18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Podstawy Walki Długim Mieczem

Rilsir • 2014-12-02, 04:14
Jeśli kogoś z was kręci płynne, szybki i dynamiczne operowanie 1,5-kilogramowym kawałkiem stali, to spodoba się wam materiał, który nagrywam od maja tego roku.

W dużym skrócie. Jeśli nie macie koncepcji, wiedzy i personelu aby zacząć trening to przychodzę wam z pomocą. Wprawdzie z Internetu i w pojedynkę nie nauczycie się skutecznie walczyć, ale instruktaż, który regularnie publikuję pomoże wam wypracować motorykę i technikę wyprowadzania ataków, oraz koordynację całego ciała podczas pracy mieczem w powietrzu.

A dla tych, którzy wolą siedzieć na dupach i bawić się innym orężem też znajdzie się coś ciekawego. Każdy odcinek nagrywam w innym miejscu, którego historię przybliżam zaraz po napisach końcowych. Poza tym, ilość ciekawostek historycznych przemycanych szczególnie, w pierwszych 2 odcinkach powinna was zadowolić.

Dobra, koniec z pisaniem. Teraz trochę pomęczę was oralnie. Miłego oglądania.

Odcinek 1. Tło historyczne.




Odcinek 2. Anatomia miecza i filozofia walki.




Odcinek 3. Sprzęt treningowy.




Odcinek 4. Rozgrzewka.




Odcinek 5. Podstawowe postawy szermiercze.




Po więcej zapraszam na mój kanał YouTube.

Pozdrowienia,
Kuba Potocki.

srasshole

2014-12-02, 08:34
nie lepiej kupić pistolet?

le...........65

2014-12-02, 09:42
srasshole napisał/a:

nie lepiej kupić pistolet?



W sumie tak, ostatnio były w Lidlu na przecenie.

pi...........ja

2014-12-02, 20:14
Ech człowieku, to czym wywijasz i widzimy na rycinach to miecz dwuręczny, inaczej wielki miecz. Długi miecz to taki zwykły, rycerski do jednej ręki i tarcza w drugiej a krótkich używali łucznicy i inni lżej uzbrojeni. Chociaż nie jestem do końca pewien, czy długi miecz to nie inna nazwa miecza półtoraka czy tam bastardowego, czyli dłuższego niż zwykły ale jeszcze nie wielkiego dwuręcznego. Witamy na sadistiku, gdzie zawsze znajdą się eksperci od wszystkiego.