18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pociąg zgubił wagon na trasie Warszawa-Łódź

jogus48 • 2013-10-04, 20:06
Dziś rano jechałem do Warszawy na uczelnię. Wsiadłem na stacji Skierniewice do pociagu PKP Intercity. Pociąg planowo miał odjechać o 6:24, ale wjechał na stację o 6:30. Już na początku zdziwiła mnie ilość składów, coś za dużo. nie liczyłem ale koło 6-8 :shock:

W każdym bądź razie ruszając, pociąg szarpał jakby maszynista nie umiał obsługiwać sprzęgła (nie wiem czy coś takiego istnieje w obciągach). Tak jakby ktoś pierwszy raz ruszał autem. Szarpało ok. 5x, raz o mało nie spadłem z siedzenia, siedziałem tyłem do kierunku jazdy :P Tak skład ruszał chyba z 200m.

Zatrzymał się planowo na następnej stacji, w Żyrardowie. I znowu to samo :D lecz tym razem tylko dwa razy :D bo za drugim ktoś dał znać, że wagon się odczepił :lodowka:





Komunikat maszynistki - z powodu problemów technicznych pociąg przyjedzie z nieograniczonym opóźnieniem. za utrudnienia przepraszamy - bezcenny :samoboj:

Zdjęcia niestety nie moje bo nie chciałem stracić miejsca :P chociaż teraz żałuję ze nie mam swoich ale gość zrobił dobrą robotę :piwo:

Ciekawie by było jakby ktoś akurat przechodził, to byłyby mielone na Harda :-|

I tak opóźnienie na kolejnym przystanku (Warszawa Zachodnia) wyniosło ok. 40 min. I to był już ostatni przystanek, bo głuchym telefonem pasażerowie się dowiedzieli, że pociąg dalej nie jedzie. Więc znowu zrobił się ruch i ludzie wsiedli do innego pociągu jadącego w stronę Siedlec. Jednak nadjechał kolejny linii PKP IC (dogonił wcześniejszy :roll: ) i do niego wróciłem. Dzięki PKP spóźniłem się spokojnie koło 50 min i nie poszedłem na warsztaty ;) ch*j wam w dupę.

Cała ta trasa nadaje się o kant dupy rozbić bo remont trwa od x lat i na kawałku trasy jest tylko jedno torowisko, więc pociąg często stoi aby przepuścić drugi.

ps. oświadczam że pie**ole poprawność polityczną oraz robie antyreklamę PKP

TheTrue

2013-10-04, 20:18
Facepalm na pierwszym zdjeciu niszczy system.

dawid2845

2013-10-04, 20:21
zapewniam cię że w obciągach sprzęgła nie ma.tzn.mi zawsze obciągają na jednym biegu.na najwyższym.tak jak lubie

jacekmatys

2013-10-04, 20:30
PKP niczego nowego nie odkryłeś.

Zarammoth

2013-10-04, 20:31
Ludzie sami się odczepili jak się dowiedzieli, że przez Łódź mają jechać :D

Krzysu

2013-10-04, 20:39
@up Od Skierniewic do Warszawy przez Łódź. Tak. Ma sens.

gargo

2013-10-04, 20:58
Proszę się odsunąć jestem expertem.
1. Pociągi nie mają sprzęgła, o obciągach mi nie wiadomo
2. Przyśpieszanie odbywa się za pomocą przekładni mechanicznej ( w starszych lokomotywach- kierownica- fachowo się to nazywa nastawnikiem) ruch mechaniczny odpowiada zwiększeniu dopływu prądu do silnika elektrycznego, który napędza koła)
3. Na pierwszy zdjęciu widać rozerwanie sprzęgu- elementu łączącego wagony ze sobą ( zaczep z wagonu niebieskiego pozostał na haku wagonu zielonego
4. Prawdopodobna przyczyna- zablokowanie kół w wózku wagonu ( stąd szarpanie)- zwiększone tarcie- zerwanie sprzęgu. Awaria układu hamulcowego nie wchodzi w grę-

cl...........er

2013-10-04, 21:49
@UP
k***a, ubiegłeś mnie - właśnie miałem wstawić identyczny... :D
Co tu dużo komentować - Ja pie**olę! :facepalm2:

JakubMapiKowi

2013-10-04, 22:55
dlatego właśnie cały czas wierze w idee pociągów i tramwajów stacjonarnych


gerardine

2013-10-05, 00:29
No ja coś o tym wiem, bo wam sie wagon zgubił a ja na peronie marzłem od 07:05 do 07:50 ^.-

ValvePlsFix

2013-10-05, 00:31
marzłeś? a ja sobie wtedy spałam!

kubullus

2013-10-05, 00:37
gerardine napisał/a:

No ja coś o tym wiem, bo wam sie wagon zgubił a ja na peronie marzłem od 07:05 do 07:50 ^.-



MarzłEŚ? Stary, zmeń płeć w profilu bo zostaniesz tutaj zlinczowany :lodowka:

damianek222

2013-10-05, 00:41
I tacy ludzie jeżdżą na uczelnię haha. Nie w każdym bądź razie tylko w każdym razie. Nie dziwię się, że ludzie po studiach nie mogą znaleźć roboty, jak są niedouczonymi debilami. Sprzęgła atakują! Uważaj na nie.

asomdai

2013-10-05, 00:44
Skierniewice, bez kitu opcja! ;)