyny, kluby, lecz wszyscy kibice stworzyliby jedną silną zwartą grupę, która rozj***łaby nawet nasze wojsko.

Hejt czas start.