18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Polacy nie gęsi

Esccax • 2017-12-19, 11:36
Pozwolę sobie dodać wpis Romka, z dedykacja dla wszystkich którzy mają na tym portalu pretensję o to, że materiał nie jest po polsku ;)

Prawdziwa historia o tym, jak Marek Suski udowodnił, że jest patriotą niezłomnym.

Parę lat temu uczestniczyłem w konferencji przygotowanej przez Stolicę Apostolską. Byli tam posłowie, ministrowie (nawet premierzy) z wielu krajów. Rok później na tę konferencję przybył wysłannik PiS - ówczesny poseł, a obecny minister Marek Suski. Konferencja wówczas dotyczyła problemów demograficznych. Po trzydniowej konferencji zaplanowana była audiencja u Benedykta XVI w pałacu w Castelgandolfo. Tak się przypadkowo złożyło, że oczekując na wejście do pałacu byliśmy z żoną świadkami niezwykłego wydarzenia. Otóż była to (być może jedyna w historii) próba nawiązania relacji międzynarodowych z obecnym ministrem. Do posła Marka Suskiego podszedł główny sekretarz tej konferencji i postanowił go zapytać jak się podobała konferencja. Ciekawość sekretarza wzmagał fakt, że podczas trzydniowego pobytu nasz dzielny poseł hołubił maksymę "mowa jest srebrem, a milczenie złotem". Zagadnięty przez sekretarza w języku angielskim (był to język konferencji) na wszelkie pytania nasz obecny minister odpowiadał: "yes". Po czwartej takiej odpowiedzi sekretarz przeszedł na francuski, czego niestety poseł Suski nie zauważył i nadal na wrogie zaczepki w języku najstarszej córy Kościoła odpowiadał w mowie Szekspira ograniczając jednak tę mowę do przytoczonego wyżej krótkiego "yes". Sekretarz próbował jeszcze namolnie zapytać coś po niemiecku, ale i gdy ta zmiana spotkała się z podziwu godnym i konsekwentnym "yes" zmył się jak niepyszny.
Przysłuch*jąc się tej scenie milczałem, ale po tchórzowskiej rejteradzie sekretarza moja żona z miłym uśmiechem zapytała: "Panie pośle, przepraszam za ciekawość, ale po co Pan przyjeżdża na trzydniową konferencję, która nie korzysta z tłumaczy, jeżeli Pan w żadnym obcym języku nie mówi"? Na to poseł Suski dumnie wyprostował czoło i odpowiedział" "Jestem posłem z Polski i będę mówił po polsku" i majestatycznym krokiem oddalił się dając nam i innym tym samym świadectwo niezłomnego patriotyzmu.

Roman Giertych

Ciekawe czy pobyt na tej konferencji finansował pan poseł osobiście (tak było w moim przypadku), PiS, czy Sejm?

Wiewór

2017-12-19, 12:07
k***a jaki wstyd :D
Tak to jest jak do władzy doszło chłopstwo.
Dzięki PIS chamstwo, brak ogłady i wykształcenia stało się cnotą i powodem do dumy.
To jest następny element skopiowany przez PIS z komuny i przeniesiony do dzisiejszej Polski.
Za bolszewii też pogardzano inteligencją i na piedestały wynoszono niepiśmiennych prostaczków.

htp

2017-12-19, 12:27
Absolwent Pomaturalnego Studium Zawodowego Technik Teatralnych w Warszawie. Czyli maturę ma.

elfis

2017-12-19, 12:29
a przypadkiem to nie był Tusk, przecież całkiem niedawno uczył się angielskiego, odchodząc za zasługi dla Niemiec, na etat w Brukseli

nowynick

2017-12-19, 12:37
htp napisał/a:

Absolwent Pomaturalnego Studium Zawodowego Technik Teatralnych w Warszawie. Czyli maturę ma.



ja pie**ole o moim i Waszym losie decyduje technik teatrolog :homer:

jeszcze żeby to był jakiś zwykły szary poseł (jak np. Kaczyński :D ), ale k***a mać szef Gabinetu Premiera? No w sumie kukiełek tam trochę jest to może i pasuje...

Ma...........gw

2017-12-19, 13:21
Tylko czekać na pislamistę, który po przeczytaniu co drugiego słowa tego posta naskrobie coś w stylu:
a)"Ten post to żydowska antyPolska propaganda!!!11"
b)Że post został napisany przez agenta i trolla Sorosa
c)Coś o kompromitacji 3-8 lat temu kogoś z peło
d)"On się pewnie pytał CZY podobała mu się konferencja, więc Pan Marek Polak Poseł Jedynej Słusznej, Prawdziwie Polskiej Partii odpowiedział yes, wy kodziarskie śmiecie"
e)"Skąd masz takie informacje? Od szechtera czy lisa????"
f)"Benedykt XVI nie był prawdziwym papieżem"
g)"Dobrze powiedział lewackiej szmacie!!!!!"
h)"Skoro ten sekretarz w tylu językach mówi to Polskiego też mógł się nauczyć"
i)"Łykacie te bajeczki jak pelikany"

Esccax

2017-12-19, 13:22
@elfis
nie znam wielu (w sumie to żadnej) osób powyżej 50l, które by się w tak krótkim czasie nauczyły tak dobrze jakiegoś języka obcego. Wprawdzie angielski jest prosty jak barszcz, ale wychodzi na to, że taki siuski nawet tego nie ogarnia;).

Wiewór

2017-12-19, 13:33
Majkizrpgw napisał/a:

Że post został napisany przez agenta i trolla Sorosa


A właśnie miałem się upomnieć u pana Sorosa co by szekle przysłał na święta :mrgreen:
W końcu cały rok ciężko pracowałem wypisując antypolskie hasła na sadolu.

~Velture

2017-12-19, 15:02
No i ch*j. Najważniejsze, że jest optymistycznie nastawiony i zawsze na tak :krejzi:

CoJaTamKurwaWiem

2017-12-19, 15:18
Esccax napisał/a:

....
Ciekawe czy pobyt na tej konferencji finansował pan poseł osobiście (tak było w moim przypadku), PiS, czy Sejm?


Yes.

Wiewór

2017-12-19, 17:11
Może on oglądał tą komedię jestem na tak. Pomyślał, że mu się życie odmieni.