18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

polimaty tv - zimowa wojna

siwers3 • 2013-02-27, 18:17
Bez zbędnego pie**olenia: Polimat znowu przynosi kilka ciekawostek.


Squbany

2013-02-27, 21:37
pieto90 napisał/a:



Ty interesujesz się chociaż trochę polityką? Czy żyjesz w XVII wieku?

btw: wk***ia mnie to naśladowanie Wołoszańskiego. Szkoda, że typ nie ma własnego stylu, tylko próbuje NIEUDOLNIE, naśladować Pana Bogusława.



Denerwuja mnie komentarze tego typu.
1)Mozemy byc dumni ze udalo nam sie to co nie udalo sie Francji czy Niemcom.Wszystko najlepiej widziec w czarnych barwach , najlepiej odrazu oddac niepodleglosc , a zwierzchnictwo nad krajem oddac rosji bo duza jest
2)Kolega wlozyl swoj czas,checi,pasje, aby zrobic cos ciekawego dla innych , pokazac przedstawic naswietlic zagadnienia nad ktorymi przecietny Kowalski nie rozmysla.A przy tym robic to w interesujacy sposob , ja tam lubie jego prace i ja szanuje. Ale i tak znajdzie sie taki kretyn jak TY ktory wszystkie osiagniecja innych zmiesza z gownem tylko poto aby sie dowartosciowac . Samemu nic nie robiac ani sie ani troche nie wysilajac pie**oli za klawiatury zalewajac wzystko na okolo #HEJTEM# zalosny jestes

mayhem86

2013-02-27, 22:12
Pseudo Wołoszański...

Yogii26

2013-02-27, 22:55
Większa część tego odcinka jest zwykła interpretacją jednego z odcinków "Apokalipsa - II wojna światowa" emitowanego na National Geographic.

veli

2013-02-27, 23:07
nie zesrajcie sie z tym Woloszanskim.... szanuje Polimaty, w bardzo przystepny i ciekawy sposob podaja wiedze, zawsze z checia slucham ich tematow, a przekreslanie ich pracy oraz rzucanie sie, bo prowadzacy w jakis tam sposob przypomina jakiegos dziennikarza jest niepowazne

Anake

2013-02-27, 23:07
Z tymi psami przesadzil. Chyba nawet na sadisticu czytalem kiedys, ze przydaly sie tylko w jednej bitwie, pozniej niemcy do nich strzelali, a rosjanie zaniechali projekt.

korinogaro

2013-02-28, 00:31
Tak, ja też czytałem, że psy to była porażka bo trenowano je na rosyjskich czołgach i gdy wpadały w panikę z powodu całego tego bitewnego zgiełku to instynktownie chciały się chować pod rosyjskie czołgi. Tak, że większe z tego straty mieli ruskie jak niemcy.

PS. Historii trzeba się uczyć, ale nawet znajomość historii nie uchroni ciemnego jełopa przed powtórzeniem jej błędów. W końcu mamy magistra historii u sterów a jakoś wniosków wyciągnąć nie potrafi.

Puciek1

2013-02-28, 01:28
Moskwę zdobyli (kolejność chronologiczna):
1.Mongołowie (1237.)
2.Tatarzy (1382r.)
3.Polacy (1612r.)
4.Francuzi (1812r.)

Moskwa jest do zdobycia, ale Rosja jest niemożliwa do pokonania. Zawsze Ruskim dupę ratuje mróz i ilość ludzi. Było tak zawsze, przekonali się o tym wszyscy nowożytni najeźdźcy: Polacy, Szwedzi, Francuzi, wojska interwencyjne w czasie wojny domowej po rewolucji i oczywiście Niemcy.

Squbany

2013-02-28, 01:58
[quote="Puciek1"]Moskwę zdobyli (kolejność chronologiczna):
1.Mongołowie (1237.)
2.Tatarzy (1382r.)
3.Polacy (1612r.)
4.Francuzi (1812r.)

Mongolowie(dzingishan) i Tararzy to to samo :-) Co do pozycji 4 calkowicie sie nie zgodze fracja nie zajela moskwy bo ruscy sami ja podpalili przed ich wejsciem :mrgreen:

militarny

2013-02-28, 02:58
panowie historycy slyszeliscie o czyms takim jak hold ruski jedynym narodem ktory podbil rosje byl narod polski stad do dzis taka nienawisc do nas to my polacy bylismy w moskwie na kremlu i to my mielismy wplyw na wybor cara a bylismy tam nie raz a dokladnie trzy razy zdobylismy moskwe smolensk i kilka innych grodow .jedyna przeszkoda aby osadzic na tronie cara polskiego krolewicza to zwloka w podjeciu decyzji przez sejm polski i przejsciu na wiare prawoslawna syna krola,nastepny car po nieokazaniu posluszenstwa jak i jego rodzina zakonczyl zywot w polsce w areszcie a ich ciala pochowano w rosji dopiero pokilkunastu badz po kilkuset latach .wchodzilismy tam jak chcielismy .do dzis na kremlu sa polskie armaty pozostale z tamtych czasow .okres wielkiej smuty to mimo wszystko hold dla polskiego oreza teraz obchodza rocznice wygnania polakow z moskwy takiego swieta niedorobil sie zaden z najezcow rosji nawet napolepn nie zajol kremla a jeszcze taka ciekawostka polskie wojska jak sie wycofywaly wysadzily kreml w powietrze z uwagi na deszcz i takie tam inne pie**oly udalo sie to czesciowo odbudowa zniszczen zajela im ponad 16 lat .byc polakiem to znaczy byc dumnym z dokonan przodkow tym bardziej ze niema sieczego wstydzic bylismy pobici ale nigdy pokonani

