18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Podwójny atak ATGM

Salieri16000 • 2018-11-16, 18:55
Nie wiem kto strzelał do kogo, co nie zmienia faktu, że akcja jest niczego sobie (dla niecierpliwych od 0:40, drugi atak od 2:32):


chudy005

2018-11-16, 21:04
Nie wiadomo, kto do kogo, i za co....ale wiadomo z czego :D

Ca...........on

2018-11-16, 22:26
Następna wojna będzie miała charakter pozycyjny i będzie polegać na wzajemnym zwalczaniu się mobilnych bezzałogowych stacji artyleryjskich i snajperskich...

Presty

2018-11-16, 23:08
No i posprzątane :)

klucha121

2018-11-16, 23:44
chudy005 napisał/a:

Nie wiadomo, kto do kogo, i za co....ale wiadomo z czego :D


Wygląda że kapiszonami walili...wszyscy zainteresowani sp***olili z planszy.

traf

2018-11-17, 08:57
jak te "atakujące" głąby są ciapatymi to jestem spokojny o ich los w Polsce :)

bloodwar

2018-11-17, 21:55
Geniusz strzela pociskiem kumulacyjnym typu HEAT do pojazdów z otwartą zabudową - czubek takiego pocisku jak wiadomo jest rozgrzany do ogromnej temperatury, przepala pancerz, eksploduje i wypala wszystko w środku odłamkami metalu z pancerza i resztek pocisku, jak "pancerz" jest grubości 1 mm blachy w pickupie to pocisk przechodzi przez pickupa błyskawicznie i na wylot jak gorący nóż przez masło i nie dzieje się nic specjalnego (widać go jak rykoszetuje od skały) bo ma zbyt mało czasu by się "rozwinąć" i zbyt mało materii z pancerza żeby stworzyć masę popenetracyjną a rozgrzany gaz jest źle ukierunkowany, tym bardziej że drzwi są otwarte. Przy strzelaniu do takich pojazdów wiadomo że lepiej jest użyć pocisku typu HE (z klasycznym ładunkiem wybuchowym który wybucha przy styku z celem) ale tego już nie uczą na szkoleniu z obsługi (kogo ja chce oszukać, jakim szkoleniu, cud że kolo wiedział który koniec rakietnicy skierować i gdzie nacisnąc żeby wystrzelić :)

Vivrael

2018-11-18, 01:53
bloodwar napisał/a:

Geniusz strzela pociskiem kumulacyjnym typu HEAT do pojazdów z otwartą zabudową - czubek takiego pocisku jak wiadomo jest rozgrzany do ogromnej temperatury, przepala pancerz, eksploduje i wypala wszystko w środku odłamkami metalu z pancerza i resztek pocisku, jak "pancerz" jest grubości 1 mm blachy w pickupie to pocisk przechodzi przez pickupa błyskawicznie i na wylot jak gorący nóż przez masło i nie dzieje się nic specjalnego (widać go jak rykoszetuje od skały) bo ma zbyt mało czasu by się "rozwinąć" i zbyt mało materii z pancerza żeby stworzyć masę popenetracyjną a rozgrzany gaz jest źle ukierunkowany, tym bardziej że drzwi są otwarte. Przy strzelaniu do takich pojazdów wiadomo że lepiej jest użyć pocisku typu HE (z klasycznym ładunkiem wybuchowym który wybucha przy styku z celem) ale tego już nie uczą na szkoleniu z obsługi (kogo ja chce oszukać, jakim szkoleniu, cud że kolo wiedział który koniec rakietnicy skierować i gdzie nacisnąc żeby wystrzelić :)


Ty to chyba mózg masz rozgrzany. W pociskach kumulacyjnych nie ma żadnego przepalania pancerza. Głowica formuje strumień metalu, którego czubek rozpędza się do prędkości rzędu kilku km/s i przedziera się przez pancerz, erodując go. Do tego w przypadku takich celów, sama eksplozja wkładki kumulacyjnej jest wystarczajaca, by zabić załogę.

Bombeluna

2018-11-18, 02:24
@2up
Sadolowi eksperci zdążyli zabrać głos.

ol...........re

2018-11-18, 18:39
Pocisk kumulacyjny – pocisk przeciwpancerny, w którym do przebicia pancerza wykorzystuje się strumień kumulacyjny, powstający po eksplozji materiału wybuchowego, działającego na wkładkę kumulacyjną (cienkościenny stożek wykonany najczęściej z miedzi lub innego miękkiego metalu).