18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pojedynek

Scartabelli • 2016-06-21, 01:05
Pojedynek według polskiej szkoły walki szablą. Czyli sztuka krzyżowa. Oponenci to Richard Marsden oraz Lee Smith.



Richard Marsden to Amerykański nauczyciel historii i instruktor szermierki :karate: zakochany w XVII-wiecznej Polsce. Niedawno napisał książkę o walce polską szablą. Poza tym uczy się języka polskiego. Generalnie fajny z niego facet.

Bagno

2016-06-21, 13:36
Za Skallagrima zawsze piwo :)

Fu...........ur

2016-06-21, 14:14
już wiem co będę robić w przyszłości :D

botulum

2016-06-21, 14:14
waćpan machasz jak cepem ...

Scartabelli

2016-06-21, 14:55
Nutzz napisał/a:

W czym maja być Polacy zakochani? W niewolniczym ustroju? Nie jesteście potomkami szlachty, zapomnijcie. To Wasi-Nasi dziadowie zapie**alali w polu i żarli korę z drzew. A szlachcic ich j***ł, tak jak Tusk Was nie j***ł i jak PiS Was nie jebie.



Ta, praca 74 dni w roku i kompletny brak podatków to wyzysk i sk***ysyństwo. Dzisiejsza praca 252 dni w roku, to co innego. Prawdziwa sprawiedliwość społeczna.

Nutzz

2016-06-21, 15:00
Zdaje sobie sprawę z tego, że ukończyłem historię na najlepszym Instytucie Historycznym w Polsce, więc o pozycji chłopa w ówczesnym ustroju wiem więcej od przeciętnego fana Korwina.

A prostaczkom nie mającym pojęcia o rolnictwie powiem tylko tyle, że praca choćby 5 dni w szczycie sezonu na nie swoim polu dla rolnika jest dewastująca.

hell.no

2016-06-21, 15:07
Kapłan_pustki napisał/a:

Ktoś wie jakie zalety ma ostrze w kształcie łuku?



Ta, zakrzywione ostrze ma mniejszą powierzchnią tnącą, na mniejszym odcinku dotyka celu kiedy się z nim zderza, więc jeśli mamy zakrzywione ostrze i proste ostrze o takiej samej wadze i użyjemy takiej samej siły, z racji tego, że zakrzywione ostrze będzie dotykać celu mniejszą powierzchnią, na tej mniejszej powierzchni będzie przyłożone więcej siły tnącej.

Tu macie tych samych gości:


Nizaryta1

2016-06-21, 15:17
nowynick napisał/a:

Więcej w nim miłości do Polski niż w całym osiedlu Sebkow malujacych po pijaku znak Polski Walczącej na świeżo odmalowanych elewacjach własnego bloku...



Tutaj nie chodzi o miłość do Polski, sebki mogą kochać Polskę bardziej niż my wszyscy razem, chodzi tutaj o to że sebki to głąby, jak imbecyl, a będąc już przy naukowym nazewnictwie to bardziej pasuje im kretyn bo są sprawni fizycznie, jak kretyn zatem ma inaczej wyrazić miłość do ojczyzny skoro inaczej nie umie bo to kretyn? kretyn ma takie samo prawo kochać Ojczyznę jak ty czy ja a to przez takich jak ty pogardliwych ludzi Polska zdycha, wiesz dlaczego? bo jak taki jesteś inteligent to rozpocznij "pracę u podstaw" zamiast szydzić z sebka naucz go na przykład nie wiem, poprawnie pisać.

Ale ja wyczuwam tutaj jakiś uraz z dzieciństwa, jakiś dresik cie tłukł? nie wiem, wsadzał palec do ucha i od razu chcesz wszystkich sebków zabić? naucz ich jak prawidłowo wyrażać miłość do Ojczyzny, bo miłość do Ojczyzny podchodzi pod afekty a nie rozumowanie.

Oczywiście napiszesz mi że masz pracę, zrozumiem jak rodzinę i dziecko bo ważniejsze, ale jeśli nie to powiedz jakie masz prawo gardzić sebkiem skoro nie robisz nic w tym kierunku aby sebek nie był sebkiem a brajanek brajankiem?

nowynick

2016-06-21, 15:27
Up
A co mam niby zrobić? Stać na ulicy i krzyczeć nie bądź Sebkiem? Są ludzie którzy walenie się po mordach na meczu, krzyczenie haseł patriotycznych pod blokiem i bicie uczestników nie tej parady co trzeba będą uznawać za miłość do ojczyzny ile byś z nimi nie pracował. No chyba ze praca z taserem w ręku może coś by dala. ;)

hfbnmiuytp

2016-06-21, 16:20
Zawsze mnie śmieszą te umysłowe ameby w stylu "Rzeczpospolita be, bo tam chłop to był niewolnik i wgl pracował 24/7/365", jakby tak było tylko w Polsce w tamtym okresie... pie**olone tumany.

Scartabelli

2016-06-21, 16:40
Nutzz napisał/a:

Zdaje sobie sprawę z tego, że ukończyłem historię na najlepszym Instytucie Historycznym w Polsce, więc o pozycji chłopa w ówczesnym ustroju wiem więcej od przeciętnego fana Korwina.


Fanem Korwina nie jestem, wręcz przeciwnie. (I co ma do tego Korwin? Przecież pańszczyzna ciut dużo ma wspólnego z socjalizmem) Alem ciekaw na który z instytutów waść uczęszczał. Tytuł? Kto był promotorem waści?

Jeśli tak dużo wiesz, to nużę podaj mi źródła które potwierdzają ten tragiczny stan chłopstwa w XVII-wiecznej Polsce? Rad bym posłuchać, bo o ile pamiętam to największymi przeciwnikami zniesienia pańszczyzny po rozbiorach byli sami chłopi.

knix666

2016-06-21, 16:47
Tak z ciekawości te szable to są obusieczne?

Scartabelli

2016-06-22, 19:51
knix666 napisał/a:

Tak z ciekawości te szable to są obusieczne?


Większość polskich szabli posiada obosieczne pióro. Pióro czyli sztych szabli stanowi jej koniec. Ma to umożliwiać (lepsze) pchnięcia i cięcia drugą stroną szabli.
Przykłady zastosowań: