18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Polacy przechwycili rosyjskie samoloty.

Alduin • 2014-05-19, 19:35
Polskie MIG-i musiały interweniować, gdy nad Bałtykiem pojawiły się dwa rosyjskie myśliwce – podało łotewskie ministerstwo obrony. Samoloty zostały poderwane, po tym jak rosyjskie Su-27 nie zgłosiły planu lotu i nie odpowiadały na pytania zadawane przez łączność radiową.

Cytat:


Potwierdzam, że wczoraj mieliśmy jedno poderwanie samolotów - przyznaje portalowi niezalezna.pl kpt. Marek Kwiatek rzecznik PKW ORLIK 5, który patroluje przestrzeń powietrzną Litwy, Łotwy i Estonii w ramach NATO Air Policy. - O szczegółach jednak nie mogę rozmawiać - ucina pytany, czy interwencję spowodowały rosyjskie myśliwce.

W środę również doszło do incydentu. Lecąc nad Bałtykiem rosyjskie śmigłowce wkroczyły w strefę ekonomiczną Łotwy. Na miejsce wysłano brytyjskie Typhoony i duńskie F-16.

Od 2004 roku polscy piloci rotacyjnie w ramach NATO monitorują przestrzeń powietrzną krajów nadbałtyckich. Wobec wojny na Ukrainie dyżurujący przed Polakami Amerykanie zwiększyli swój kontyngent. Obecna zmiana jest czterokrotnie liczniejsza: do czterech MiG-ów-29 z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka dołączyły cztery myśliwce Eurofighter Typhoon z eskadr RAF. W Malborku do zakończenia dyżuru Polaków stacjonują cztery samoloty Rafale z Francji wspierające bałtycką misję, a w bazie Amari w Estonii dyżurują cztery duńskie F-16.




Ruskie myślą że wszystko im wolno.


(Sorry nigdy nie wstawiałem wiadomości, więc może wyglądać brzydko )

Zayebane z :
http://niezalezna.pl/55285-polscy-piloci-oko-w-oko-z-rosjanami-mig-i-przechwycily-wrogie-mysliwce

SolarisN1

2014-05-20, 08:36
KorwynMykke napisał/a:

Niezalezna! Jedyne niezależne źródło informacji! Tylko to czytam, no i NASZ Dziennik.



Równie dobrze mógłbyś czytać wyłącznie Asz Dziennik.

wudun

2014-05-20, 08:39
Aż mi się śmiać chce;D

Czy wy myślicie że wiecie wszystko na temat konfliktu NATO-Rosja? Odpowiadam gówno wiecie. To co można przeczytać usłyszeć w mediach to w większości bzdury są. Prawdy o tym jak blisko wybuchu wojny jesteśmy dowiemy się za kilka lat jak nie kilkanaście.



Bardzo często jestem w trasie i widać że wojska jest więcej niż zwykle

oozyxak0o

2014-05-20, 09:24
Co jak co ale ich sprzęt w porównaniu do naszego... Popadamy jak muchy po muchozolu. A nie, zapomniałem. My sami siebie rozpie**olimy, za głupi naród.

Shaggy93

2014-05-20, 09:40
a ja mam tylko pytanie jedno. czy PełO nie straszyło przypadkiem, że jak dojdzie PIS do władzy to zniszczy nasze stosunki z niemcami i rosją ?? bo Donek narazie nieźle zj***ł nasze stosunki ze wschodem. a i Węgrzy mają do nas coraz gorsze podejście. Btw nie jestem pisowcem.

mjmfuknf

2014-05-20, 11:18
Maderfakermen napisał/a:

"Ruskie myślą że wszystko im wolno." - oni tak nie myślą. im jest wolno. są w stanie rozj***ć wszystko co ich wk***i. a my możemy sp***alać do lasu i palić głupa zza drzewa...




