18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Podsiadło się mylił *są fale!*

~Sunday • 2019-03-25, 09:36

Przekonali się o tym pasażerowie tego wycieczkowca :ciasteczkowy:

Hrabia Drapula

2019-03-25, 20:47
tu padło jedno urządzenie, stabilizatory boczne , takie jak by skrzydła, powinny być sztywne i sterowane przez kompa, a jak się sp***oli to to lata jak majtki na dziwce
a taki spadochronik na takim okręcie to by musiał być jak cztery boiska na stalowych lina i nie wiem z czego zrobiony

Svenskbonde

2019-03-25, 21:52
Srałbym ze strachu. Jak nawet troche buja na Bałtyku to czuje sie jak gówno, a tu?

pak88

2019-03-25, 22:33
petru23 napisał/a:

zawsze mnie dziwiło, czemu wyposażenie na statkach nie jest mocowane do podłoża. Czyżby nie wiedzieli, że na morzu są fale?



Taki statek powinien posiadać system żyroskopów minimalizujących przechyły w takich warunkach. A jak całe zasilanie padło to ie było jak stabilizować statku. Co i tak jest głupie bo powinno się wziąć pod uwagę że wszystko zdechnie.

FuckerMan

2019-03-26, 10:10
pak88 napisał/a:

Taki statek powinien posiadać system żyroskopów minimalizujących przechyły w takich warunkach. A jak całe zasilanie padło to ie było jak stabilizować statku. Co i tak jest głupie bo powinno się wziąć pod uwagę że wszystko zdechnie.



Kolega dobrze prawi. Każdy statek psażerski posiada stabilizatory przechyłu, a jak padło zasilanie to agregat awaryjny odpala tylko urządzenia niezbędne do przywrócenia silnika głównego.

petru23

2019-03-26, 23:11
@up
To nikt nie wpadł na to, że może paść elektryka na statku i wszelkie zabezpieczenia typu żyroskopy są ch*ja warte?
Jak się elektryczny ręczny w samochodzie zatnie, ktoś zajebie auku to mądrzy Francuzi, w przeciwieństwie do Niemców wymyślili awaryjne zwolnienie ręcznego. Manualnie, mechanicznie., ciągnąc za dzwigienke. Jakby technologia przyszłości odmówiła posłuszeństwa.
Spróbuj w pasku zwolnic ręczny ;)



Gymnorhinus napisał/a:

@ petru23
Ciężkie rzeczy powinny być, tak jak ten fortepian, lekkich się nie opyla bo za dużo z tym problemów by było, zresztą pewnie omijają specjalnie miejsca z takimi falami i pogodą...
Ale w sumie to ch*j wie, bo to tylko domysły



Wystarczy prosty system kotwiczenia. Nikt nie mówi, aby zalewa to betonem na stałe. I nie o ilość problemów z całą akcja mocowania chodzi a o to, aby coś nie zabiło kogoś.