18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Policjancie! Nie wracaj bez 17 mandatów!

Zalthabar • 2015-08-27, 15:02
Jak wygląda odprawa policjantów z drogówki? Co wtedy mówi ich szef? "Przyjmuję, k...wa, dolny próg mandatów: 17 na głowę, to jest najmniejszy. I nie słyszę (...), że się, k...wa, nie chciało!" - słychać na nagraniu z toruńskiej komendy policji.



Głos na taśmie należy do nadkomisarza Wiesława Rospirskiego, naczelnika toruńskiej drogówki - powiedział autor nagrania w rozmowie z "Gazetą Pomorską".

Według informatora GP nacisk na mandaty w toruńskiej drogówce jest bardzo silny. Funkcjonariusz, który odmawia masowego karania kierowców, jest piętnowany przy najbliższej okazji.

Co na to nadkomisarz Rospirski? Zaprzeczył, że to jego głos słychać w nagraniu.

17 mandatów na głowę? Limity? A to mnie pani rozbawiła! Nic takiego nie mówiłem, to na pewno nie są moje słowa. Nie obchodzi nas liczba mandatów, a spadek liczby wypadków - rzucił w rozmowie z dziennikarzem "Gazety Pomorskiej".

Lord_Rzeźnik

2015-08-27, 18:19
Ja podczas 20- minutowego powrotu z pracy naliczam średnio 5 zachowań powodujących bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Wyprzedzanie na przejściu, na którym są piesi, wyprzedzanie rowerzystów na lusterko, haczenie rowerzystów lusterkami, wyprzedzanie na trzeciego w terenie zabudowanym, wymuszanie pierwszeństwa i wiele innych...

Także nie pie**olcie, że się nie da :P . Ale te śmierdzące lenie i tak będą łapać pieszych na czerwonym na pustej ulicy albo za inne niezagrażające nikomu wykroczenia.

pve11

2015-08-27, 18:22
Puszczają coś takiego w tv, że szok, jak to możliwe, ja pie**ole i w ogóle, jakby to nie było coś normalnego. Jak ktoś mówi wprost, że tak jest, to sie z niego robi debila, a potem wielkie oczy i niemożliwe.

kenzol

2015-08-27, 19:01
To nawet Milicjanci za komuny stosowali upomnienia... Dzisiaj, tak naprawdę Policjant ma bardzo ograniczone prawo do karania, a skuteczność opiera się jedynie na karaniu tych, którzy na prawie się nie znają. Przykładowo mandaty nakładane na podstawie nagrania z wideorejestartorów są nielegalne, bo tak naprawdę nie pokazują dokładnej chwilowej prędkości samochodu sprawcy, a jedynie uśrednioną prędkość radiowozu. Haków i kruczków prawnych jest mnóstwo, wystarczy tylko wykuć na pamięć gadkę, formułki prawne, paragrafy, nosić ze sobą niezbędne druki, nie stresować się, nie wybuchać złością, emocjami, zachowywać się spokojnie, w sposób opanowany i jesteśmy nietykalni :-) Co w sytuacji opisanej w tym temacie ma sens.

5987389

2015-08-27, 19:11
Nic nowego, to jest sposób działania polskiej policji.

madej200

2015-08-27, 19:35
Aż mi sie przypomniał dobry film Drogówka:) haha

EvilPablo

2015-08-27, 19:44
Niestety często w Policji tak jest własnię, w wojsku jest beton a już nie mówie co w innych urzędach sie dzieje i jak Polska chce dojść do czegoś takim postępowaniem...

rigsuit

2015-08-27, 19:45
Młodzi policjanci są spoko, raz dostali wezwanie że pije piwo z kolegami na ławce, przyjechali i patrze na nich o k***a oni są chyba w podobnym wieku do mojego... Pogadaliśmy z nimi, i powiedzieli że mamy tylko wypie**olić butelki po piwie jak skończymy, i chwile postali z nami, i pojechali a na komendzie pewnie wcisneli kit że nas tam nie było albo coś żeby nie było że nie wymandatowali nas. Ważne że społeczniara która nas strzeliła myślała że dostaliśmy ten mandat. I takie podejście jak najbardziej. A nie jak stare ch*je co siedzą w Policji od dobrych 20-30 lat ch*j że emerytura po 15stu, może i pracują dalej, to od razu wbita, grożenie wpie**olem, i przyj***nie jak najwięcej mandatów.

szklanka

2015-08-27, 20:16
Nie słysze tutaj żadnej nowości na tym nagraniu, nie wiem skąd afera?