Hahaha śmiechłem, ruscy gówno mogą zrobić ich armia to się nadaję do ataku na Ukrainę, a nie kraje NATO. Mamy przewagę liczebną w samolotach, czołgach, ludziach i lepiej wyszkolony personel. Jak powszechnie wiadomo przewaga w powietrzu = wygrana wojna. Broni atomowej nie uwzględniam, bo to by była zagłada dla ludzkości. Takie wzajemne obrzucanie się tym syfem.
Wszyscy srają po gaciach, że Putek się dobiera do Ukrainy, ale tak naprawdę to Krym i wschód ww kraju zawsze był Ruski i tu nie ma o czym gadać. Natomiast zachód odebrał sporą strefę wpływów Iwanom- nic tylko się cieszyć. My sami powinniśmy się o Lwów upomnieć, tak jak Orban o Karpaty.

YeeZooS

2014-05-20, 13:35
@JohnnyMaczeta - Ja mam pytanie. Skąd Ty to k***a wiesz? Pracujesz w wywiadzie? Równie dobrze Rosja może mieć przerobionego trabanta na czołg, jak i zmobilizowaną 30 mln armie w pełni wyposażoną. Te głupie wykresy z kwejka wsadź sobie w dupę. Rosjanie mają pewnie podobne tylko, że na swoją korzyść. Jakby NATO pokazało, że ma mniejszą armie niż Rosja wybuchła by panika. To apropo pierwszej części. Z drugą zaś się zgadzam.

sn...........r9

2014-05-20, 13:58
@up Stąd, że jak wyzwalali Gruzję z Abchazji to świat obiegły zdjęcia obdartusów w mundurach zebranych z 5 wzorów od czasów Breżniewa i chińskich trampkach. I to nie była zebrana naprędce 30 milionowa hałastra, tylko część regularnej rosyjskiej armii.


zenekpogromca

2014-05-20, 14:41
JohnnyMaczeta napisał/a:




Hahaha śmiechłem, ruscy gówno mogą zrobić ich armia to się nadaję do ataku na Ukrainę, a nie kraje NATO. Mamy przewagę liczebną w samolotach, czołgach, ludziach i lepiej wyszkolony personel. Jak powszechnie wiadomo przewaga w powietrzu = wygrana wojna. Broni atomowej nie uwzględniam, bo to by była zagłada dla ludzkości. Takie wzajemne obrzucanie się tym syfem.
Wszyscy srają po gaciach, że Putek się dobiera do Ukrainy, ale tak naprawdę to Krym i wschód ww kraju zawsze był Ruski i tu nie ma o czym gadać. Natomiast zachód odebrał sporą strefę wpływów Iwanom- nic tylko się cieszyć. My sami powinniśmy się o Lwów upomnieć, tak jak Orban o Karpaty.



I będzie tak jak w 39 ? Francja i Wielka Brytania będą siedziały u siebie.. Włosi będą mieli wyj***ne albo wręcz pomogą w doj***niu nas, a na końcu żydzi będą od nas żądali odszkodowań za krzywdy wyrządzone na Naszej ziemi..

The_Generat

2014-05-20, 14:46
dlatego idźcie do wyborów i rozgońcie lewackie ścierwa na 4 wiatry, pierwszy krok już w niedzielę

romozomo

2014-05-20, 15:57
To oznacza że Polska już pokonała Rosję i jesteśmy mocarstwem? Hura!

Catacombe

2014-05-20, 16:49
zenekpogromca napisał/a:



I będzie tak jak w 39 ? Francja i Wielka Brytania będą siedziały u siebie.. Włosi będą mieli wyj***ne albo wręcz pomogą w doj***niu nas, a na końcu żydzi będą od nas żądali odszkodowań za krzywdy wyrządzone na Naszej ziemi..



Nie porównuj NATO do tego pseudosojuszu z '39. Jakby wybuchła wojna i NATO porzuciło by Polskę straciło by zaufanie swoich reszty krajów NATO. Nikt by nie walczył po stronie kraju z wiedzą że w każdej chwili może podkulić ogon i uciec.

The_Generat napisał/a:

dlatego idźcie do wyborów i rozgońcie lewackie ścierwa na 4 wiatry, pierwszy krok już w niedzielę



Co mają wspólnego rosyjskie myśliwce i głosowanie do europarlamentu :O?

hogg

2014-05-20, 23:21
Ta niezalezna.pl to taki drugi TVN tylko z drugiej strony barykady.