gzkgwizdek

2013-02-28, 11:17
Jak on gada to zawsze kojarzy mi się z tym panem :P

Krak

2013-02-28, 11:34
Ciekawostki? Może dla internetowych głupków.
Ja takie informacje otrzymałem w średniej szkole.
Dla głupków wikipedia z "ciekawostakami", np. pies przeciwpancerny.
Co uwidacznia powielana ruską propagandę tu zaserwowaną.

Puciek1

2013-02-28, 12:40
[quote="Squbany"]
Puciek1 napisał/a:

Moskwę zdobyli (kolejność chronologiczna):
1.Mongołowie (1237.)
2.Tatarzy (1382r.)
3.Polacy (1612r.)
4.Francuzi (1812r.)

Mongolowie(dzingishan) i Tararzy to to samo :-) Co do pozycji 4 calkowicie sie nie zgodze fracja nie zajela moskwy bo ruscy sami ja podpalili przed ich wejsciem :mrgreen:




Nie mam w zwyczaju bluzgać bez powodu, dlatego ograniczę się do polecenia szerszej lektury historycznej.

1. Mongołowie i Tatarzy, to nie to samo. Tatarzy byli częścią armii Mongolskiej. W Europie "Tatarzyn" był synonimem "Mongoła". Tatarzy szybciej przeszli na islam.
2. W 1238r. Moskwę zdobyły wojska Mongolskie pod dowództwem Batu-hana (Czyngis-han nie żył od jakiejś dekady).

"Co do pozycji 4 calkowicie sie nie zgodze fracja nie zajela moskwy bo ruscy sami ja podpalili przed ich wejsciem :mrgreen: "

Wartość logiczna tego zdania świadczy dobitnie o poziomie wiedzy i inteligencji piszącego. :homer:

Fa...........um

2013-02-28, 14:00
W tych polimatach często takie bzdury pletą, że to się w głowie nie mieści.

Stalin, wbrew temu co starają nam się wmówić, nie był kretynem, który wierzył w to co mu Adolf wciskać. Wywiad radziecki był w Niemczech świetnie rozwinięty i często o wielu planach Wehrmachtu Stalin wiedział wcześniej od Hitlera. Wg. wielu teorii Rosjanie mieli agenta na samym szczycie władzy Rzeszy. Z reguły podejrzewa się o agenturę Bormanna.

Dlatego Rosjanie świetnie wiedzieli, że Niemcy koncentrują swoje siły przy granicy z ZSRR. Ale nie wierzyli w to, że armia tak nie przygotowana do długotrwałej wojny może ruszyć. Blitzkrieg w ZSRR nie był możliwy. Wiedzieli to Rosjanie i nie wierzyli, że Hitler będzie tak głupi i zaatakuje ZSRR nie mając uruchomionej produkcji tak podstawowych i niezbędnych armii rzeczy jak zimowe kurtki czy smary. Dlatego zimą 1941 r. Niemcy masowo zbierali szynele sowieckim jeńcom.

To jedna strona medalu. Druga - Rosjanie chcieli uderzyć pierwsi. Dlatego na samej granicy zgromadzono jednostki i ogromne zapasy. Nie robi się tak, jeśli przygotowuje się do obrony. Wmawiane później przez lata kłamstwa radzieckiej propagandy o nieprzygotowaniu ZSRR do wojny, o głupocie dowódców itd. służyły wyłącznie temu, aby ten fakt zamaskować. ZSRR chciał iść na zachód i podbić całą Europę.

Istnieję liczne źródła, które mówią, że Niemieccy żołnierz przekraczając granicę napotykali poprzecinane druty graniczne. Poprzecinane przez Rosjan. Wg. niektórych historyków Niemcy wyprzedzili natarcie sowieckie o kilka dni. Być może nawet o kilkadziesiąt godzin. Dowódcy radzieccy dostali na kilka dni przed 22 czerwca czerwone koperty, które mieli otworzyć po otrzymaniu rozkazu. Po niemieckim ataku niektórzy postanowili je otworzyć mimo jego braku. Co tam znaleźli? Otóż instrukcje prowadzenia operacji zaczepnych.

Polimaty to fajny program, ale często powtarzają stare i kłamliwe wersje historii.