Lumpy1

2015-08-27, 20:54
Przecież to jest normalne w każdym komisariacie+ Policjant siorbie kasę państwową to musi na nią zarobić chyba logiczne co??

ksz-ksz

2015-08-27, 21:15
Tego pasożyta społecznego powinni wypie**olić z miejsca na zbity pysk, niech pracuje fizycznie na umowę śmieciową za 5 zł/h. I kasować, jeżeli przejdzie na czerwonym świetle po północy. Ale nie, później taki pasożyt będzie twierdził, że przez 15 lat lsłużył dzielnie społeczeństwu i w wieku lat 40 należy mu się sowita emeryturka. JP na 22,5%.

Sry, zbulwersowałem się.

kartonxcs

2015-08-27, 23:18
Ostatnio dostałem 100zł za brak zapiętych pasów...

co...........us

2015-08-28, 00:07
postepowanie wyjasniające ... powinni się zniszczyć całe to państwo i wpie**olić wszystkich temu winnych go gazu, po czym zacząć budować wszystko od nowa.postepowanie wyjaśniające nic nie pomoże, jak system jest zgniły.

tranzystor

2015-08-28, 00:16
premium122 napisał/a:

Policjanci to na ogol spoko osoby ale cala komenda glowna i szefowie komend wojewodzkich to ludzie do wywalenia na zbity pysk.
10 lat temu jeszcze nie bylo tak zle ale dzis po 8 letnich rzadach PO policja jest juz polityczna i biznesowa formacja w 80%.

Mandaty,dopie**alanie sie do ludzi ktorzy nie chca problemow a tych ktorzy sa problematyczni zostawianie w spokoju bo tam juz trzeba sie wysilic, braki kadrowe, nieprofesjonalni gowniarze zamiast fachowcow.
Zreszta przyklady mozna mnozyc -wojsko,sluzba zdrowia,nauczyciele,urzednicy i zlodziejska formacja typu straz miejska.

W kazdej dziedzinie postepuje calkowity rozklad instytucji panstwowych.
To przeklada sie na brak zaufania obywatela do nich i na rozklad panstwa samego w sobie.

Ile dzis opinii ze gdyby niemcy nami rzadzili byloby lepiej.
To sie nie bierze z nikad.To celowe dzialanie aby Polak w koncu stwierdzil ze juz calkiem pie**oli Polske bo bedzie ja widzial poprzez pryuzmat skorumpowanych i nieudolnych instytucji i sam zgodzi sie na okupacje.

No ale czego oczekiwac po 8 latach rzadow partii politycznej ktora powstala za niemieckie pieniadze.
I nie chrzancie ze nie bo na samym poczatku tusk sie do tego z duma przyznawal dopiero po kilku miesiacach zorientowal sie zeludzie az tacy glupi nie sa i sie zaczal wypierac.\\

Policjant ma dac mandat jak uzna, ze jest taka potrzeba a nie dlatego ze szef obligatoryjnie mu kazal.
Komendant powinien dostac zarzuty za dzialanie na szkode formacji i dyscyplinarke.




Upolitycznienie służb, to była domena PiSu. Wówczas wszystkie służby wykorzystywane były do zbierania haków na przeciwników, prokuratorzy stosowali sądy wydobywcze, za które płacimy odszkodowania do dzisiaj. Nie wmawiaj też ludziom, że za PiSu był dobrobyt, bo właśnie za rzadów Jarka i Leszka najwięcej ludzi wyjechało za granicę.