18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Podziemne tunele w Wietnamie.

Darzla • 2013-09-08, 10:58
Podczas wojny w Wietnamie, tysiące ludzi z prowincji Cu Chi mieszkało w skomplikowanej sieci podziemnych tuneli.

Reszta w komentarzach
Źródło

malinqs

2013-09-08, 14:35
mają rozmach sk***ysyny

Nineczka

2013-09-08, 14:40
Mieszkałam kiedys przez kilka lat w tych okolicach i oczywiście poszłam na wycieczke po tych tunelach. Nie należę do grubasów ani wielkoludów (161cm /60kg) ale do wejścia do niektórych tuneli (fotka nr2) mogłam wsadzić nogi tylko do połowy uda. Najzabawniejszy był moment jak jakiś tłusty Amerykanin (to była wycieczka z przewodnikiem, więc nie znałam jej wszystkich uczestników) stwierdził, że chce mieć fotke jak stoi w takim włazie. Zdołał wetknąć jedną noge i się zaklinował - chyba z czterech wietnamców go wyciągało przez kilka dobrych minut.

proxik17

2013-09-08, 16:06
TheSosen napisał/a:



Gówno prawda, Amerykanie te tunele odkryli dopiero po wojnie.



Gówno prawda, sprawdź to:

Kozzi100 napisał/a:

Były 2 odcinki Sensacji XX wieku na ten temat:

Pierwszy, przedstawia bardziej tło historyczne i całą wojnę:
FILMIK

Drugi, już szczegółowo o samych tunelach:
FILMIK


mi...........12

2013-09-08, 16:40
Jak się nazywał film w którym była ta wojna i jeden z amerykańskich żołnierzy wpadł połowicznie do takiego dołu i jakiś żółtek chciał go zabić nożem, ktoś wie?

Palarius

2013-09-08, 17:21
@up

"Tunnel Rats" albo któryś z odcinków serialu "Pacyfik". Też tam był motyw tego typu

oozyxak0o

2013-09-08, 17:55
Za Rolling Trap zawsze piwo

meier

2013-09-08, 19:48
kiedyś w radiu leciały w nocy sensacje XX wieku czy jaoś tak, i Boguś wlaśnie opowiadał o szczurach z amerykanskiej armii ktorzy sie wpie**alali do tych tuneli.

szoszana

2013-09-08, 21:16
Ostatni obrazek to jak ze starego Prince of Persia

beeveer

2013-09-09, 10:51
polecam książkę "wietnam - podziemna wojna" autora nie pamiętam. dużo o zyciu wietnamców, duzo o zyciu szczurów.

ZnanyJakoZaganiacz

2013-09-09, 23:03
Towdi napisał/a:

up TheSosen

Gówno prawda.
Zostały nawet tworzone specjalne pododdziały specjalizujące się w penetrowaniu tuneli. Nazywano ich "szczurami tunelowymi".
Kilka ciekawostek.
- Na obrazku widać szyb w dolnej części wypełniony wodą, to swego rodzaju syfon, który zatrzymywał gazy wpuszczane do środa przez Jankesów.



Jak na moje to jest to studnia, ale nazywaj sobie jak to chcesz... Głupio jest jednak poprawiać innych, a samemu pie**olnąć głupotę.