18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polak Potrafi.. Aż tyle?

lasyk • 2012-12-03, 11:49
Są moimi idolami :mrgreen:

xts

2012-12-03, 11:53
nie wiem czy ironizujesz z tymi "idolami"

taki średni żarcik

przecież Polacy są znani ze swojego Polnische Wirtschaft

lasyk

2012-12-03, 12:06
Up@ nie mówię całkiem serio.. :homer: Niektórzy powinni więcej między ludźmi przebywać.

ilves

2012-12-03, 12:17
Lepiej zadać pytanie czego Polacy nie potrafią :D

ja...........ax

2012-12-03, 12:19
polacy nie potrafią się nie kłócić oraz nie potrafią posiadać wolnego i sprawnie zarządzanego państwa

Magik2501

2012-12-03, 14:50
@jabolmax
Zgoda co do pierwszego, ale drugie to bzdura. II RP była przykładem naszego wolnego państwa, które pomimo wielu utrudnień było naprawdę silne. Pech był taki, że było pomiędzy dwoma najpotężniejszymi na świecie państwami, które nie był zbyt przyjaźnie nastawione. Nawetedne z najlepszych czołgów lekkich, najnowocześniejsze bombowce świata, najlepsze karabiny przeciwpancerne itp. nie pomogły obronić tej wolności.

szymmer

2012-12-03, 14:51
jabolmax napisał/a:

polacy nie potrafią się nie kłócić oraz nie potrafią posiadać wolnego i sprawnie zarządzanego państwa



Kłócić to my się potrafimy ale przeważnie o byle gówno, a nie o rzeczy ważne.

voitek

2012-12-03, 14:53
@Magik2501
Ta, wszystko najlepsze, najnowocześniejsze, prawie na Marsie byliśmy.

elvin

2012-12-03, 15:02
@Voitek "Gówno wiem to się wypowiem" :nie_znaju:
Tak odebrałem Twój komentarz...

voitek

2012-12-03, 15:14
A jaki mam odebrać twój komentarz? Przesycony oczywiście argumentami. Fajnie, że zarzuciłeś mi coś, co właśnie sam zrobiłeś.

Magik2501 wymienił trzy rzeczy, które chyba są wałkowane od co najmniej 10 lat i pojawiają się głównie na portalach typu kwejk, sadol i wykop, mowa oczywiście o czołgu 7TP, bombowcu Łoś i karabinie Ur. I na tym kończy się wyliczanka takich ludzi.

No dalej, popisz mi się swoją wiedzą elvin, bo przecież jak się wychwala coś pod niebiosa, szczególnie polskiego, jak zrobił to Magik2501 to żadnych argumentów nie trzeba.

Magik2501

2012-12-03, 15:23
@voitek
podałem 3 militarne rzeczy.
Do tego Gdynia, COP, reszta planów Kwiatkowskiego, sojusze z Francją i Rumunią (potem Beck to zj***ł, ale to było już na schyłku II RP - w kweitniu `39, podpisanie paktu o nieagresji z ZSRR i Rzeszą (okazały się bezużyteczne, ale jednak to były wielkie osiągnięcia dyplomacji na arenie międzynarodowej), lukstorpedy, pomimo kryzysu w `29 (czarny czwartek) w Polsce był on jednym z najmniej odczuwalnych w Europie, jedno z najlepszych systemów szkolnictwa w Europie, i te pe i te de.

voitek

2012-12-03, 15:34
Ale ja absolutnie nie neguję tego, że wtedy wymyślano bardzo fajne rzeczy i planowano jeszcze fajniejsze(bo ja chciałbym polecieć w kosmos). Poza tym, tutaj była poruszona kwestia urządzeń, pojazdów, wynalazków, a nie wątpliwych osiągnięć dyplomatycznych(które zresztą doprowadziły państwo do wojny)

Po prostu niesamowicie irytujący jest fakt stawiania teraz Polski i Polaków jako najlepszego kraju i najlepszego narodu. To jest szowinizm i nacjonalizm, dokładnie to samo za co piętnuje się do tej pory hitlerowskie Niemcy.
To, że coś jest innowacyjne nie oznacza od razu NAJLEPSZE.


anonymousm

2012-12-03, 16:13
@Magik
Poza tym zapominasz, że Polska przed wojną nie była wolnym krajem - przynajmniej w relacji państwo-obywatel. Po przewrocie majowym panował ustrój autorytarny, który pełny wyraz znalazł w konstytucji kwietniowej z 1935 roku. Tak wiec Polacy wówczas nie potrfili miec wolnego państwa.
W autorytarnej Polsce przedwojennej funkcjonował na przykład obóz koncentracyjny w Berezie Kartuskiej, gdzie trzymano m.in. j***nych cwe*i z ONR-u, co podoba mi sie do tego stopnia, że gotów jestem II RP wybaczyć fałszowanie wyborów i takie tam drobnostki, mieloczi, jak mówią Rosjanie.

Garbatyx

2012-12-03, 16:46
@anonymousm proszę, nie wypowiadaj więcej swoich poglądów bo twoja głupota aż razi po oczach

anonymousm

2012-12-03, 16:55
Garbatyx napisał/a:

@anonymousm proszę, nie wypowiadaj więcej swoich poglądów bo twoja głupota aż razi po oczach



Masz, czytaj, potem się wypowiadaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Miejsce_Odosobnienia_w_Berezie_Kartuskiej

W artyule masz wymienione poważniejsze źródła.
Jeżeli brak ci tak podstawowej wiedzy historycznej, jak te podane przeze mnie oczywistości, które ty uznajesz za bzdurę, mogę ci tylko pogratulować miłości ojczyzny, o której gówno wiesz.