18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Podwójny zawał

balduranpl • 2017-04-21, 17:20
Te dwie kozy tak bardzo wystraszyły się piłki, że aż zeszły na zawał :-)

Do tego ten dubbing :-D

DonMatheo

2017-04-21, 18:11
ch*ja prawda... " W rzeczywistości kozy nie mdleją. Przewracają się i sztywnieją. Są świadome, wszystko widzą i słyszą. Cała sytuacja trwa ok. 10 sekund i nie wywołuje zwierzętom krzywdy."

CoJaTamKurwaWiem

2017-04-21, 23:03
DonMatheo napisał/a:

ch*ja prawda... " W rzeczywistości kozy nie mdleją. Przewracają się i sztywnieją. Są świadome, wszystko widzą i słyszą. Cała sytuacja trwa ok. 10 sekund i nie wywołuje zwierzętom krzywdy."



Nie zartuj.....

buoba

2017-04-21, 23:09
uwaga screamer

GT...........19

2017-04-22, 00:31
Jest to ich reakcja obronna przed napastnikiem aby udawać martwą i zniechęcić potencjalnego agresora.

Cross9819

2017-04-22, 01:20
@up tak k***a.. głodny wilk z pewnością ominie leżącą kozę i zacznie gonić tą uciekającą..

Noside

2017-04-22, 08:49
Cross9819 napisał/a:

@up tak k***a.. głodny wilk z pewnością ominie leżącą kozę i zacznie gonić tą uciekającą..


A żebyś się k***a nie zdziwił, że na ten przykład koty (w tym górskie, które naturalnie na te kozy polują) wolą za czymś zapie**alać, a widząc "mdlejącą" kozę głupieją. Natura jest mądrzejsza od nas wszystkich.

Strick

2017-04-22, 10:27
To jest dziedziczna wada genetyczna kóz. Jest przez niektórych pożądana, gdyż kozy wtedy nie rozpie**alają płotów. Poza tym kozy przez tą wadę są ogólnie mniejsze i nie mogą sp***alać przed zagrożeniem jak się jakieś zjawi, więc jak się urodzi taki osobnik, to najczęściej nie dopuszcza się do tego, by miał potomstwo

spinaczel

2017-04-22, 11:04
@up: mówisz z własnego doświadczenia?

olo1990pl

2017-04-22, 11:55
@Strick
Czy ja wiem, czy nie są rozmnażane. Taka wada dla hodowców owiec jest idealna. W jakimś programie na Discovery czy NatGeo było o tym, że w Australli (czy tam Nowej Zelandii) specjalnie hodują te właśnie kozy, po to by towarzyszyły wielkim stadom owiec. W razie ataku przez wilki (lub coś innego) na nie, mają za zadanie przewrócić się i zostać pożarte zamiast owieczki.

@Noniesondze - właśnie jak napisał Cross9819. Jak przed wilkiem padnie "martwa" to czemu miałby nie zeżreć jej tylko gonić za owcami? Inna sprawa jak wilki znajdą w lesie padlinę, wtedy to tylko jak naprawdę są głodne to ją zjedzą.
A kotowate przystaną, pobawią się taką kozą by sprawdzić czy żyje i też zeżrą. Głównym powodem kotowatych by czegoś nie jeść to ofiara, która ich atakuje i sama pcha się do pyska. A same lwy nie gardzą padliną (słyszałem opinię, że nawet częściej niż hieny wpierdzielają padlinę i kradną im upolowaną zwierzynę).

Co do samego sztywnienia, to chyba jakaś mutacja w białku mięśni, która powoduje, że przy silnym i nagłym impulsie elektrycznym z nerwów powodowała całkowity skurcz mięśni (który nie ulega relaksacji przez dłuższy czas).

Valdix

2017-04-22, 12:16
@upy
Ale tu dużo znawców kóz. Czyżbyście reprezentowali to środowisko?


ZajętyPelikan

2017-04-22, 14:26
CoJaTamk***aWiem napisał/a:



Nie zartuj.....


Tak tamten kolega to wie, Ty to wiesz, ja to wiem. Ale mam wrażenie, że ten co wstawiał to tutaj jest święcie przekonany, że faktycznie te kozy zdechły...

starystulejarz

2017-04-23, 03:46
A przed ciapatymi jednak bnie mdleja-czyli to nie są gwałty.