18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

greene

2014-01-04, 17:54
A ja powiem, że tyrolska wcale nie jest taka całkem gorzkawa. A oto przepis:
Mięso mielimy na sitku 5 . Do wody dodajemy przyprawe tyrolską, peklosól, i opcjonalnie pieprz i czosnek dokładnie mieszamy i dodajemy do zmielonego mięsa. Wyrabiamy mięso do uzyskania kleistości. Najlepsze efekty uzyskamy w mikserze planetarnym. Jeżeli takiego nie mamy mieszamy ręcznie przez 10-15 minut. Umieszczamy masę w woreczku do szynkowara dokładnie ugniatając. Zawiązujemy.

Jeżeli mamy okrągły szynkowar bierzemy dwa sznurki po 80cm i kładziemy na krzyż na otwartym szybkowarze. Wkładamy woreczek z mięsem do szynkowara tak aby krzyżak ze sznurka znalazł się na dnie, a końcówki sznurka pozostały na zewnątrz szynkowara ( mocno ułatwia ten zabieg wyjmowanie gotowej wędliny ). Zamykamy szynkowar i umieszczamy w lodówce na 12 - 24 godziny. Wkładamy do garnka z wrzątkiem tak aby brzegi szynkowara wystawały 1 -2cm nad wodę. Zmniejszamy gaz i parzymy półtorej godziny w temperaturze 75 - 80 stopni. Wyjmujemy i chłodzimy w zimnej wodzie przez 15 - 20 minut. Wkładamy na 8 - 10 godzin do lodówki. Gotowe.

Pizkes

2014-01-04, 23:17
@Up

Nie poj***ły Ci się tematy?

Zarammoth

2014-01-05, 02:44
Za przepis na tyrolską pod tematem o pedofilii zawsze piwo!

Loaloa

2014-01-05, 02:52
Wniosek jest prosty - wszystkie religie to zło.

specodhec341

2014-01-05, 03:02
@up

To ludzie, nie religie, są odpowiedzialni za zło. Jeśli człowiek nie wie, co czyta, co się do niego mówi, ma zachwiany system moralny lub po prostu jest pie**olonym pudełkiem gówna, to potem są efekty w postaci ciapaków, pedofili i innych LGBT. Najwięcej pedofili jest wśród lewactwa. A oni to niemal sami ateiści.

Twoja teza jest sprzeczna z prawdą i logiką.

Pącki

2014-01-05, 03:11
greene napisał/a:

A ja powiem, że tyrolska wcale nie jest taka całkem gorzkawa. A oto przepis:
Mięso mielimy na sitku 5 . Do wody dodajemy przyprawe tyrolską, peklosól, i opcjonalnie pieprz i czosnek dokładnie mieszamy i dodajemy do zmielonego mięsa. Wyrabiamy mięso do uzyskania kleistości. Najlepsze efekty uzyskamy w mikserze planetarnym. Jeżeli takiego nie mamy mieszamy ręcznie przez 10-15 minut. Umieszczamy masę w woreczku do szynkowara dokładnie ugniatając. Zawiązujemy.

Jeżeli mamy okrągły szynkowar bierzemy dwa sznurki po 80cm i kładziemy na krzyż na otwartym szybkowarze. Wkładamy woreczek z mięsem do szynkowara tak aby krzyżak ze sznurka znalazł się na dnie, a końcówki sznurka pozostały na zewnątrz szynkowara ( mocno ułatwia ten zabieg wyjmowanie gotowej wędliny ). Zamykamy szynkowar i umieszczamy w lodówce na 12 - 24 godziny. Wkładamy do garnka z wrzątkiem tak aby brzegi szynkowara wystawały 1 -2cm nad wodę. Zmniejszamy gaz i parzymy półtorej godziny w temperaturze 75 - 80 stopni. Wyjmujemy i chłodzimy w zimnej wodzie przez 15 - 20 minut. Wkładamy na 8 - 10 godzin do lodówki. Gotowe.



Niezłe podsumowanie wszystkich prymitywnych religii :piwo:

vass

2014-01-05, 03:18
@up up
Czytam i słucham, ale za ch*ja nie mogę zrozumieć Maryi zawsze dziewicy, zmartwychwstania, teorii stworzenia człowieka itp bzdety. Jak ktoś w to wierzy, to potem są efekty zacofania i kołtuństwa.
To jest sprzeczne z prawdą i logiką, bo wiara ma najmniej do czynienia z logiką.
To się tyczy wszystkich religii żeby nie było.

Pącki

2014-01-05, 03:26
każdy powinien mieć własną wiarę, a nie zbierać się grupą i zbiorowo gwałcić absurdalnymi teoriami i ograniczeniami nie szanując poglądów innych, inaczej mówiąc nawracać na religię ;)

pr...........lo

2014-01-05, 11:26
Bez religii dobrzy ludzie robili by dobre rzeczy, a źli złe. Dzięki religii źli ludzie nadal robią złe rzeczy, a niektórzy dobrzy zaczynają robić złe. To jest siła religii właśnie.

~Powiedział to chyba Hitchens.

Pącki

2014-01-05, 12:02
Dochodzi do tego represja religii wobec niektórych nauk, chociażby bioinżynierii genetycznej sprawiając że postęp stoi w miejscu...
A jak religia wtrąca się jeszcze w politykę, tak jak u nas w Polsce to już kompletnie przej***ne :krejzi:

milosciprzyjazn

2014-01-05, 12:23
@Poncki

Religia niemal zawsze stała w opozycji do powszechnego postępu technicznego oraz umysłowego (nie wliczając w to jedynie swoich kręgów). Z drugiej strony, koniec końców zawsze tę batalię przegrywała, więc nie mamy się o co martwić ;)

pi...........ja

2014-01-05, 12:40


Siły postępu dziękują autorowi i pochlebcom za torowanie drogi.

Pącki

2014-01-05, 12:42
@up
Jak to jest dla Ciebie postęp, to ożesz k***a ja Cię pie**olę :szydera:

ZnanyJakoZaganiacz

2014-01-05, 13:00
@Pącki

Jesteś zbyt durny by złapać ironię, nie?